Yeni ücretsiz anti-virüs yolda!

Merak edilen soru cevabını buluyor! İşte popüler anti-virüsün yeni sürümüyle gelenler...

  • Halil Mollaoğlu
AntiVir 10: Yeni sürüm çok yakında
Avira AntiVir Pro: 23 Martta yayımlanıyor.

Avira AntiVir Professional'ın yeni sürümü 23 Mart 2010'da çıkıyor. Üretici 10. sürümde yazılımını ProActiv isimli davranış tabanlı koruma, yeni bir arabirim ve iyileştirilmiş ebeveyn denetimleri ile genişletiyor.

AntiVir ProActiv sistemi gerçek zamanlı olarak takip ediyor ve saldırıları daha gerçekleşme anında tanıyıp bunlara karşı koyması bekleniyor. Geliştiricilere göre bu süreç sistemi sürekli denetleyen ve sıra dışı durumları bildiren algılayıcılar sayesinde gerçekleşiyor. Bu algılayıcıların bir saldırı olup olmadığını belirleyip buna göre tepki vermesi gerekiyor. Lâkin ücretsiz AntiVir Personal - Free Antivirus yazılımı ProActiv olmadan piyasaya sürülecek.

Geliştiriciler zararlıların güvenilir bir biçimde kaldırılacağının yanında yeni bir tamir mekanizması vaat ediyor: Bu mekanizma sayesinde sistemde bir virüs tarafından oluşturulan zararlar özel bir tamir betiğine ihtiyaç duymadan temizlenebilecek. Aynı şekilde tümleşik masaüstü güvenlik duvarı da yeniden elden geçirildi. Güvenlik duvarı uzun bir süredir Avira Premium Security'nin bir bileşeni.

Download: Avira AntiVir Premium 9.0

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

ücretsiz sürümle ilgili baslik atip ücretli olan sürümün özelliklerinin reklamini yapiyorsunuz. Belki haberi herkes okusun diye yapiyorsunuz ama yaptiginiz sey dogru degil....

CHIP Online'ın notu:
Farklarını söylüyoruz, sonuçta bunu reklam amacıyla yapmıyoruz. Ayrıca kullanıcılara ücretsiz yazılım sürümü sunan firmaların, ücretli sürümleriyle ilgili bilgi de vermek doğru bir anlayıştır. Sonuçta ücretli ürün satabildikleri sürece kullanıcılara ücretsiz sürümleri de sunabilirler.

evet arkadaşımız doğru yazmış. başlık çok yanıltıcı,
bende başlıkla konun farkını çözebilmek için 3 kez okudum.
sonra fark ettim ki yeni özellik ücretsizde olmayacak ama ücretsizin de yeni sürümü çıkıyor. :))
editörünüzün yaptığı açıklama doğru ama asıl konuyu ele almamış.

Bende Avira AntiVir Professional 2009 var,2 yıllık yasal keyli,2010 sürümünü indirip kursam keyimi kabul eder mi?
Bir de avira 2010 yılında türkçe çıkacak diyorlardı,bununla ilgili çalışma var mı acaba ?

Sevincim kursagımda kaldı çeşke türkçede desteklese :S

avira AntiVir Personal - Free Antivirusün 9 nolu sürümünü ve yanında da spybot search&destroy yazılımını kullanıyorum. geçen hafta acaba ne kadar iyi korunuyorum diye merak ettim ve bilgisayarımı online olarak bitdefender, eset (nod 32), f secure ve panda ile tarattım. f secure dışında bir şey tespit eden olmadı. f secure nin zararlı diye bulduğu exe yi virus totalde tarattım. sadece f secure zararlı uyarısı verdi. diğerleri dosyayı temiz buldu. ben de bunun yanlış alarm olduğunu düşünüyorum. sonuçta ben arada tehlikeli olabilecek sitelerde de gezen biri olarak beleş bir antivirüs isteyenlere kesinlikle avirayı öneririm.

bu haberi neden eleştiriyorsunuz ki yaaa...!!!

şu iki yorumda hep eleştiri...!!!

birde habere haber başlığı niteliğinde bakın ve makaleyi öyle okuyun...!!!

sonuçta ben zevk alarak okudum, çünki keşfederek okumanın tadı başka oluyor. ayrıca ücretli ve ücretsiz sürümlerden bahsedilmesi, farklarına değinilmesi makaleyi tamamlayıcı olmuş...

gayet anlaşılır ve güzel olan bu makale için TEŞEKKÜR EDERİM SEVGİLİ CHIP

saygılarımla...!!!

Biraz fazlaca reklam görüntüsü veriyor sayın chip online yetkilileri :) bence hiç gerek yok, başlığı yanıltıcı biçimde atarsanız okurların güveni sarsılır sizlere. Mümkünse başlığı değiştirin derim ben

bencede aldatıcı bi başlık başığa göre ücretsiz sürümü konu alacaklarına ücretli sürümü konu almışlar ücretsiz sürümü 2 cümle ile tanıtıp bırakmışlar başlık Avira AntiVir Professional 10. sürüm yolda şeklinde olmalı ki nese türkçe dersi vermeye gerek yok hit çektirmeyede gerek yoktu ama..

Yeni sürüm ücretsiz AV de geliyor, kısacası yanıltıcı değil hatta çoğu kullanıcıyı ilgilendiren bu ücretsiz sürüm olduğu için başlığın bu şekilde kalması doğru bence. Ayrıca başlık tartışmak ne oluyor yahu? Haber okumayan sadece oraya bakan insan başlık tartışır. Avira iyi midir, kötü müdür, diğerleri ne durumda onları konuşmamız gerekiyor.

Avira gerçekten beni memnun bırakan bir av, AVG free bazı modifiye dosyaları siliyordu ve sinir etti beni. Kullanan kalmış mıdır acaba?

Avastin free home sürümünü yükleyin devam edin digerlerine bakmaya sagda solda key aramaya gerek yok bence , es zamanli mail, web ve dosya taramasi oldukca tatmin edici yeni 5.0 sürümü ile de oldukca modern görünüyor, 2 senedir kullaniyorum bi sikinti yasamadim buda benim reklamim olsun :) bu arada ben ilk basligi gordugumde ücretsiz 10 virüs yazilimi sandim konuyu :S

Çıktığından beri Antivir kullanıyorum. En sıkı kullanıcılarından biriyim. :)) Hiç sorun yaşatmadı diye birşey asla diyemem ama bence ücretsiz olanların içinde en iyisi. Güvenle kullanabilirsiniz arkadaşlar.

avast ve antivir...bedelsiz antivirüs programların en iyileri.ama antivir hala türkçeye destek vermiyor.bu onun kötü yanı >:-(

proflar kasper kullanır

2003 ten beri kullanıyorum. Ve vazgeçmeyi de hiç düşünmüyorum. Tek kelime ile harika.

antivir kurun yanınada spyware destroy search kurun olmadı bide comodo firewall tamamdır artık kimse sızamaz xp için bir tavsidir bu ...

e bende pro yüklü, bu yayınlanınca bilgisayarımda ki güncellenecek mi yoksa silip yeni bi tane mi satın alcam???

profesyöneller kasper2010 kullanır

Öncelikle konu için teşekkürler.
Bir ziyaretçimiz proflar kasper kullanır yazmış ne diyeyim gülüyorum herkesin güven duyduğu bir antivirüs vardır.av-comparatives antivirüs testlerinde kaspersky 1. falan yazmıyor.Performans teslerinde hic ortalıklarda yok.

Sen de yorum yaz