Yeni mi, yoksa yenilenmiş mi?

2012 yılında Microsoft'tan yepyeni bir canavar bekleyenler... Bu haber kafanızı karıştırabilir...

"Yeni Xbox'larda Windows 8 desteği olacak."
Yeni Xobx 2014'ten önce piyasaya çıkmayacak

Oyun seveler geçen zamanın ardından artık yeni konsolları heyecanla bekliyor. Oyun piyasasında gezen dedikodularsa, bir oturup bir kalkmamıza sebep oluyor. "Acaba yeni konsollar ne zaman çıkacak?" diye merak edip duruyoruz.

Eğer olayları yakından takip ediyorsanız, Microsoft'un yeni konsolunu 2012'nin sonuna doğru çıkarma ihtimali olduğunu da duymuşsunuzdur. Fakat Wedbush Securities'den analist Michael Pachter, UndustryGamers'a verdiği bir röportajda, 2012 yılında yeni bir Xbox çıkmasının imkansız, yayılan dedikodularınsa tamamen tutarsız olduğuna değindi.

Bu açıklama aslında hiç de yabana atılacak gibi değil. Microsoft her ay binlerce Xbox 360 satıyor ve firmanın bu satışları durdurup yeni bir konsol üretimine geçmesinin hiçbir anlamı bulunmuyor. Pachter ise yayılan bu söylentilerin, 2012 yılında Windows 8 ile çalışan yeni bir Xbox 360 için olabileceği üzerinde duruyor. "Yeni yıla girdikten sonra, yeni bir Xbox 360 modeli yüksek ihtimalle piyasaya çıkacak." diyen Pachter, 2014 yılından önce yeni jenerasyon Xbox'ların piyasaya sürülmeyeceğinin de üzerinde durdu.

Fakat ilginç olan, eski Xbox 360'lardan, yeni Slim modellere geçildiği zaman, cihaz içerisinde öyle çok da büyük değişiklikler olmamıştı. Fakat eğer Pachter'in söylediği gibi Windows 8 kullanan bir cihaz üretilecekse, yapılacak işlemler arasında Xbox 360'ın donanımsal gelişimi de söz konusu. Peki, bu yeni bir Xbox 360 demek değil mi? Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Zaten şu an bile 10 tane revizyonu ve modeli var. Amerika'dan abimin aldığı Xbox 360'ı getirdim. 110V adaptörü dikkatsizlik sonucu prize sokarak yaktım. Adaptör araştırayım dedim piyasada 4-5 çeşit adaptörü var. Araştırınca gördüm ki 5-6 kere revizyon geçirmiş. Bendeki ise ikinci nesil, Zephyr kodlu Premium modeliymiş. Bu kadar karmaşaya ne gerek var anlamıyorum. PS3 ne güzel, tak kullan.

Konsollar aynı modellerin sadece hafızası ve içeriği farklı karışık değil aslında ntsc modelli bir xbox almışsınız yani türkiyede voltaj çevirici aparat ile kullanmanız gerekirdi o makineyi... Zephyr anakartlar ise Falcon anakart ile aynı firma 3k gören makinelere Biraz oynanmış falcon kartları yerleştirmiş buna farklı bir ad koymuş ne gerek varsa.

bence de çok gereksiz. yeni çıkacak model sadece donanımsal iyileştirmeleri içerecek olabilir. şu an çıkan oyunlar zaten yeterince tatminkar grafik açısından.

arayüz değişecek donanım artacak :) e galiba bu yeni konsol oluyo... haberi hazırlayan arkadaş çok kararsız kalmış:) zaten konsoldan ne bekliyosunuz daha ne yapacaktı adamlar joistik şikayeti yok süper e kinnect diye bişe var belki yazılımsal olarak güncelleme gelir filan biraz daha üst platforma taşırlar.. aletin şekli zaten hoş güzel bi içindeki donanımı değiştirecekler al sana konsol millet ne bekliyo yani bulaşık filan mı yıkayacak :) yeni alet daha güçlü olursa live filanda daha iyi olur paralel olarak zaten.. kaldı ki şu an live en iyisi... win phon lu telefonlar da tam olarak entegre edilirse tadından yenmez :)

ARKADAŞ DİYELİMKİ PS4 ÇIKTI... SONRASINI DÜŞÜNDÜN MÜ, VAR MI ÖYLE Bİ KABİLİYETİN.. PS4 TE NE OYNAYACAKSIN SEN HİÇ AKLINA GELDİ Mİ.. BANA ŞU AN PİYASADA PS3 ÜN ÇALIŞTIRAMADIĞI VEYA KASTIĞI BİR OYUN GÖSTERSENE.. PS4 Ü ALIP NE YAPACAN DUVARAMI ASACAN.. TÖÖBE TÖÖBE YAA

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir