Yeni konsollarda şimdi de "ilk olma" savaşı!

"Hangisi daha iyi, hangisi daha güçlü" kavgalarını çöpe atın... Asıl kavga şimdi başlıyor!

Yeni konsollarda şimdi de "ilk olma" savaşı!
Sony yarışa önce başlayabilir!

Her iki yeni jenerasyon konsolun da tanıtımı yapıldı ve şimdi gözler, resmen ön sipariş bombasına tutulan bu cihazlara ulaşacağımız zaman dilimine çevrildi.

Alman ve Hollanda markası olan Media Markt ise, hazırladığı bir poster ile çok önemli bir farkı gözler önüne serdi. Firmaya göre PS4'ün satış tarihi 13 Kasım Çarşamba günü olarak gösterilirken, bir başka Hollandalı site olan Bol.com da aynı tarihi reklamlarında kullandı. Amazon üzerinden Xbox One ön sipariş verenler içinse "Ürünün çıkış tarihi 27 Kasım" şeklinde bir ibare bulunmakta ki bu iki haftalık fark anlamına geliyor. Nitekim iki büyük rakip de henüz tam bir çıkış tarihi vermiş durumda değil. Fakat Sony konu hakkında sadece "2013 tatil sezonu" gibi bir genelleme yapıyorken, Microsoft cihazının çıkış tarihi için "Kasım" demekten geri kalmıyor.

Konu, her ne kadar kesinlik kazanmamış olsa da bu yarışta kimin önce piyasada olacağı büyük önem arz ediyor. PS4, zaten 399 dolarlık fiyat etiketi ile Xbox One'ı ilk etapta geride bırakmıştı. Eğer piyasaya adımını da ilk o atarsa, Xbox One için zor bir başlangıç olabilir...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sony ve Google gibi şirketlerin Microsoft'tan nasıl korktuğunu görmek çok hoşuma gidiyor. İkisi de Microsoft'u bitirmek için elinden geleni yapıyorlar. Birisi Windows Phone'a uygulama çıkartmıyor, diğeri Xbox'ı kötü göstermek için dergilere para ödüyor (BKZ; Sony PS4+Edge dergisi) ve eskiden tek eksisi olan DRM'i (internet olayı) kullanarak yerden yere vuruyor. Gerçi onlara kızmamak lazım, fırsat bulduğu anda birden en tepeye oturabilen bir şirketten korkmaları gayet doğal. Kızacaksak kendisini bu hale getiren Microsoft'un CEO'suna kızmalıyız... BRAVO STEVE BALLMER!!!

@04 Tem 2013 00:38 sen ne içiyorsan söyle yasaklansın asıl Microsoft korkusundan bir çok özellikte geri adım attı...

@04 Tem 2013 00:38 puhaha yav he he

zuha , doğum günümden 3 gün önce.. Ver elini ps4 :))

100 dolar çok büyük bir fark değil açıkçası. 400 veren 500'ü de verebilir. O yüzden bunu bir fark olarak göstermek tam olarak doğru değil şahsımca. Özellikle o ek 100 dolara Full HD bir kamera ve onun çeşitli nimetlerini aldığınızı düşünürsek.

@04 Tem 2013 02:07 kinect yaklaşık olarak 150$ koyuyor Xbox fiyatına. Gerçi 1080p @200fps lik bir kamera için az bile... Microsoft kinect i paketten çıkarıp +8gb ddr3 ram falan ekleseymiş ps4 ile aynı fiyatta 16gb ram li bir konsol olurdu.

@04 Tem 2013 02:07 Kinect kulllananlar icin kesinlikle iyi ama kinect istemeyen bir sürü kullanici var sorunu cikartan onlar. Sonucta kac kisi kinect takip kameranin karsininda hoplayip zipliyor ki?

ps3 ü daha yeni aldık zaten yaygınlaşıp oturana kadar 2 yıl gerek ps3 ile takılırım o zamana kadar

@04 Tem 2013 08:27 Bende aynisini düsünüyordum ama yeni cikan oyunlari eski PS3 icin alip tekrar PS4'e almak sacma olacagi icin cikar cikmaz alim diyorum. En cok oynadigim BF3 multiplayer ve 24 kisi ,PS4'te 64 kisi olacak sirf bunun icin PS3 bu oyunu almak yerine PS4'ü bekliyecegim.

Burda birşeye dikkatinizi çekerim PS4 100 dolar daha ucuz ama PS4'ü aldığınızda birşeylerin eksik olduğunu farkedeceksiniz ne yazıkki iş işten geçmiş olacak! ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir