YouTube'dan yasakla ilgili ilk açıklama!

YouTube'a erişimin bugün engellenmesinin ardından, Google'dan ilk açıklama geldi!

YouTube'dan yasakla ilgili ilk açıklama!

YouTube'a erişimin engellenmesinin ardından video paylaşım sitesinden beklenen açıklama Google'dan geldi. Noktasına, virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyoruz.

" Türkiye'deki bazı kullanıcılarımızın YouTube'a erişemediklerine dair raporlar alıyoruz. Bizim tarafımızda herhangi bir teknik sorun olmamakla birlikte konuyu araştırıyoruz''

Okuyucu Yorumları

Toplam 38 Yorum

Bende diyorum niye bağlanmıyor

Google da ara sorun ne yazar. Ne saçma bir açıklama olmuş.Bir sürü rapor gelmiş araştırmışlar kendilerinde sorun yokmuş.. Kargalar güler bu açıklamaya.

You Tube ülkemizde daha önceden de yasaktı ozaman bir sorun yoktu ancak verilen bir hakkın geri alınması doğru değil doğrusu. Sadece videoları yasaklayabilmek varken niçin böyle bir yola başvuruyorlar anlamıyoum?

@yunemcel youtube diğer ülkelerin devletlerinin dediğini harfi harfiyen uygularken senin ülkenin devletini sallamıyor. Bu yetmez mi?

valla bu yasaklama olayının suyunu çıkardılar gerçekten sanki bide yasaklıyabiliyorlarmış gibi erişimi kapatıyorlar.yasaklayın istediğiniz kadar internet daima özgür olucaktır...

bunu okuyan moderatör seni seviyorum

kapatılmadan öncede sıkıntılıydı arada bir Google ın 404 sayfası geliyordu.

@27 Mar 2014 18:58 o senin internetinin sorunu

a yen yutube den ders çalışıyorum şimdi sizin yüzünüz de ders çalışamıyorum açın nolurr

Biz biliyoruz nedenini de şimdi burada açıklamak olmaz. Ortam müsait değil. Yeri de değil. Youtube sana özelden yazıcam :))

7 cihan duydu. Bunlar hala araştırıyor :) Ayrıca hani sadece url engellenecekti? Yalan yalan yalan. İşleri güçleri varsa yoksa gayri ahlaki davranmak.

Her türlü hukuksuz erişim engellemelerini kınıyorum.

sebebi neydi ki

CEZA VEREN HAKİME KIZIYORUZ AMA SUÇU İŞLEYENLERE CAZ YAPIYORUZ ! ÇOK GÜZEL (:

Herşeyi yasaklayan zihniyetler hangi siyasi düşünceden olursa olsun çirkindir. Ama şirketlerinde kendi kanunlarını kullanıcılara dikte ederken, ülke kanunlarına da uymaları insani sorumluluktur.

Ne olursa olsun SANSÜRE HAYIR

hırsız google nedediğini bilmiyor bizim ülkedikelerde biraz saf heralde biz hertürlü kaçak gireriz youtuba şimdi ne gerek varki erşimi engellemeye biz böyle şöyle gireriz ama bilgisayarda uzman şöyle diyelim bilgisayarı orta derecede kullanamayan biri ayarlarla oynayaaz ondan youtubeden mahrum kaldı satıldığı zamanlarda bizim türklerden biri allsaydı şimdi bizim elimizde büyük koz olurdu youtube oldu bitdiye çare yok malesef ileriye bakacaz google da tewitterde facebookda alayı türkleri adam yerine koyacak arkadaş başbakanımıxzın dedi gibi türklerin gücünü görecekler tabi türklerin güvü erişim engellemekle olması acı gerçek

@28 Mar 2014 03:15 sen ne diyon ya?...

@28 Mar 2014 03:15 engelleme youtube dan bize değil, bizden youtube olayı yanlış anlamış.

Acaba obamanın konutundaki konuşmalarını sızdırsa idi ne yaparlardı.

@28 Mar 2014 10:14 Yayınlayan kişiyi ortadan kaldırırlardı büyük ihtimal, bir daha da haber alınamazdı. Youtube sıkıysa o zaman bilgilerini vermesin elemanın da göreyim.

@28 Mar 2014 10:14 ilk önce bi güç olmak gerek böyle youtube facebook twitter bizi iplemez. hiç bişey üretmiyoruz ki dünya bize muhtaç değil engeli de kendimize koyuyoruz. tavşan dağa küsmüş hesabı

Youtube senin devletini adam yerine koymuyor hala çıkmış basbas bağırıyor neymiş sansure hayır adamlar senin devlet sırlarını fregman yayınlar gibi yayınlıyor

@28 Mar 2014 11:02 off sus be cahil....

@28 Mar 2014 11:02 lan ne devlet sırrıymış arkadaş. orada yayınlanmasa başka bi yerde yayınlanacak. vpn diyer bişey var. izleyecek olan her türlü izler. bu videoların hiç gerçek bir yanı yok. sana fikir vermesi gerekir. yaradan akıl vermiş düşünesin doğruyu yanlışı ayırt edesin diye.

partili beyinsizler çıksın

ziyaretçi 11:02 . yarası olan gocunur. çık acıkla kardeşim akla kendini

Mit gibi bir teşkilat bu gibi dinlemelere karşı hiçbir şey yapamıyorsa öncelikle bunun düşünülmesi gerekir ki kim bilir diğer ülkeler neler biliyor! Elbette bunda da bir hayır var ki neler olduğunu herkes gördü. Bu ülkeyi bu hallere düşürenleri görüyoruz, en yakınım da olsa kimsenin gözünün yaşına bakmazdım ben olsam.

Youtube yoksa Mutube var, kapatmak, yasaklama, sansür çare değil, tüm dünyanın bildiğini Türkiye'den saklasan ne olacak ki? Son derece gülünç ve saçma bir karar. Gülüyorum yalnızca.

görecegiz bakalım kim kime muhtaç twitter de youtubede yola gelecek daha önce youtube kapatılmıstı bütün dünya türkiyeye sahip olmak için içimizdeki insanları kullanıyo sen ne diyosun

Zamanlaması bakımından seçim sonuçlarını etkilemek maksadıyla yapıldığı gün gibi aşikar olan bu yayınların seçim sonrası rahatça izlenebileceşini hepimiz biliyoruz. Ayrıca oluşturulduğu varsayılan şaibeli durumların seçim sonrası kararlılıkla üzerine gidileceğine de inancımız tam. Bu tür kesintilerden dolayı hepimiz mağduriyetler yaşıyoruz, buna hiç kimsenin itirazı olamaz ama eğer bir vatandaşımızın kişilik haklarına tecavüz ediliyor ise veya ülkemiz açısından gizliliği elzem olan bir takım bilgiler ortalığa saçılmış ise orada durmak lazım. Bu durumlara karşı devletimiz bir takım yaptırımlar uyguluyor ise benim yerim devletimin yanıdır, her ne kadar kesintilerden olumsuz yönde etkilenmiş olsamda...

@29 Mar 2014 19:18 sana katılıyorum arkadaşım girmesemde olur

@29 Mar 2014 19:18 Sadece belirli sitelerin engellenmesiyle güvenliğin sağlanacağını mı düşünüyorsun? youtube veya twitter engellenmis olabilir ancak bunları yaymak isteyen her türlü yayar. Bunu kim yapıyorsa o kişi(ler)i engellemek gerekir. Bu olayı çözüm yolu olarak gören ve böyle düşünenleri anlamak gerçekten zor.

@29 Mar 2014 19:18 selam, ulke birligini tehdit edecek gizli bilgi youtube engellenerek ortadan kaldirilamaz. Bunu tub dunya girerek gorur ama bi siz goremezsiniz. Adil bir savunma degil.

yasaklanan sitelere girmek için bilgisayarınızı dns mns gibi şeylerle güvenliksiz bırakmayın

yutube yi açın

İnandıgı konularda hodri meydan çeken birisi iş kendisi ile ilgili yosuzluklara,usulsüzlüklere gelince hemen toptan sürgünler yasaklamalar geliyor.Burada neden hodri meydan diyemedi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost