Vodafone'dan dijital dönüşüm hareketi

Vodafone Türkiye, yeni dönem stratejilerini açıkladı, yeni yerli cebinin müjdesini verdi!

"Yeni dönemin lider şirketi olmaya adayız"

"Yeni dönemin lider şirketi olmaya adayız"

Öğüt: 4 yılın sonunda başarımızı ispat ettik, şimdi Türkiye'yi dijitalleşmesini hızlandıracak yeni dönemin lider şirketi olmaya adayız

2013-2014 mali yılı, ilk yarıyıl finansal sonuçlarına göre toplam gelir pazar payını %30,6'ya çıkaran şirketin yeni döneminde stratejik planları, 1 Kasım 2013 itibariyle görevi devralan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt tarafından anlatıldı. Öğüt toplantıda şu şekilde konuştu:

"Dünyanın ekonomik ekseni batıdan doğuya doğru kayarken, gelişmekte olan ülkeler dijital bağlantılı yeni dünyanın yeni merkezi konumuna yükseliyor. Türkiye, bu dönüşümün en önemli aktörlerinden biri. Biz de Vodafone Türkiye olarak Türkiye'nin dijitalleşmesini hızlandıracak yeni dönemin yeni lideri olmaya adayız. 2009 yılında lanse ettiğimiz stratejik programımızda başarılı dört yılı geride bıraktık. Stratejik dönüşümümüzle rüştümüzü ispat ettik ve dört yıl içinde gelir pazar payımızı %18,6'dan %30,6'ya çıkardık. 2006 yılından bu yana toplam 12 milyar TL yatırım yaptık, bir o kadar da vergi hacmi yarattık. Gelirler, kârlılık, pazar payı, abone sayısı ve konuşma süresi bakımından yeni rekorlarla kapattığımız Mart 2009-Eylül 2013 dönemi, başarımızın güzel bir yansıması ve bir güven markası olma amacımıza sağlam adımlarla ilerlediğimizin önemli bir göstergesi oldu. Bugün artık gündemimizde Türkiye'yi mobil iletişim ve dijitalleşmede dünya ligine çıkarmak var. Vodafone Türkiye olarak kendimizi bu geleceği gerçek kılacak dönüşümün lideri olmaya aday olarak konumluyoruz ve yatırımlarımızla şekillendireceğimiz "Dijital Dönüşüm Hareketi"ni ilan ediyoruz."

Vodafone Türkiye'nin dünyaya örnek olan "Türk Reçetesi"nin en önemli maddesi yatırımlarla büyümeye devam edeceğinin altını çizen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt,

"Yatırımlardan beslenen ve Vodafone Grubu içinde büyük başarı elde eden 'Türk Reçetesi'ni uygulamaya ve geliştirmeye devam edeceğiz. Bu yeni yatırımlardan ikisini bugün sizlerle paylaşmanın mutluluğunu taşıyoruz. Bunlardan ilki Türkiye'de üretim için siparişini verdiğimiz ve tüketicilere sunmak için heyecan duyduğumuz Vodafone Blade V adlı telefonumuz. Önümüzdeki ay piyasada olacak Vodafone Blade V'yi, teknolojiyi herkes için erişilebilir kılmak vizyonumuz doğrultusunda avantajlı teklifleri ile tüketicileriyle buluşacak.  

Diğer yandan Türkiye'nin kalkınması için özellikle önem verdiğimiz istihdam sağlama konusunda değerli bir adım daha atarak Şanlıurfa'da 40 milyon TL yatırım ile 350 istihdam ile yakın bir tarihte açacağımız çağrı merkezini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de yatırımlarımızı artırarak sürdürme kararlılığında olduğumuzu, faaliyetlerimize bu bilinçle her zamankinden daha güçlü ve güvenle devam ettiğimizi ifade etmek isterim" diye konuştu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yerli üretimmi?iyide vadafone yerli bir firma degilki

@19 Kas 2013 18:34 dış ülkelerden getiriyorlar telefon parçalarını bitleştiriyorlar al sana yerli telefon aynı türkcell t40 da olduğu gibi

@19 Kas 2013 18:34 Yerli sayılır inciluz da... :)

Vodafone mu sakın inanmayın.! Hizmet vermeden fahiş fatura kesmekde bir numara sakın inanmayın.

Vodafone yatırım mı yapmak istiyor? Öyleyse 1 gb'lik kotalı internete servet almaktan vazgeçsin. Bu insanlık için büyük bir yatırım olur.

ismi de çok yerliymiş. Vodafon bıleyd bilmem ne..

@19 Kas 2013 20:18 niye işte yazıldığı gibi okunuyor, büyük sesli uyumunada uyuyor

hangi parçası yerli acaba telefonun, ses açma düğmesi mi? bıraksınlar bu işleri, yerli montaj desinler eyvallah diyelim..

Yerli derken herhalde İngiltere'de üretimi düşünüyorsun. Çünkü Türkiye'nin yerlisi değilsin.

dusuk fiyata btk izin vermiyor. mobil operatörler fiyatları cok intirirse cogu kullanıcı adsl kullanmak istemez. devlet kendi eliyle kendi vatandaşını soyduruyor

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir