Yeni nesil TV'ler çok farklı olacak!

Eskiden her şey "Plazma mı, LCD mi?" sorusuna sığıyordu; ama şimdi sorulacak çok soru var...

Tüketici elektroniğinde yeni trendler
IFA'nın bu seneki konusu LED aydınlatma, kablosuz HD ve düşük enerji tüketimi.

Almanya'da gerçekleştirilecek olan 2009 IFA tüketici elektroniği fuarına daha iki aydan fazla bir süre var. Ama fuarın ilgi odakları şimdiden dillere düştü.

Söylentilere göre fuarın yeni trendleri düşük enerji tüketimi, LED aydınlatmalı televizyonlar ve kablosuz ev bağlantıları olacak.

Düşük enerji tüketimlerinin yanı sıra yüksek kontrast oranları ile LED ışık hücreleri TV dünyasının yeni yıldızları. Söylentilere göre yeni TV'lerin kalınlıkları 9mm'ye kadar inecek. Ayrıca fuarda 3B televizyon teknolojisinde gelinen son nokta da tanıtılacak.

Fuarın ev sineması konusundaki odak noktası ise Blu-ray teknolojisi olacak. Bunun yanında bütün ev cihazları arasında kurulabilecek HD destekli kablosuz ağlar da fuarda geniş yer bulacak.

Taşınabilir cihazlar kategorisinde ise 64GB'lık SSD belleğe sahip bir video kamera ve FullHD video kaydedebilen bir cep telefonu da söylenenlere göre fuarda tanıtımı yapılacak yeni ürünler arasında.

CHIP Online olarak IFA 2009 fuarını merakla bekliyoruz.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

fullhd kayıtlı cep ha? ilginç.
samsungun 7 serisi 55" led tvsini gördüm pazar günü gerçekten tatmin edici performansa sahipti.
Yeniler nasıl acaba?..

samsung led tv yi vatan bilgisayarda görme imkanım oldu. renk derinliği kontrast muhteşem, insanın aklını başından alıyor resmen. cebimde 4000 liram olsa alın helal olsun dedirtecek cinsten :) ama gel görki lcd ve led tv aynı dvd ya da klasik görüntüde çok ta farklı değil. bu led demeseler farkına bile varmayacağım. herneyse kanımca led tv lcd ye belirli özelliklerdeki full hd de fark atıyor. ya da ilk seyrettiğim kısa film sadece reklam amaçlı ama bu kadar farklı görünmesini anlayamadım. bilen varsa açıklarsa sevinirim.

artık bu zamanda ilginç diyeceğim bi şey kalmadı:) her gün yeni bişeyler çıkıyo

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir