YouTube yeni bir şeyler deniyor!

YouTube bu aralar yeni ve "karanlık" bir tasarım deniyor! İşte o yeni tasarıma geçmenin kolay yolu.

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube yeni ve siyah bir ara yüz deniyor!
YouTube, Cosmic Panda adındaki yeni bir ara yüzü deniyor ve isteyenler bu ara yüzü sınayabiliyor

YouTube, yeni ve daha karanlık bir görünüme sahip tasarımını, TestTube yoluyla sınıyor. YouTube blog'unda "Cosmic Panda" adıyla duyurulan deney, bir site yetkilisi tarafından şöyle açıklanıyor:

"Site deneyimini daha iyi bir hale getirmek için yeni şeyleri YouTube'da her zaman deniyoruz." "Tüm kullanıcıların bu deneyi etkinleştirip bizle görüşlerini paylaşmasını istiyoruz."

Cosmic Panda'yı etkinleştirdiğinizde meydana gelen değişiklikler o kadar da büyük değil. Örneğin bir video seyrederken, onu beyaz bir arka plan yerine siyah arka plan üzerinde görüyorsunuz. Önerilen videolar ve yorumlar ise videonun altında görünüyor. İlgili videolar ise sağda yer alıyor. YouTube, tarayıcı içindeki video boyutunu değiştirmek için de kullanımı kolay bir seçenek eklemiş.

Kanallarda yapılan yenilik ise daha farkedilir seviyede. Öncesinde bir kanalı açtığınızda video genellikle otomatik olarak yürütülüyordu. Şimdi ise video, ilk bakışta sadece bir grafik gibi görüntüleniyor ve tıkladığınızda oynatılıyor. Yani otomatik olarak oynatılmıyor.

YouTube hesabınızda Cosmic Panda'yı etkinleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz (beğenmezseniz eski haline dönmeniz mümkün):

http://www.youtube.com/cosmicpanda

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

turn off the light eklentisi aynısı yapıyo çalıntı

Eski tasaraım daha iyi kullanım rahatlığı açısından.

sıralama şeysileri berbat olmuş. kullanılan renk tonları kötü. olmamış temadır.

güzel olmuş.

Youtube video player benim bilgisayarda kasıyor.Özellikle tam ekran oynatımlarda.DIVX HQ playerla izle diye chrome da video altında bir eklenti çıkıyor.Onunla izlediğimde yüksek hızda video oynatımı ve takılma olmadan izleme imkanı oluyor.Yalnız her videoda bu eklenti çalışmıyor.Videoları DIVX HQ player ile yayınlasalar youtube 10 numara olur diye düşünüyorum.

çok güzel olmuş

hoş olmuş arada değişiklik iyidir..

değişiklik güzeldir de, arka planın alt kısımları da siyah olsaymış; alt kısımlar göze batmazdı. böyle çok eğreti duruyor.

Ben kullanıma geçtim gerçekten güzel olmuş :)

Çok güzel bir tema. Ah bir de burada ki haberlerde ikide bir trolllük yapan olmasa bu sitede daha güzel olacak (Yorumlardan bahsediyorum)

güzel olmamış çünkü paylaşım yapamıyorum eski haline nasıl getirebilirim acaba yardımcı olabilir misiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost