Zaman Tüneli'ne "Hamileyim" seçeneği

Hayatının neredeyse her anını Facebook'ta paylaşan kullanıcılar, artık bunu da yapabilecek...

Zaman tüneline "Hamileyim" seçeneği

Sosyal ağımızda bulunan insanların, yaşadıkları her detayı fütursuzca paylaşmasına artık hepimiz alıştık. Ne zaman işe başladıkları, ne zaman evlendikleri, nereye taşındıkları gibi ayrıntılara Facebook'ta yaptıkları durum güncellemeleri sayesinde anbean şahit olabiliyoruz.

Facebook, bu "yaşam olaylarına" bir yenisini daha ekleme hazırlığında. Arkadaşlarımızın ne yiyip içtikleri yetmezmiş gibi, artık hamile olup olmadıklarını da takip edebilmemiz mümkün!

Eğer siz de hamile bir Facebook kullanıcıysanız, seçenekler bölümünden "bebek bekliyor" (expecting a baby) kategorisini işaretlemeniz yeterli. Diğer kategorilerde olduğu gibi, bu "olayda" da yer, zaman, fotoğraf, olayın nasıl geliştiği ve olayda emeği geçenler hakkında detaylar ekleyebilirsiniz. Son seçenek biraz manidar olsa da sonuçta bu Facebook'un size tanıdığı doğal bir hak.

Hamilelik duyuruları, kullanıcının Zaman Tüneli'nde belirecek. Ayrıca bu güncelleme de doğum günleri ve diğer "keyifli" haberlerin bulunduğu "kutlamalar" bölümünde yer alacak.

Son derece hassas ve özel olan bu seçenek, bakalım Facebook'ta ne gibi yeni çılgınlıklara sebep olacak...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

hamile kalış aşamasının videolarını da paylaşsınlar olsun bitsin.

Tokmakçılarınıda paylassınlar bari.

Düşük seçeneği de eklenmeli , ultrason aletlerine paylaşım butonu konmalı ve olayın gerçekleştiği tarihe göre çocuğun burcu yazılmalı

"olayda" da yer, zaman, fotoğraf, olayın nasıl geliştiği ve olayda emeği geçenler" bu nedir ya oha artık :D

Komiksiniz chip olayda emeği geçenler özellikle kalın yazılmış :D

Olayın nasıl geliştiği ve Olayda emeği geçen(LER). Zaten herkes bunları merak ediyordu. :D

facebooka bizi ele geçirmeden bırakmak lazım..Zaten üst yöneticilerden bir bayan istifa etmiş facebook çalışanları herkesin mesajlarını okuyor resimlerini kullanıyor izliyor çirkeflikler dört dönüyor tahammül edemiyorum diye...geçen bi yerde okudumdu...chiptemiydi yoksa :)

Şaşırmadım. Bir çocuk bekliyoruz, x hafta/ay hamileyim, kısmetse doğum bu ayda olacak, bu da bebeğimizin ultrason fotoğrafı vs. paylaşılmasının sakıncası yok ama diğer detayların insanların bilmesine gerek yok. Sonuçta ÖZEL YAŞAM. Ama özel hayatlarını ulu orta paylaşıp rahatsızlıklık duymayacaklar (halk arasındaki tabirle geniş insanlar) paylaşsınlar.

ahahha saçmalığa bak.

Rezalet başka birşey değil...

Paylaşın ya paylaşın nolucak,kiminle beraber olduğunuzu,ne zaman hamile kaldığınızı,ne zaman oynaştınız ne zaman koklaştınız...paylaşın ÖZEL hayat diye bi şey yok ki artık HERKES HERKESİN HERŞEYİNİ A DAN Z YE KADAR BİLİYOR NASILSA.

Yakında abazayım seçeneğide çıkar:-)

şükürki ben bu facebokun bi uüyesi değilim :)

" Yine hamile kalmadım :'( " seçeneği de eklensin bari.

Bu gece hamile kalacağım! Kocam 3 dakika sonra geliyor...

hamile olup kimin tarafından olduğunu da etiketlesinler, çocuklar babalarının kim olduğunu böylece internetten araştırıp öğrenebilirler. ömerçip vakaları artık son bulacak. bunları ben demiyorum, facebook adeta bize böyle diyerek dalga geçiyor. banane kim kimden hamile ve niye öğreneyim facebook'tan. facebook'un da book'u çıktı artık ha.

"Hamile" olan durumunu "Düşük Yaptı" olarak değiştirdi.

Manyak la bunlar :D :d: D

ilişkiden var dan bi hafta sonra bebek geliyor koşun hamile diye işaretlerler

Mallar icin de "ben malım" seçeneği olmalı... Görüyorum ki sürüyle MAL var...

insanlık bu facebook durum güncellemesini olay anı video ve fotoğraflarıyla süslemeye kalkarsa o zaman ne olacağını merak ediyorum sadece...

artık insanlar baba olacaklarınıda ilk facebook tan ögrenecek

abartıyorlar ama..

Hımm Ultrason Sonucuna göre Kız'a Ya da Erkek'e Hamile Şeklinde 2 Ana Alt Seçeneği Olmalı. Ondan sonra ikiz 3 üz vs diye boylara ayrılmalı :)

saçmalaığa bak :D :D :

özel hayat denen bışey kalmadı artık

ego şişirme vakit öldürme yeri oldu artık facebook

Emeğe saygı +rep!!!!11111

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir