Yeni iPhone, Android'e karşı!

Yeni iPhone, Apple'ın Android'e kaptırdığı tahtı geri alması için yeterli olabilecek mi?

  • Cem Şancı
Yeni iPhone, Android'e karşı!

Apple hayranları, yeni iPhone'nun 10 Eylül'de tanıtılacağı iddiasının heyecanını yaşıyorlar. Markaya sıkı şekilde bağlı olan teknoloji kullanıcıları, yeni iPhone'nun, Apple'ı yeniden liderliğe oturtacağına inanıyorlar.

Telefon piyasasında uzun süre iPhone ile lider durumda kalan Apple, geçtiğimiz yıl liderliğini Android telefonlara bırakmak zorunda kalmıştı. Hızla yükselen Android işletim sistemi esnek yapısı ve kolay kullanım özellikleri ile gittikçe daha çok insanı cezbediyor.

Ancak Apple bu gidişatı durdurmak ve yeniden lider konuma yükselmek için özellikle bu kış döneminde duyuracağı yeni ürünlerine güveniyor. Apple yönetim kurulu da, şrketin büyük kar etmesine rağmen birincilikten inmiş olmasını dikkate alarak Apple CEO'su Tim Cook'u, önlemler alması için uyarmıştı.

Yeni iPhone'un tekrar birinciliğe yükselmesi için Apple'ın değişik "numaralar" yapacağı düşünülüyor. Örneğin, telefonun farklı renk seçeneklerinin olması ve isteyenler için ahşap kasalı özel sürümlerin piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Zira Google satın aldığı Motorola ile ürettiği Android telefonu Moto X ile bunları yapabiliyor.

Motorola'nın uzun zamandır kullandığı, iPhone'da ise eksik olan parmak izi okuma özelliğinin de nihayet iPhone'a adapte edilmesi bekleniyor. Böylece kullanıcılar sadece parmaklarını dokundurarak telefonun kilidini çözebilecekler.

Peki ama tüm bunlar Apple'a, kaybettiği tahtını geri kazandırabilecek mi? Bu, hem Apple'ın yeni ürünlerinin başarısına, hem de Android'in neler yapacağına bağlı. Eğer Google Android 5 için çok fazla beklemez ve önemli yeniliklere imza atarsa, Apple'ın işi oldukça zor. Ama bir zamanlar "Nokia'yı kimse geçemez" denilen, yakın geçmişe kadar "Android iş yapmaz" iddialarına sahne olan cep piyasasında kalelerin nasıl yıkıldığını gören bizler için, hiçbir şey sürpriz olmamalı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Canım o iş zor be.Dünyanın %80nin tuzu kurumadı daha.Aklı başında insanlar appleden uzak durur.Yiyorsa fiyatını indirirsin makul seviyelere o zaman insanlar alır.

@15 Ağu 2013 20:18 Ya senin ülkendeki fırsatçılar fiyatları artırıyorsa apple ne yapsın. Satış fiyatlarına bakarsan apple, s4, htc aynı fiyattalar. internet var elinizde bakın sayfalarına ne kadarmış görün kendi sitelerindeki fiyatlarını. Ayrıca kimse zorla sana apple al demiyor. Bu arada samsung s4 kullanıcısıyım.

eğer o resimdeki iphone 5s ise (ki sanmam s lerde kasa değişmiyor) biliğin s4 un cakması olmus demektir.

Samsung s3 ile tasarımı değiştirerek müthiş bir iş yapmış ve tasarımı degistirmedigi için kan kaybediyor. Iphone 5s ile iphone 5 in aynısını piyasaya sürerse renk menk kurtaramaz apple i. Zaten koruyucu kapaklarla istedigine ceviriyor telefon sahipleri. Note 3 ile piyasaya tekrar girmeye calisan samsung eger karsimiza s4 ün buyugu ile çıkarsa vasat bir çekişme olacaktir

androiddende ios danda nefret ediyorum. en iyisi wp9

@15 Ağu 2013 21:07 wp9 SA:dAS:dAS:D:as:D senin beynini seveyim :D

@15 Ağu 2013 21:07 daha cikmadi farkindaysan?

kopyaci apple moto x in ahşap modellirndn felan yapcakta parmak izi koycakta lider olcak apple fanlari gelsede sacmalamaya baslasalar surda

apple ancak artık 3 ün 1 alır

Wp9 daha çıktı mı hıyar ziyaretçi wp8 de ona sen,??

Apple'ı sadece Zenginler Kullanır Ücretsiz Program Ve Müzik İndirme Bakımından ben ve tanıdığım insanların %90'ı android tercih ediyor .. çünkü apple'da eninde sonunda para alıyor

S4 ve 5 kulalnıcısıyım. Yani hem ios hemde android kullanıyorum. S4 'ün kamera problemı yuzunden yanımda tasımamaya başladım. Tek avantajı şarjı. Iphone daha stabil daha hızlı fakat power tışları çok hassas.

apple olmasaydı diğer telefonlar olmazdı.. Samsung çoğunu apple dan çaldı.. Bu kadar hırsızlık olmaz..Adam apple için ürettiği herşeyi çaldı..

ios androide karsi olur.Haberler sacma

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play