Alcatel Move Track incelemesi Alcatel Move Track İncelemesi

Bu defa, evcil hayvanının kaybolmasını istemeyenlere özel bir ürün inceliyoruz.

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
88 Satın Al
  • Kolay kullanım
  • Her an erişim imkanı
  • Uygun pil ömrü
  • Kompakt yapı
  • Fiyatı düşebilir

Alcatel, evcil hayvanının kaybolmasından endişe edenlere özel bir ürün hazırlamış. Bir takip cihazı olan Move Track, tasmaya özel yapısı ile evcil hayvanınızın nerede olduğunu sürekli size bildiriyor.

Hatırlarsanız, Alcatel'in daha önce çocuklar için benzer bir cihazını incelemiştik. Move Time isimli o cihaz, bir saat üzerinden çocuk ve ebeveynin sürekli olarak birbiriyle iletişim kurmasını sağlıyordu. Çocuk, ebeveyni tarafından belirlenen güvenli çitin dışına çıktığında, anında bildirim iletiliyor ve kişi, çocuğunu hemen saati üzerinden arayabiliyordu. Benzer mantık, Move Track'te de bulunuyor.

Evcil hayvanınıza uygun yapı

Alcatel Move Track, çok küçük, hafif ve kompakt bir yapıya sahip. 42 x 42 mm boyutlarıyla küçük bir kutu görünümünde olan bu minik cihaz, sadece 33 gram ağırlığıyla da hayvanınıza ek ağırlık getirmiyor. Kutu içeriğinde kauçuk bir taşıma kılıfı da bulunduran Move Track, böylece kolayca tasmaya iliştirilebiliyor. Kırmızı renkli bu kauçuk kılıfın da tasma üzerinde oldukça şık göründüğünü de söylemek lazım.

Alcatel Move Track'ın arka yüzeyinde bir vidalar altında gizli bir bölüm bulunuyor. Kutu içeriğinde bulunan tornavida ile burayı açarak, nano SIM kartınızı buraya yerleştiriyorsunuz. Onun yan tarafında da cihazı şarj edebileceğiniz bir microUSB yuvası bulunuyor. Bunun da kablosunu yine kutunun içinde bulmanız mümkün.

Bu girişlerin kapalı alanlar içinde yer almasının sebebi, cihazın suya dayanıklı olabilmesini sağlıyor. IP67 sertifikasına sahip olan Alcatel Move Track, böylece evcil hayvanınız suya girerse zarar görmüyor. Bu arada Move Track'ın tek şarjla 3 ila 4 gün kullanılabildiğini ve 2 saat içinde şarj olabildiğini de söyleyelim.

Her an gözünüzün önünde

Peki, Alcatel Move Track'ı nasıl kullanıyorsunuz? Cihazın kullanımı fazlasıyla basit. İçine SIM kartınızı taktıktan sonra hemen kenarındaki güç tuşuna basarak cihazı açıyorsunuz. Bu arada telefonunuza da ihtiyacınız var. Zira Move Track'ı uygulama üzerinden kullanıyorsunuz. Gerekli adımları nasıl yapacağınızı, size kutu içeriğinde bulunan kılavuz anlatıyor.

Uygulamayı indirdikten ve cihazla olan eşleşmesini sağladıktan sonra artık Move Track'ı evcil hayvanınızın tasmasına yerleştirebilirsiniz. Böylece GPS üzerinden sürekli onun yerini takip edebilecek olan Alcatel Move Track, telefonunuza her baktığınızda evcil hayvanınızın yerini size gösterecek.

Yine uygulama üzerinden evcil hayvanınız için bir sanal çit oluşturabilir ve böylece dışarıya çıktığında durumdan anında haberdar olabilirsiniz.

Özetle

Alcatel Move Track, fazlasıyla başarılı bir cihaz. Kılıfı boyutu ile muhtemelen daha çok köpeklerde kullanılması uygun olacak olan cihaz, gayet başarılı şekilde çalışıyor. Özellikle sanal çit uygulaması oldukça başarılı. Tasarımı ve kullanım kolaylığıyla da beğendiğimiz cihazın pil ömrü de fena değil. Alcatel Move Track'ın fiyatı ise 349 TL dolaylarında. Özellikle köpek sahiplerinin ilgi duyacağını düşünüyoruz.

Kimler Almalı

Alcatel Move Track'i evcil hayvan sahipleri, özellikle de köpek sahipleri tercih edeceklerdir diye düşünüyoruz.

Alcatel Move Track Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Alcatel Move Track
Ürün Türü Akıllı Bileklik
CHIP Online Notu 88
Üretici Alcatel
Teknik Detaylar
Hafıza 16 GB
2G GSM 850/1900 MHz
Batarya 460 mAh
Pil Ömrü 3 / 4 gün
Sarj Süresi 2 saat
Su Koruması Evet (IP67)
Bağlantılar nano SIM, USB 2.0, GPS, Wi-Fi
Boyutlar 42 x 42 x 16.3 mm
Ağırlık 33 gram
Satın Al

Alternatifleri

Alcatel Move Track'e alterantif olarak Lapa akıllı takip cihazı ve benzerleri de incelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bence uygun hatta süper kayıp olan hayvanlar için

Öncelikle insanlara evcil hayvanlarını asla tek başına bırakmamalarını tavsiye ederim ama örneğin piknik veya kamp yaparken köpeğiniz alıp başını gidebilir de. İşte böyle günlerde bu ürün çok işinize yarayacaktır. Ürün çok güzel bir ürün ama iki eksiği var: Birincisi köpeğin sahibine geri dönmesi için titreşim veya sesli uyarı özelliği. Bu özelliğin işe yaraması için köpeğin basit bir eğitimden geçmesi yeterli olacaktır. İkinci eksik ise, kamera ve mikrofon...

Hayvanlar için çok yerinde bir uygulama. Fakat bir çocuk kaybolmak istediğinde o saati veya cihazı çıkarır. Hele bir de sürekli konumun ailesine gittiğini anlarsa.

Ürünü satın aldım. Sn. Ercan Uğurlunun tanıtım videosunda " tam zamanlı takip " seçeneğinin bulunduğu ve evcil hayvanın hareketinin an olarak takibinin mümkün olduğu görülüyor. Ancak, Iphone 7 cihazıma indirdiğim uygulamada böyle bir seçenek yok. Bu konudaki görüşünüzü merakla bekliyorum. Saygılar.

@Erdal Akkaya şarjı ne kadar sürede bitiyor paylaşırmısınız?

ben avcıyım arkadaşlar 2 adet aldım ama tek sıkıntım asfaltta gidtiği yerleri gösteriyor ama ormanda gitiği yerleri veya gezdiği yerleri göstermiyor köpek koşarken gezdiği yerleri göstermesi için ne yapmam lazım saygılar...

kaç km boyunca takip ediyor acaba

cihaz için kullanılacak simkartın herhangi bir farkı var neye göre nereden temin edilebilir. Eğer standar bir gsm şirketinden alınacak ise ne tarz bir paket uygulanıyor. aylık fiyatlandırmalar vb. konularda bilgisi olan varmı?

1 ay kullanımda kaç mb internet kullanıyor bilgisi olan var mı acaba. Yani sim kard için nasıl bir paket seçmek gerekiyor ve hangi servis sağlayıcının daha uygun bir tarifesi var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sen de yorum yaz