ZyXEL P2602HWL-D1A

ZyXEL P-2602HWL-D1A, ADSL modem ve VoIP fonksiyonlarını bir arada ZyXEL kalitesi ile sunuyor.

ZyXEL P2602HWL-D1A

Ses hizmetlerinin standart internet trafiğiyle birleşmesini sağlayan VoIP teknolojilerinin son yıllarda kullanımı giderek artış gösteriyor. Güvenli ve maliyeti düşüren bir haberleşme teknolojisi olan VoIP alanındaki ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken ZyXEL, kullanıcılara uç üründen merkez ürüne kadar geniş bir yelpazede farklı ve nitelikli alternatifler sunuyor.

Uç ürünlere örnek olarak göstereceğimiz ZyXEL P-2602HWL-D1A, ADSL modem ve VoIP fonksiyonlarını bir arada sunan ürünlere verilen genel bir ad olan IAD (Integrated Access Device) ürün kategorisine giren bir üründür. ZyXEL P2602HWL-D1A VoIP standartlarından SIP (RFC 3261) version 2'yi desteklemektedir. Cihazın yerel ağ bağlantısı için 4 adet LAN portu, kablosuz bağlantı yapmak için 1 adet 2 dbi kazançlı anteni, analog telefon bağlamak için 2 adet FXS portu, sabit hattınızı (PSTN) bağlayacağınız 1 adet PSTN portu bulunmaktadır. Ürünü UMTH (Uzak Mesafe Telefon Hizmeti) firmalarından alacağınız bir hesapla firmanın sunucularına register ederek şehirlerarası, milletlerarası ve GSM aramalarınızı daha ekonomik yapabilme olanağına kavuşabilirsiniz. Bunun yanında birden fazla ofisi bulunan firmalar kendi SIP sunucularını kullanarak şubeleri arasında ses görüşmelerini internet aracılığıyla veya kendi intranet ağları üzerinden hiçbir ücret ödemeden yapabilirler. Ürünün zengin telefon özellikleri arasında CW (Call Waiting - Çağrı Bekletme), Call Forwarding (Çağrı Yönlendirme), Call Transferring (Çağrı Aktarma), Three Way Conference w/Local Mixing (Konferans görüşme) sayılabilir. IVR özelliği sayesinde ise sizi arayanlara kendi oluşturduğunuz ses kaydını dinletebilirsiniz.

Zengin QoS özelliklerine sahip olan cihaz, aynı bağlantı üzerinden akan veri, ses ve görüntü trafiğini uygun şekilde önceliklendirir. Bu sayede ses görüşmesi yaparken aynı anda rahatlıkla internetten dosya indirebilirsiniz. Ürün ses için gerekli bant genişliğini dinamik olarak ses trafiğine atar. ZyXEL P2602HWL-D1A modelinin servis sağlayıcı firmalara önemli avantajlar getiren en önemli fonksiyonlarından biri de merkezi yönetim özelliğidir. Bu özellik sayesinde modemin SIP ayarları (hatta uygun altyapı sağlanması halinde internet ayarları) merkezi sunucudan otomatik olarak cihaza gönderilir. Bu sayede servis sağlayıcıların kurulum ve çağrı merkezi yükü önemli ölçüde azalır. İnternet üzerinden noktadan noktaya güvenli ve ucuz bağlantı şekli olarak isimlendirebileceğimiz VPN sonlandırma özelliği, ürünü benzerlerinden farklı kılan önemli bir ayrıcalıktır. 20 IPSec VPN sonlandırma desteği, 20 noktası olan bir firmanın şubelerini ZyXEL P2602HWL-D1A ile merkeze son derece fonksiyonel bir şekilde bağlayabilir. ICSA Sertifikalı SPI (Stateful Packet Inspection) firewall, DoS Attack engellemesi, erişim kontrolü, içerik filtreleme, gerçek zamanlı atak alarmı ve detaylı kayıt tutulması sayılabilecek diğer özellikler arasında yer almaktadır. Cihaz üzerindeki PSTN portu ile mevcut sabit hattınıza gelen çağrıları modemin FXS portuna takılı olan analog telefonla cevaplayabilir, dilediğiniz çağrıları (daha ucuz veya acil durumlardaki) PSTN hat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi için:
ZyXEL - 0212 222 55 22

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çok pahalıdır bu :S

slm
bu modemin port ayarlari hicde kolay degil.ben kulaniyorum hic menmun degilim.cengiz_55@hotmail.com

180 Tl civarında Vpn özelliği olması artısıdır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir