YouTube videoları neden mi takılıyor?

YouTube'dan video izlerken yaşadığınız takılmalar, Google'a göre işte bu yüzden oluyor!

YouTube videoları neden mi takılıyor?
Gücümüz hangi kaliteye yetiyor, görmek mümkün

Video içeriği, şüphesiz hemen her alanda günümüzün vazgeçilmezi konumundadır. Her türlü mecranın kesiştiği yol olan videolar, en çok da uzun süredir hayatımızda bulunan YouTube aracılığı ile izlenmektedir.

Evet, YouTube üzerinden her gün milyonlarca video izleniyor ama her kullanıcı bu sistemin sunduğu izleme kalitesinden memnun değil. Kimi zaman takılan videolar, kimi zaman yüksek çözünürlükte izlenemeyen videolar derken, ufacık bir görüntü bile büyük sorunlara yol açabiliyor. Pek tabii konu video izlemede zorluk olduğu zaman, okların gösterdiği yegane isim Google oluyor ya da artık "oluyordu" dememizde fayda var. Neden mi? Çünkü bunca yıldır son kullanıcının Google'a yaptığını, şimdi Google son kullanıcıya yapıyor ve izlenmek istenen videonun neden sorun yarattığını görmemize olanak sunuyor.

Artık video izleme esnasında karşımıza çıkan bir pop-up sayesinde Google'ın yeni ürettiği Video Kalite Rapor sayfasına giriş yapabiliyoruz. Bu sayfa içerisindeyse, internet sağlayıcımızı bize sunduğu tüm verileri rahatlıkla görmemiz mümkün kılınmış durumda. Sadece genel geçer hızla da yetinmeyen sistem içerisinde, bölgemizde bulunan diğer ISP'leri de görebiliyor ve kendi hızımızla kıyaslayabiliyoruz. Ayrıca aynı sayfa üzerinde yapılan değerlendirme sonucunda, internet hızımızın ilgili videoyu "HD" olarak mı, "Standart çözünürlük" olarak mı yoksa "Düşük Çözünürlük" olarak mı izleyeceğimizi net bir şekilde öğrenebiliyoruz.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

o değil de bu kadar saçmalık görmedim ben. elimle videolar açıldığındaki varsayılan çözünürlüğü seçemiyorum. illa otomatik seçecek ya da her seferinde onla uğraşacağım ( o da uğraştıktan 15 saniye sonra seçtiğim şey başlıyor çünkü zaten otomatik çözünürlükte indiriyor ve geriye tıkladığımda yeni seçtiğim çözünürlükte göremiyorum hala eskisi kalıyor )

1080p filmi internetten takılmadan izlerken sadece 5 dakika sonra 360p video izlerken takılıyorsa suç bende olamaz!!!

Windows 8 de Flash Player ı devre dışı bırakıp html5 Player kullanmak kare atlamalarını ortadan kaldırıyor.

Alakası yok, flash ile ilgili bir sorun var, videonun indiğini görüyorsunuz ancak film takılıyor

yeni mi simdi bu, 1.5 yildir olan birsey... ttnet guney afrika ile yarisiyor bilenler bilir

yeni olan tek kısmı kullanıcıya gösterilmesi, youtube zaten bağlantı hızına göre video kalitesini kendisi ayarlıyordu.

TTNET sağolsun

eeee neden takılıyormuş?

arkadaşlar youtube kapatıldığından bu yana benim google chrome sürekli donuyor kendinden nefret ettirecek düzeyde, ne yapabilirim, lütfennn yardım

@10 Tem 2014 10:50 chromeyi kaldırın verilerinizi sileyimmi sorusuna tik atıp komple kaldırın.http://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/beta.html burdan son sürümü indirip kurun..düzelmezse gezginlere girip flash,java,shockwave,silverlight ve benzeri eklentileri son sürümüne güncelleyin düzelecektir :)

@10 Tem 2014 10:50 Programı kaldır tekrar yükle

ttnet kaplumbağa hızında internetiyle bizi esir aldı birde en büyük yalanı 16 mbit hızında internetiniz var artık

neden takılacak internetin yavaşlığından takılıyor tabi ki de

Chrome'da 1080p izleyemiyordum , video lag yapıyordu. Opera'ya geçtim düzeldi. Bu Chrome sürümü ile ilgili bir problem var sanırım , geçene kadar da geçmem.

24 Mbit testtede 24 Mbit çıkıyor ama Youtube 144p, sorunun. Kimde olduğu çok belli

chromedan vazgec bu kadr basit:)

results from your location not yet available dedi. sorun bizde degil şimdilik

indir,izle.taklımaz :)

neden takılıyor sorusuna cevap hariç herşey mevcut.

googledan takılmaz youtube takılıyor

youtube'a tıklayamıyorum sorun bilgisayarımda mı bilmiyorum ama sadece youtube için geçerli video başladığı anda akranda hiçbiyere tıklayamıyorum veya videoyu da durduramıyorum

Sorun you tubede bence adamlar senin o videoyu izlerken sayfada daha uzun kalman icin yapiyor bunu ben almanyadayim burda bile takilma sorunu var.bunun cevabi bu ben boyle düşünüyorum artik you tubede ne kadar takilan videoda kalirsaniz okadar adamlar para kazaniyor videolari takiltarak burdan para gelmesini sağlamış oluyorlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir