General Mobile Discovery Elite incelemesi General Mobile Discovery Elite testte!

General Mobile'ın yeni amiral gemisi Discovery Elite'i test merkezimizde ağırladık! İşte sonuçlar...

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
94
 • Kullanım (%30)93
 • İnternet (%20)95
 • Multimedya (%20)92
 • Telefon Fonksiyonu (%10)94
 • Fiyat / Performans (%20)97
 • Discovery arayüz
 • Akıllı fonksiyonlar
 • 3G RAM
 • Full HD ekran
 • Yüksek performans
 • Kamera özellikleri
 • Hafıza genişletilemiyor
 • Android 4.2 sürümü
 • Güç butonu konumu

Daha önce Discovery modeliyle akıllı telefon piyasasını adeta sallayan General Mobile, fiyat/performans anlamında tüm dikkatleri üzerine çekmişti hatırlarsanız. Anlaşılan marka adından söz ettirmeye kararlı. Discovery'nin halefi Discovery Elite ile bu yükselişi sürdürmeyi planlayan General Mobile, artık ülkemizde çift SIM kartlı modellerinden çok daha fazlasıyla anılacak gibi görünüyor.

Ünlü markaların üst seviye cepleriyle sıkı bir rekabet halinde olan Discovery Elite, tasarımıyla özenli olduğu kadar teknik öğeleriyle de yerli yerinde bir cep. Bunların yanı sıra Discovery arayüzü ile kullanıma da farklı bir dokunuş getirmeyi başaran cep, kullanıcıların yüksek beklentilerini karşılayabilecek seviyede. Peki, cep bunları nasıl başarıyor, ne gibi özelliklere sahip ve bize neler sunuyor? Şimdi bu soruların yanıtını gelin hep beraber arayalım.

Büyük bir cep

Discovery Elite, her ne kadar Ultra cepler kadar olmasa da onlarla yarışır nitelikte büyük bir cep telefonu. 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi olan telefonda, elbette ekranın büyüklüğü boyutlara da yansımış. 150 mm'lik uzunluğa sahip olan telefon, siyah ve beyaz renkli modellere sahip. İncelediğimiz modeliyle siyah bir kasadan oluşan Discovery Elite, 9.7 mm kalınlığında. Bu noktada cebin, Samsung Galaxy Note 3'ten biraz daha kalın olduğunu söyleyelim.

Discovery Elite, plastik bir kasadan oluşuyor. Telefonun arka yüzeyinde düz plastik malzeme kullanıldığı için elde kayması mümkün. Bu nedenle plastik malzemeli ceplerden hoşlanmayanların ilgisini çekmeyecektir. Ancak bu malzemeye sahip olmasının fiyata direkt etkide bulunduğunu unutmamakta fayda olduğunu da belirtelim. Diğer yandan telefon hafif. Yalnızca 152 gram ağırlığında. Galaxy Note 3'ün 168 gram, HTC One (M8)'inse 160 gram olduğunu belirtelim.

Telefonun sol yüzünde SIM kart çekmecesi bulunuyor. Üst kısmında kulaklık ve güç butonu, sağ yüzde ise ses butonlarını görebiliyoruz. Alt kısımda ise microUSB ve yan yana hoparlörler konumlanmış. Kasayı açıp bataryayı değiştiremediğiniz telefonda microSD desteği ise yok. Yani bu telefonla hafızayı genişletemiyorsunuz ki bizce bu telefonun en büyük eksisini oluşturuyor.

Diğer yandan telefonun boyutu büyük olduğundan dolayı güç düğmesinin konumunu kullanışsız bulduk. Güç düğmesi, ses butonlarının bulunduğu sağ kenarda olsa daha kullanışlı olabilirdi kanaatindeyiz.

Kullanışlı arayüz

Discovery Elite, Android 4.2.2 işletim sistemiyle çalışıyor. Son dönemde ortaya çıkan tüm amiraller Android 4.4 KitKat'le gelirken bu noktada cebin onları geriden takip ettiğini söyleyebiliriz. Ancak burada telefonun kendine has arayüzü kurtarıcı niteliği taşıyor. Discovery adındaki kullanıcı arayüzü ile gayet rahat ve akıcı bir kullanım deneyimi sağlayan telefon, akıllı fonksiyonlarla zenginleşiyor. Ayarlar menüsü altından ulaşabileceğiniz Akıllı Jestler kısmından cebin kullanımını özelleştirebiliyorsunuz. Örneğin telefonu sadece kulağınıza götürerek gelen aramaları cevaplayabilmenizi sağlayan Akıllı Cevap, ekrana "C" harfi çizerek kameraya ulaşabileceğiniz Hareketli Uyandırma ve ekrana çift tıklayarak telefonu açabileceğiniz Çift Dokunuş ile Uyandırma gibi akıllı fonksiyonları oldukça kullanışlı bulduk. Diğer yandan kilit ekranındayken parmağınızı sola doğru sürüklediğinizde ortaya çıkan menüden direkt olarak kameraya ulaşabiliyor, ses kaydı başlatabiliyor, feneri açabiliyor ve sahte aramaları etkinleştirebiliyorsunuz.

Discovery Elite'te yüklü gelen kullanışlı uygulamalar da mevcut. Bunlardan özellikle Discovery Gücü, Hızlandırıcı ve Gameloft uygulaması başı çekiyor. Discovery Gücü ile telefonun güç ayarlarını yapılandırabiliyor ve böylece pil ömrünü daha etkili bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Hızlandırıcı'yla ise çalışan işlemleri sonlandırabilmeniz, önbelleği temizleyebilmeniz ve açılış optimizasyonunu sağlamanız mümkün.

Discovery Elite'in genel kullanımını oldukça temiz bulduğumuzu da bu adımda söyleyelim. Gerek sanal klavyesiyle olsun, gerek ekranlar ve uygulamalar arasında geçiş olsun telefon rahat bir kullanım sunuyor. Buna internet dolaşımları da dahil elbette. Ekranın büyük olması bir yana, hassasiyetiyle de rahat bir şekilde sayfalar arasında dolaşabiliyorsunuz.

Kadrosuyla dikkat çekici

Evet, şimdi gelelim Discovery Elite'in teknik kadrosuna. Discovery Elite, gerçekten etkileyici donanım öğelerinden oluşuyor. Bunların başında daha önce Galaxy Note 3 ve Sony Xperia Z2'de gördüğümüz 3 GB RAM var elbette. Bu noktada son dönem amirallerden olan Samsung Galaxy S5, HTC One (M8), LG G2 ve Nokia Lumia 1020'de 2 GB RAM kullanıldığını da hatırlamakta fayda var.

Discovery Elite'in ekranı 5.5 inç boyutunda ve Full HD destekli. 401 ppi piksel yoğunluğunda olan ekran, IPS panele sahip. Diğer yandan Gorilla Glass 3 ile çizilmelere karşı da dirençli bir yapıya bürünen cep, işlemci olarak son dönemde pek çok amiralde gördüğümüz gibi Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip. 4 çekirdekli yapıda olan bu işlemci 2.20 GHz gücünde çalışıyor. Buna grafik hanesinde ise Adreno 330 ünitesi eşlik ediyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan tüm ceplerde neredeyse benzer yapıda teknik kadrolar görmeye başladık. Neredeyse bir standarda oturduğunu söyleyebiliriz hatta. Ceplerin birbirlerinden fark yarattıkları noktaları bazı modüllerdeki kapasite farklılıkları, tasarımları, arabirimleri ve fiyatları oluşturmaya başladı. Discovery Elite'te de bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Örneğin Discovery Elite 32 GB'lık bir dahili hafızayla gelmesinin yanında microSD kart seçeneğine sahip değil. Bu da 32 GB'lık kapasiteyle sınırlanmak istemeyen kullanıcıları 128 GB'lık microSD kart desteği veren HTC One (M8)'e veya Samsung Galaxy S5'e kolaylıkla yönlendirebilir.

Kamera ve batarya

Discovery Elite'in üzerinde yer alan kameralar da bir hayli dikkat çekici. Telefonun ön kamerasına Selfie kamera adını veren General Mobile yetkilileri, ön kamerayı 8.0 megapiksel olarak belirlemişler. Bu da net ve kaliteli selfie fotoğrafların yanı sıra kaliteli görüntülü görüşme olanağı sunuyor.

Arka tarafa baktığımızda ise 16 megapiksellik bir arka kamera görüyoruz. Hemen altında bir flaş da bulunan telefonla kaliteli fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Telefonun kamera uygulaması da bir hayli gelişmiş. DSLR fotoğraf makinelerinden aşina olduğunuz pek çok seçeneği uygulamada bulabilmeniz mümkün. Ayrıca arka kamerayla 60 FPS'de Full HD videolar da çekebiliyorsunuz.

Discovery Elite'in bataryası 2500 mAh kapasitesinde. Bu ilk etapta düşük gibi gelebilir, ancak telefonun güç tasarruf modunu da kullanarak rahatlıkla optimize edebileceğiniz pil ömrüyle, tüm günü rahat şekilde çıkartabilmek mümkün.

Performans notları

Artık gelelim Discovery Elite'in performans notlarına. Discovery Elite, güçlü bir akıllı telefon. Bunu yaptığımız testlerle ve diğer amirallerle kıyaslamamızla birlikte ortaya koyuyor.

Her cep telefonuna uyguladığımız AnTuTu Benchmark test sonucuna göre Discovery Elite'in skoru 34466. Bu da onun kıyas tablosunda orta basamaklarda yer almasına sebep oluyor. Bu sonuca göre Sony Xperia Z Ultra, HTC One (M8), Xperia Z1 Compact ve LG G2'yi gerisine alan telefon; Xperia Z1, Samsung Galaxy Note 3 ve Galaxy S5'in takipçisi konumunda.

İşlemci testi olan CPU Prime Benchmark'a baktığımızda Discovery Elite'in skoru 6008. Bu sonuçla da yine orta basamaklarda yer alan telefon, gayet başarılı bir konumda yer alıyor. Bu defa HTC One (M8)'in gerisine düşen telefon, yine LG G2, Xperia Z1 Compact ve Xperia Z1 Ultra'dan az farkla daha iyi performans gösteriyor.

Grafik performansı noktasında ise Discovery Elite, oldukça iyi. 3DMark skoruyla 17287 puan toplayan amiral, böylece Samsung Galaxy S5 ve HTC One (M8)'i yakından takip ederek üçüncü sıraya yerleşiyor. Epic Citadel'de ise 1920x1080 pikselde 62.2 FPS gibi yüksek bir dereceyi görüyor.

HTML5 performansını ölçtüğümüz Vellamo testine baktığımızda 2842 puanı görüyoruz. Bu noktada zaten neredeyse tüm markaların amiralleri birbirine yakın sonuçlar veriyor. Discovery Elite de aldığı puanla rakip amirallerle yarışabilecek seviyede.

Özetle

Discovery Elite, başarılı özelliklere sahip bir telefon. Gerek donanım gerek yazılım desteğiyle beğenilecek türde özellikler içeren cep, performansı ve buna biçtiği fiyatıyla öne çıkıyor. Discovery Elite'i, 1000 TL'nin biraz üstü bütçesi olan ve iyi bir akıllı telefon almak isteyenlere rahatlıkla önerebiliriz.

Kimler Almalı

Discovery Elite'i, 1000 TL'nin biraz üstü bütçesi olan ve iyi bir akıllı telefon almak isteyenlere rahatlıkla önerebiliriz.

General Mobile Discovery Elite Teknik Özellikleri
Ürün Modeli General Mobile Discovery Elite
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 94
Üretici General Mobile
Firma General Mobile     (212) 371 02 00
İşletim Sistemi Android 4.2.2
İşlemci Qualcomm Snapdragon 800
Çekirdek (CPU) 4
Ekran Teknolojisi IPS Gorilla Glass 3
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080 × 1920 px
Grafik İşlemci Adreno 330
Bellek (RAM) 3 GB
Dahili Depolama 32 GB
Ön Kamera 8.0 MP
Arka Kamera 16 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Yok
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Boyutlar 75 × 150.6 × 9.7 mm
Ağırlık 152 gr.

Alternatifleri

Discovery Elite'in en büyük handikabı hafızasının genişletilememesi. Bu da 128 GB'lık microSD kart desteği veren HTC One (M8) ve Samsung Galaxy S5'i alternatifler arasına koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 269 Yorum

alternatif olarak sunduğunuz telefonla arasında 1000 lira var.

Discovery Elite'e 1000 tl diyorsun, sonra da m8 ve s5i ona alternatif olarak sunuyorsun. Ne kullaniyorsan dozunu azalt.

@22 Nis 2014 18:48 Bu güçteki telefona daha iyi bir alternatif bulda söyle madem. Sırf karalama peşindesiniz.

Plastik kasa olmamış. Discovery nin kasası gibi olsaydı tadından yenmezdi :)

Samsungun tasarım özürlü s5 ine 2000 tlnin üzerinde para vermektense bu telefonu aşmak daha mantıklı. Tasarımı bir kere samsungdan daha güzel. Performans yakın seviyede, hatta daha performanslı, fiyat nerdeyse yarı yarıya.

Fiyat acisindan neden degerlendirmiyorsunuz? Alternatif olarak gosterdiginiz telefonlarin parasiyla 2 adet elite alinabiliniyor. Ayni zamanda 32 gb bircok kullanici icin fazlasiyla yeterli. Alternatifleri bence fiyat araligi gozeterek verirseniz bence daha iyi olur

@22 Nis 2014 19:13 Fiyat olarak verilecek olan telefonlar bunun performansına yaklaşamıyorda ondan vermiş adam. Nasıl okuyosun, izliyosun?

Cok dusundum bu telefonu almak icin.ama istedigim sadece donanim degil.batarya gomulu degistirilmiyor.hafiza artmiyor.kasa plastik malzemesi kotu olusu.onun disinda telefon her sekilde tatmin edici

Alternatif dediğiniz telefonlar 2000 tl üzeri.

Lte desteği olmaması gelecek için olumsuz bir özellik

batarya olmamış...

Telefon 32 gb standart geliyor zaten. Sd kartlarin veri transferini yavaslattigini ve artik firmalarin sd kullanmamayi prensip olarak gordugunu biliyoruz sen sd almiyor diyerek elestiriyorsun. Sd almaması dogru bir karar. Gelelim algiya. Marka algisi hala cok zayif. Tamam iphone da china ama arkasinda apple gibi bir guven var GM simdilik bu guveni veremiyor. 1200 civari G2 varken 3 ram icin bu telefonu almam

Discovery nin kasası gibi olsaydı demiş zaten Discovery de plastik kasa hayriyetten benchmark sonuçlarını dikkate almayın örneğin samsung benchmark ta her zaman ileride gel gelelim subway de kasıyor Hem yeni guvenilmez diyen arkadasa sesleniyorum sen guvenmezsen ben guvenmezsem ne olacak. Bu şirket ama marka diye sen git samsung al Pardon samesung

fazlasiyla alinacak bi telefon bence yerli sermaye olsun taştan olsun geç kaldılar ama yinede bence alınır bugün note 3 aldın ne yapacaksın adamlar microsoftla anlasıp office bile koymuşlar içine daha ne olsun 5 kusur inc ekran siz gidin samsung alı paranız ele gitsin şu telefon dışardan başka bi marka olarak gelse 2500 eder hepiniz gibi kapışırsınız bla bla bla bla

@23 Nis 2014 04:31 telefona da yerli diemeyiz zaten piyasada olan çinli bir telefona isim yazıp burada satıyorlar gm firması bu telefonun üretiminin hiç bir aşamasında katkı sağlamamıştır. hazır telefona arayüz giydirip marka basıp burada satıyorlar casper da öyle. sonra biz kullanıcıları dinledik de şöyle yaptık da böyle ettik...

@28 Nisan 2014 01:23 samsung ta çinde ürettiriyor o bir tane çalışan adamın masrafı kaç biliyormusun çinde bedava çoğu çinde ürettiriyor gm nin adını kara çıkarmaya çalışmayın elite gayet güzel bir telefon !

lte ve 4g desteği var arkadaşlar araştirin gorursunuz burda yazmamışlar ama var

@23 Nis 2014 04:32 eminmisin ?

@23 Nisan 2014 04:32 birak 4 g yi 3 g li görüntülü konuşma yapamiyoruz

dh'nin elite incelemesi tamamen bir fiyaskoydu, reklamdı. Siz oranın aksine daha tarafsız incelemişsiniz, teşekkürler.

Bu Telefon tamam güzel görünüyor ama BO LBOL FLİM İZLİYENLER VE YÜKSEK DEPOLAMA İSTEGİNDE OLANLARİ ÇİN FİYASKO BENCE YANİ KARTSIZ 32 G HAFIZA NEYİNE YETCEK Kİ =/

Alan alır almayan almaz ama şu telefon bana göre"iyi telefon"dur. O yüzden bence yermeyelim fazla bi arkadaş demiş mesela şu tel başka bi marka etiketiyle gelmiş olsa yurtdışından kapış kapış giderdi ve fiyatı da 2000 olurdu en az bi de öyle düşünmek lazım

discovery kitkat güncellemesi hakkinda da haber yapar misiniz ? ne zaman gelicek yada gelecek mi ?

@23 Nis 2014 16:52 Mayıs veya Haziran aylarında 4.4 kitkat hem elite hemde discoverye gelecek.

Bence telefon harika fiyatida çok iyi bence

tel 1300 civarında alternatif olarak gösterilen tel m8 2000 hiç bi mantıklı açıklaması yok alternatifin ... deseniz g2 tamam aşağı yukarı aynı fiyatlarda yada s4 xperia z tamam ama m8 saçmalık olmuş 2000 tl nin üzerindeki bi teli alternatif gösteremezsin

ben kullanıyorum dört dörtlük telefon arkadaslar bosuna agzınızı yormasın

Ne berbat bi inceleme,insan bi kamera kalitesinden bahsetmez mi

konuyla alakası yok ama Arkada Ekranda yazan balıkesirspor yazısı balıkesirli olarak çok hoşuma gitti :))

@25 Nis 2014 11:20 BALKES BALKES :D

önümüzdeki ay bende alıcam bu telefondan pişman olmayacağıma eminim özellikler ve fiyat oldukça güzel. alınca tekrar buraya yazarım görüşlerimi

1300tl lik telefona 2200tl lik telefonu alternatif gostermek...

@26 Nis 2014 08:09 harbiden çok komik olmuş , bende onu düşünüyordum

ekran ıps değil arkadaşlar. LTPS.

Bende yaz sonu almayi dusunuyorum arkadaslar hem islemci mayista snapron 801 olcak ins yetkililer bataryayi buyutur 3000 m ah ve uzeri olurda bide hafiza kart destegi olursa tadindan yenmez valla ben islemcinin yenilenmedini bekliyorum yax sonu alcam ins

@26 Nis 2014 21:28 sadece işlemci 801 olcak diğerlerinin artacağını zannetmiyorum..hafıza kartı desteği demek yeni anakart demek :D bataryada ayrıca ilave edersek fiyatını sen koy ne kadar olur :D

Harika bir cihaz

abi o değilde çok güzel yapıyor bu abimiz incelemeleri. 8 dakika da kafamdaki bütün sorulara cevap vermiş. helal olsun. telefona gelince fiyatı 1000 tl altına düşerse alıcam. :))

@28 Nis 2014 02:22 abısı fıyatı kolay kolay dusmez ılk ılk dıscovery e bak halen kac para ılk cıkdıgında kac paraydı

Çok iyi bi telefon gerek sistemi gerek dış görünümü harika

Antutu,da 34466 almis bir cihaz nasil orta basamaklarda yer aliyo onu anlamadim note3 g2 gpro2 vs cihazlar o puan araliginda ve hepsi ust sinif cihaz degilmi. sayin chip yazari bizim bilmedigimiz ama sizin bildiginiz ust sinif cihazlarmi var acaba.

Yanlış bilmiyorsam ilk parti 10.000 adet piyasaya sürdüler ve mayıs ayında 2. Parti geliyor. 3 Gb ram piyasada sayılı cihazlarda var ve 4.4 kitkat alacak bu cihaz, çalışmaları devam ediyor. S.D. 800 işlemci 3 gb ram ve 32 Gb depolama alanı ile bu cihazı şiddetle bekliyorum. Ayrıca kullanan arkadaşımda şarjında bir sıkıntı olmadığını ve rahat bir şekilde günü çıkardığını söyledi, Ortalama kullanımda 1.5 gün şarjı dayanıyor, S4 2600 mAh pili var ama arızalı piller olduğundan 2-3 ayda batarya almak zorunda kalınıyor. Bu cihazın pilii gerçek perfonmasa dayalıdır. Saygılar

4k oynatıp cekım yapamıyor olması eksı olabılır

@30 Nis 2014 01:15 4k çekim yapamıyor ama oynatabiliyor

@13 Mayıs 2014 00:55 ^adam aynısını yazmış zaten

İNTERNETTE OKUDUM ÖN KAMERASI 8MP ARKAKAMERASI 16MP

4k video çekip oynatabiliyor

Kafam halen bataryada.Bu batarya kaç saat web ve oyun performansı sunuyor?

arkadaşlar ben General Mobile Elite aldım.telefon kapaksız arka kapağı yok tek parça ancak arka kısmında bombeylik denen girinti çıkıntılar var..bunun hakkında fikri olan varmı...

1 aylık elite kullanıcısıyım her yonden ısteklerıme kusursuz cevap verıyor.Arkadaslarım ve cevrem bukadar buyuk boyutlu bır telefonu aldım dıye yadırgadılar banada ılk basta boyutundan dolayı bıraz garıp geldı ancak suan gayet kullanıslı ve ıyı ki almısım dıyorum bataryada telefonun tum ımkanlarını kullandıgımda bıle 1 gun sorunsuz gıdıyor almayı dusunene tavsıye ederım

@01 May 2014 22:39 Merhaba ben de elite lite almayı düşünüyorum ama 3g görüntülü görüşme özelliği var mı ?

Anlamadığım nokta şu herkes alternatifin fiyatına takılmış. Arkadaş adam aynı malı daha uygun veriyor. bu yanlış bir ara sony notebboklarda da vardı. Aadam sana sana fiyatı sırf isminden dolayı yüksek tutuyorsa ve sende bunu sindirebiliyorsan ben nediyim sana

Hafızanın geliştirilemez olmasına eksi demişsiniz ama karşılığında 32 gb hafızada veriyolat

Discovery Elite için inceleme yaptığınız için teşekkürler ama bu inceleme hatalarla dolu ilk olarak ağırlık bakımından karşılaştırılan telefonlar yanlış Note 3 ile değil Note 3 NEO ile karşılaştırılması gerekiyordu Note 3'ün ekranı daha büyük ve HTC One (M8)'in yüzde 90'ı metal yani Discovery Elite'den daha ağır olması beklenen birşey ve buna rağmen HTC One sadece 8 gram daha ağır bu da ağırlık bakımından HTC One'ın daha iyi olduğunu gösteriyor ve Nokia'nın şuandaki amiral gemisi Lumia 930 çıkana kadar Lumia 1520'dir 1020 değil son olarak da AnTuTu benchmark skorları yanlış Xperia Z1 Compact, Z1'in de üzerindedir yani sıralama şöyle olmalıydı Z1 Compact, Z1 ve sonra da Discovery Elite. Bana taraflı bir inceleme yapılmış gibi geldi.

@03 May 2014 16:02 geri zakalı tabiki daha ağır saydığın modellerin fiyatlarına bak karşılaştırdığın telefonlarla bunun arasında ortalama 800 ila 1000 lira fark var ayıp ya bu fiyatla rakiplerine bak kimlerle karşılaştırıyonuz telefonu bi düşün bide gm 1 2 sene sora olacak mı diyenler bu gm en az 13 15 yıldır piyasada neden olmasın ki htc belki samsungdan bile önce vardı ?

1000 TL'nin biraz üstü bir fiyat mı 1299 TL, 1000 TL'nin ''biraz üstü'' mü oluyor ? Yüzde 30 fark var 1000 TL ile 1299 TL arasında.

2 hafta önce Gebze de aldım. Son derece kaliteli bir telefon. Çok hızlı. Internet performansı muazzam. Ekran büyük fakat telefon çok hafif . Dizaynı da çok modern.

bence makına hostır bu fyatta eyidir urfada bıze aypon gitmiyyi

elite lite var oda sadece rom 16 ve ram i 2 gb ama fiyatı 1000 lira bi bakın diğer özellikleri full korunmuş ;)

elite lite var oda sadece rom 16 ve ram i 2 gb ama fiyatı 1000 lira bi bakın diğer özellikleri full korunmuş ;)

Cihazı cihaz yapan yazılımı ve teknik destegidir. General i kim yapıyor? 1 -2 yıl sonra piyasada olacak mı? Belki alırken ucuz ama daha sonra masada kagitlar ucmasın diye kullanmakda var.

@06 May 2014 11:57 Gione diye çin malı telefon üreticisi üretiyor telefonu general mobil de kendi logosunu koyarak türkiyede pazarlıyor açıkçası benim içime sinmiyor samsung htc lg apple bu işin uzmanları discovery elite bu parayı haketmiyor....

ben kullanıyorum super çok hızlı tlf

kablosuz tv ye bağlanma varmı ben denedim daha önce htc le bağlanıyordum ama bununla denediğimde cihaz bulunamadı diyor yardımcı olurmususunuz

@07 May 2014 01:02 evet var. 2 gün oldu tel alalı. gayet güzel ve hızlı şekilde bağlanıyor tv ye.

micro USB flash bellek ile hafıza genişletilebilir.

Daima General Mobile :)

gione çin malı telefonları general mobile türkiyeye getirip pazarlıyor samsung htc lg gibi markalar varken bu telefonu almak pekte içime sinmiyor

googlede gionee diye arama yapın göreceksiniz süzme madein china :)

ya simdi arka kapağı çıkmıyomu bu telefonun batarya sı yokmu abi ?! ?!

telefonun bataryasının gömülü olmasındaki dezavantajlar nelerdir?

@11 May 2014 18:58 Yedek batarya şimdiki dokunmatik 4.7'' telefonlarda baya işe yarıyor cünkü sarjı genellikle aksamı zor cıkartıyor bunun için mutlaka bi yedek batarya takma imaknız olsa kendi adıma sevinirdim şıklık acısından ve bunun yanında sağlamlık açısından bir handikap...

Bu telofonu Almayııııınn.... !

@11 May 2014 19:47 neden almayalım ?

@11 May 2014 19:47 sebep ???

Eğer bir gün iphone umdan vazgeçersem bu telefon uygun geldi gözüme

General Mobile Elite tek simkartlı mı ? çift simkartlı mı ?

@14 May 2014 03:42 Tek sim kartlı

görüntülü konusma var mı elitte

@14 May 2014 13:20 3G Yİ KASTEDİYORSANIZ VAR

@14 May 2014 13:20 war gliba

Super telefon walla

general mobile elite lite TÜRKİYE de tekrar ne zaman satışa sunulacak

@20 May 2014 18:43 satışa sunuldu?

GM yeni bir imajla girdiğini düşündüğüm anda incelemelerimde o kadar da malzeme kalitesi ortanın altında. çok sık telefon değiştiren birisi olarak Elite özellik olarak gayet sağlam donanıma sahip fakat Batarya daha yüksek olabilirdi. ve malzeme daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum.

@20 May 2014 23:05 Bataryası düşük çok doğru fakat kullananlar tarafından birçok uygulama açık oldugu halde ( WhatsApp Skype ) ve yanında oynanan oyunlarla 1 gün rahat gittiğini söylüuolar-

arkadaşlar bunun pili çıkmıyorsa nasıl değiştireceğiz bunu söyleyin bana

ben sadece pilini nasıl değişeceğini öğrenmek istiyorum

@23 Mayıs 2014 00:21 servise götürüyorsun onlar söküyorlar ama sakın sen sökme patlama riski var (her pil gömülü telefonda olduğu gibi...) servis yok diye korkma bazı telefoncular onların bayiisi oluyor. onlar özel malzemeyle söküyor

Discovery diğer modelinde şarj soketi sorunu var cihazlarını alırken iyi düşünün tasarım hatası var ama tamirciyim diyorsanız alın

TELPA yı garantiden saymıyorum. discavery 16 gb aldım 3 aydır daha çok garantide.. test etmek isteyen telpaya telefonla ulaşmaya çalışsın..

bu telefon stoklarda ne zaman olacak

Güzel bir paylasiminiz için teşekkürler. Elinize sağlık

Ben discovir 16gb kullanicisiyim faceyi guncelledim memnun değilim geri dönüşü varmi telefonda olan daha iyiydi hizliydi bu çokyyavaş

kardeşm bende var dı o sıkıntı ben telefon sıfırladım yanı format attım çok basit ayrlardan bakabilirsin :D

Yalnız telefon çok iyi yazın alacağım.Bilgilendirme için Teşekkürler ! ^^

@31 May 2014 12:07 Yalnız telefon çok iyi

güncelleme gelmesi lazim telefona güncelleme de şunlar olmalı akılı bekleme çift dokunuş uyutma görüntülü konuşma çoklu pencere ve kitkat gelmeli telefon cikali iki buçuk ay oldu hic bir güncelleme yok olmuyor daha seri olmaları lazim

@31 May 2014 18:22 Arkadaşım öncelikle general mobile yani gm amerikada üretilen bir türk markası üretildiği için gurum duymalıyız.Bu fiyati bu özellik bulunmaz.Güncellemeye gelince gm sahipileri güncelleme geleceğini açıkladı takip edersin bulabilirsin.

nasıl bataryası olmaz ya nasıl şarj alcak

@01 Haz 2014 19:36 Arkadaşım öncelikle bir kafanı kullanıp bir düşün batarya olmazsa telefon nasıl çalışacak sen bilgisayarını yada laptopunu nasıl çalıştırıyorsun!Lütfen gereksiz soru sorma

selm ıyı gunler bu telefonun kasa tasarımı ve saglamlıgı nasıl bı bılgısı olan varmıı

sonuç olarak bu telefon alınır mı alınmaz mı alınırsa neden? alınmazsa neden? yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

@02 Haz 2014 23:53 ben piyasaya çıkınca ilk alanlardanım. Gayet memnunum. Bataryası çok iyi.Görüntü kalitesi güzel. Telefoncu tanıdığım 2 bin liralık telefonlara taş çıkardığını söylüyor. Bence parasına göre çok çok iyi bir telefon. Kesinlikle tavsiye ederin.

bu telefon neden çift hat olmadı çok uzuldum elimde cıft hatlı bır alt modeli var yenilemek istedim tek hat oldugu için vaz geciyorum mecburen

Harika bi tekedon(mucize)

resmi sitesindeki kullanım kılavuzuna baktığımda pilinin çıkmadığı yazıyor. bu konu hakkında bir bilgi sahibi olan var mı??

@07 Haz 2014 15:40 Evet Pil Çıkmıyor kasaya Gömülü 2500 Mah Bataryaya Sahip

görüntülü görüşme varmı bu elitede ben bulamadım da yeni aldım yardımcı olursa nız sevinirim

hayır yok gürüntülü konuşma sadece samsung da var bu telefon da sadece uygulamalarla konusuyosun whatsap sky gi uygulamalardan

İnternet siz 3g gorusulmuyor kötü

Bu patata iPhone 4s al kafan agrimasin ne dobla ne kasma hoz bar tasarim bAR ols ve digerleri paraniza yazik

@08 Haz 2014 11:49 önce bi türkçeyi iyi öğren, ondan sonra telefonlar için yorum yap....

Donanim olarak iyi ama sony gibi kibrit kutusu tasarimlardan beğenmedim tasarımını

Kolay gelsin arkadaşlar Elite Yazı fontunu nereden ve nasıl değiştirebilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

görüntülü konuşma var mı peki

@10 Haz 2014 23:21 hayır şebeke üzerinden görüntülü arama yapılamıyor ancak line, tango gibi programlarla selfie kamerası ile görüntülü konuşma yapmak mümkün

Telefonun 2.partisinde lte desteği var ve karşımıza snapdragon 800ac ile çıkıyor ve 3 gb ram desteği var , eğer etiketi samsung htc vs. olsaydı en az 2500 tl olurdu fakat gm etiketi var diye kimse yanaşmıyo bence kötü yorum yapan arkadaşlar kendi telefonuna fazla para verip az performans almış kişilerdir

arkadaşlar tas ye edermisniz bana nasl bi telefon bu :)

@12 Haz 2014 04:20 tavsiye etmek ne demek kardeşim.ala bileceğin en iyi telefon.

GPS yok deniyor doğrumu navigasyon kullanılıyormu elitte

bu paraya git xperia t2 ultra al note 3 neo al nedn mi .. marka kalitesi .güvenilir ..gm ne

@14 Haz 2014 23:06 GM ne mi ? Güldürme.

@14 Haz 2014 23:06 Cilit malımışsın o biyaşi

@14 Haz 2014 23:06 gm ne blyomusun GENERAL MOBİLE ABD de üretilen TÜRK malı ;)

ne kadar cahil kişiler var telefon konusunda bilgisi olmayan cahiller :)) bu fiyatta başka telefon alın bakalım varsa

@16 Haz 2014 12:26 aynen sana katılıyor çok cahil insanlar var discovery çıktığıda öyle demişlerdi şimdi dışarda 10 kişiden 9 unda general mobile var..... HERKEZ SONRADAN ANLAYACAK

Cok kotu bugun aldim memnun degilim

Görüntülü konuşma yok eseri bu kadar

Ben elite'den çok memnunum.zeten note-3 mü satışta aldım

32 gb hafıza fazlasıyla yeterli bence yetmez mi diyenler film arşivi depolamak istiyor sanırım illa film izlemek isteyen çift girişe sahip flaşh bellek alır bilgisayara takar gibi telefona takar izler benim tel 16 gb telefonda dead space, need for speed most wated, maxpayne yüklü 200 şarkı 300 resim var diğer gerekli tüm uygulamalar yüklü hala 6 gb boş alan var 32 yetmez diyenleri anlamak mümkün değil 4 K ekran gereksiz çok fazla batarya tüketir ayrıca adreno 330 kasar Adreno 320 nin full hd ekranda çok ta iyi performans vermediği gibi 4 k video kaydıda gereksiz 52 saniye 30 fps full hd video kaydı 103 mb yer kaplıyor dört katı olunca 400 mb yapar ayrıca 10 tl lik sd kart bukadar yoğun veriyi yazamaz ve donar minimum class 10 almanız lazım metal kasada gereksiz metal kasa telefon alıp üstüne dandik bir bumper kılıf tak sonra m8 i alternatif göstermiş yumurta gibi telefon 2500 tl çok uçuk bir fiyat.

Elitenin neresi orta sınıf donanım olarak üst sınıf kasa samsung tan daha kötü değil neymiş metal kasa değilmiş metal olunca premium hissi veriyormuş yapacak metal kasa satacak 3000 binden kapış kapış gider.

Bu cihazı kötülemek amacıyla söylemiyorum ... G2 al Başın ağ rımasın....

Bence güzel telefon interneti gayet hızlı.Kamerası güzel.Ekran boyutu iyi. Pek işimize yaramayacak gereksiz özellikleri yok.Ben Not 3'e değişmedim.

Ben şimdiye kadar hiç androidli telefon kullanmadım 1000-1500 TL arası bi fiyat arıyorum GM elite mi yoksa LG G2 mi yoksa ne önerirsiniz

tasarımı çok kötü diğer özellikler bir yana ama tasarım konusnda hiçbir firmanın htc ile yarışamayacığını düşünüyorum diğer konulara bir şey diyemem :D

Arkadaşlar bu fiyata 10 numara sadece 3G si yok onun dışında gayet iyi herkes değişik yorumlar yapıyor herkes bütün özellikler istiyor hangi telefonda var bazı şeyleri abartmayalım ben gayet memnunum tavsiye ederim.

telefon harika bildiğim kadarıylada türk malıda zaten güncelleme gelsin süper

O değil de alarmini nasiil kuracagiz bu makinenin saat durduruldu uygulama hatasi veriyor

telefon bataryası şişme yapıyormu yaparsa servislerde değişiyormu ?

bence süper pcimde böyle sıstem yok bıldıgın oyun pcsi gibi tabi kusursuz olacak değil her telefon gıbı bazı eksıklerı hataları var mesela ekrana ıkı tıklama ıle uyandırıyorsun ama geri ıkı tıklama ile kıtleme ozellığı yok güncelleme ıle geleceke sanırım birde yukarıda bildirim cubugunu acınca sağ üst köşeden kısa yol özellik açma kapama menusu var telefon mesela sarj bitti sarj yaptın actın oradakı kişisel sıralaman eskisine geri dönüyor onun dısında hiç bi probleme rastlamadım he birde 32 gb rahat rahat yetiyorr bende asfalt 8 real racing 3 occupatıon deat effect carrt curt birsürü oyun var 17 tane oyun 10dk lık 15 tane 320p video var 982 tane muzık ve 70-80 tane resim var geç onları birde muzıklerımın hepsi biçimli yanı 6 mb şarkı 12mb oluyor ses kalıtesı arttırma diyeyım düşünün ona rağmen 9gb yer boş he tabı fazladan hafıza kartı takılacak yer olsaydı cok cok daha ıyı olurdu :D sarj konusunda cok rahatım hıc bır zaman güç tasarrufu acmadan yaklaşık 2günü buluyor cok tel oynayan bırı değilim ama cok arama yapıp mesajlasan bırıyım telefonumun ıkıncı gunu mortalcombat 4 yukledım yuzde 75 sarj varken gece 2den 6 ya kadar oynadım kesıntısız hemde onlıne wifi acık yanı ona ragmen yuzde 20lerde sarj kaldığını gordum güç tasarrufu acsam yüzde 50 den aşa düşmezdı herhal kullanısı ise tam ozenlı bır sade kullanış yapmışlar he bırde foto cekerken bulundugun yer konumu etiketleme gibi bit ıstek gelıyor reddetsende tekrar geliyor yanı kabul etmeden cekemıyorsun ama sihirli kamera dıye ayrı bı foto programı var super bırsey hiç foto ceken vıdeo ceken bırı değiilim sevmezdim şimdi arkadaşlarla gece takılırken arada video cektıgım oluyor 10-15 dklık :D foto sormayın bıle :D resmen telefona kıtlendım aldığım gunden bir hafta 5 gün boyunca :D çin marka bi telefon kopyası hatta dırek cın malı oldugu ıcın kamera falan pek cekıcı gelmiyordu yanı cın telefonu kamerasından ne beklersinki diyordum ta ki 1080p video kaydı yapınca foto kalitesi baya baya iyi hele hele on kamera baya baya etkıledı normalde on kamera pek ıyı olmuyor en ıyı paralı telefon alsanız bıle mesela ıphone 5s veya htc m7 (m8 i denemedim) telefonlara göre baya baya fark atıyor yanı ıphone vs gibi telefonların 1500tl damga parası aldıgını söylettiriyor resmen :D yani dediğim gibi foto ceken cekınen biri değildim :D şimdi araba görsem modifiye falan hemen en az 5 tane foto :D selfi falan üfff gunde en az 25-30 birde olmadı sil 60şı buluyor yanlış anlamayın foto pojunu beğenmediğim oluyor da yoksa telden bi sorun olmuyor kötü cekmıyor sil olmadı birdaha cek falan yanlış anlasılmasın :D güncelleme gelsin bu telefon süper olur her yonden cok gelişmiş bir tel olur zaten oyun makınası sıfır kasma hatta muzık acıyorum arka planda bırsuru program feys twitter gmail ınstegram zaten hep acık,, mc4 oynuyorum hiç :D bırkere bıle kasayım demiyor :D kişileştirme olarak beklenın bıraz ustunde arama ve gelen arama için kısayollar ozellıkler super bilindiklerin yanında farklı ozellıkler de var ınternet çift taşıyıcılı telefonu aratmıyor kı bırısı 3g yok demiş H+ bağlantı oluyor 3.5G demek cıft tasıyıcı ıle aynı sayılır cok fark yok H 3G ,, H+ 3.5G bağlatıları özellikleri var.. uzun lafın kısası ben arada 6-7 saat veya ne bilim 3-5 saat keısntısız oyun oynarım arada mesajlasırım gun boyunca muzık bunların yanıdada birde uzu uzun konusurum dersen tm ustune basmıs tel ama oyun oynamam cok muzık dınlemem sadece arama ve mesajlasşma net kullanırım dersen boşuna 1300 tl verme derim daha ucuza bunları rahat karsılayan tel var hanı spor araba spor bir stil tarz bass muzkler falan ile kullanmak ıcın alınır hava veya gösteriş para artisliği veya sistem ozellıklerıyle hava atmak ıcın değil ben spor araba aldım 320bin tl 600 ps 6000cc cart curt demenın bı anlamı yokki spor arabayı hakettıgı kullanmadıktan sonra anlamıyok kı öyle değilmi :) bu arada ben teli 1300tl aldım 32gb 4gb ram... 3gb yazıyor normalde .... 4gb ramın 1gbtını ekran kartı olarak kullanıyor sistem .. bence özellik olarak 4.nesil i5 extreme veya i7 pc gibi bı yarım elma işareti havası vardır birde en kalıtelı markanın isminin yazması ama ıcındekı sıstem o markalardan ustun bı telse marka model bakılmaz mesela 600 beygirlik bmw motoru honda markalı modıfıye arabanın 600 beygirlik ferrari ile aynı seviyede olması yanı mesele tarz sekil meselesı :D

Telefonu elinize aldıgınız da ilk dokunusta hisseder ya insan bu telefon kullanılır die. ben o duyguyu alamadım telefonun donanımsal ve bir cok özelliği yüksek olabilir ancak beklenilen performansı vermiyor hız hassasiyet. dısardan bakınca özellik iyi ancak elinize aldıgınızda ne demek istedigimi iyi anlarsınız android telefon kullanıcı iseniz htc ve lg ürünlerinden sasmayın derim. lg nexus serileri htc one serileri gercekten kullanmaya degecek telefonlar. saygılar

General mobile almayı düşünen arkadaşlar hiç korkmasın benim çevremde bende dahil olmak üzere 5 6 kişide var herhangi bir sorun çıkmadı 6 aydır.Bu yorum gm discovery içindi elite almayı düşünüyorum.yazmamın nedeni general mobile güvenilir bulmayanlar içindi.Arada kafayı kaldırıp bakın milletin eline herkezde var artık.Bazılarıda çinde üretiliyor diye yazmış sanki dğerleri ayda üretiyor.İster hoşunuza gitsin ister gitmesi Artik çin pazarı eline aldı apple bile orda üretiyor.küçümsediğiniz çin şimdi one plus one i sürüyor avrupaya gayet mükemmel bi telefon.

ya bu telefon birden ısnıyor ve rehber birbirine girdi isim başka numara başka bu sorunu yaşayan varmı

lg g2 mi alayım bu telefonu mu alayım karasızım

@02 Tem 2014 17:20 tabiki LG g2

@02 Tem 2014 17:20 bence bu telefon lg g2 den daha iyi arkadaş bunu tercih ederim

arkadaşlar yükseltme güncellemesi geliyormu bu telefona ?

bayanlar baylar elinde akıllı telefonu olan herkes konuşmasın.Akıllı telefon konusunda bilgi sahipleri konuşsun.saatlerdir yorumları okuyorum bir karara varamadık sizin yüzünüzden aq

@07 Tem 2014 16:23 bn bu telefonu alalı 20 gün oldu kıyasladan bak iphone 5s den bile ii

Arkadaşlar bende bu telefon hakkında haftalarca araştırma yaptım. Telefonun eksilerini ve artılarını size söylemek istiyorum; telefonun hafıza kartı giriş yok. Ama 32gb hafızası zaten hafıza kartını pek aratmıyor. Telefonun bataryası 2500.., biraz düşük gibi görünse de cihaz 1 günü rahatlıkla tamamlıyor. Bana kalırsa Bunlar telefonun tek eksik yönleri. Cihazda 3 GB Ram var. Şu ana kadar piyasadaki en yüksek ram A sahip cihazlardan birisi. Telefonun kıyaslanması gereken cihazlar lg g2 yada s4 değildir. Cihazın tek rakibi NOTE 3 dür. Antutu testinde bütün cihazları sollamıştır. O yüzden cihazı basit cihazlara karşılaştırmayın. Ki şöyle birşey var note 3 2200 TL. GM elite ise 1300 tl. Bu yüzden benim tercihim GM Discovery Elite

@09 Tem 2014 12:17 İYİ GÜNLER HAFAZA KARTI TAKILMIYORMU

@16 Tem 2014 10:46 general mobile elite 32 gb dahili hafızası var olsa bile artırmaya gerek yok

http://www.doganpazar.com/general-mobile-discovery-elite-beyaz-cep-telefonu.html EN UYGUN BURADA VAR ARKADAŞLAR ÜCRETSİZ KARGO VE KAPIDA ÖDEME İMKANIYLA

arkdaşlar KAPIDA ÖDEME VE ÜCRETSİZ KARGO ile en uygun burada http://www.doganpazar.com/general-mobile-discovery-elite-beyaz-cep-telefonu.html

beyler sbah gidip alcam sikayet var mı

ben 7 aydır discovery kullanıyorum bu fiyata bu kadar iyisini katiyyen bulamazsınız. hızı performansı iç ve dış tasarımı tam bir harika. güncelleme üzerine güncellemeler geliyo. discovery ile s4 ü karşılaştıranları da anlamıyorum çünkü discovery bence daha kaliteli. telefon sağlam da. elde de çok şık duruyor. tek arızasını batarya yerinden veriyomuş. siz de bi zahmet hayvan gibi çekmeyin kardeşim bak ben 7 aydır kullanıyorum ve kesinlikle harika

Ben 10 aydir kullanıyorum gm telefonu hiçbir sorun yok şimdide elite alacagim çok memnunum boşuna diğer markalara fazla para verip kazik yemeyin ben eliteyi biraderimde Sony xperia z1 var onunla kiyasliyorum tek farkvar su geçirmiyor

elite için iyi yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. kötü yorumlara cevap olarak düşük fiyatına karşılık yüksek kalitesi için bu telefonu hiç tereddüt etmeden alırım. bazı arkadaşlar diğer markaları ; samsung, lg, htc vb. telefonları önermiş . neden çünkü markaymış kaliteymiş hepsi aldatmaca. markaya aldanıpta bir telefona 2000, 2500 tl verenlere şaşıyorum. bence hiç gerek yok bir note 3 ün verdiği neredeyse tüm özellikleri elite de veriyor. diyelimki note 3 aldım belki 1-2 ay sonra bozulacak , yere düşürüp kırılacak vs. telefonun kırıldığınamı yoksa verdiğim 2.500 tl yemi yanayım. ama elite alsam kırılsada bozulsada ona verdiğim paraya hiç acımam. hem hiç bir marka dört dörtlük değildir. general mobile markasıda trend olmuş artık tanınmış olup olmaması önemli değil sonuçta dışarıda 15 kişide telefon varsa 10 tanesi general mobile discovery. yani kısacası başka bir telefona 2000- 2500 tl vereceğime elite alırım daha iyi hayırlı günler dilerim....

@15 Tem 2014 11:01 katılıyorum sana bende elite elmak istiyorum ve en kısa zamanda da alacağım inşallah. hiç gerek yok note 3 lg, htc vb. alamaya gm çığır açarak düşük maliyete yüksek özellikli telefonlar çıkarıyor helal olsun su gibide gidiyor.

İYİ GÜNLER HERKESE BENDE BU TELEFONDAN ALMAK İSTİYORUM AMA KİME DESEM ÖN YARGIDAN DOLAYI FELAN ALMA DİYORLAR SIKINTISI BİTMEZ FELAN BİDE GÜNCELLEME YAPINCA Bİ KAÇ SEYİ SIKINTI YAPIYOMUS TELEFONU KULLANANLARDAN BİLGİ ALABİLİRMİYİM SİZCE TELEFON NASIL SIKINTI OLUYORMU YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKUR EDERİM

İYİ GÜNLER HERKESE BENDE BU TELEFONDAN ALMAK İSTİYORUM AMA KİME DESEM ÖN YARGIDAN DOLAYI FELAN ALMA DİYORLAR SIKINTISI BİTMEZ FELAN BİDE GÜNCELLEME YAPINCA Bİ KAÇ SEYİ SIKINTI YAPIYOMUS TELEFONU KULLANANLARDAN BİLGİ ALABİLİRMİYİM SİZCE TELEFON NASIL YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKUR EDERİM

@16 Tem 2014 10:47 ARKADAŞIM BENCE İÇİNDEN NE GELİYORSA ONU YAP. BENDE ALMAK İSTİYORUM. YAKINDADA ALACAĞIM İNŞALLAH. BENCE ALMANDA BİR SIKINTI YOK TAMAM GENERAL MOBİLE DİĞER MARKALAR KADAR TANINMIŞ DEĞİL AMA ŞUNLARIDA GÖZ ARDI ETME. ETRAFIMIZDA YÜZLERCE KİŞİ DİSCOVERY KULLANMAKTA. BEN Bİ SORUN OLDUĞUNU DUYMADIM. TABİKİ SORUNLAR YAŞANABİLİR. AYNI SORUNLAR DİĞER MARKALARDADA YAŞANABİLİR. BU KADAR DÜŞÜK FİYATA ÇOK İYİ BİR PERFORMANS SUNUYORLAR. DİĞER MARKALARI (SAMSUNG,LG, HTC VB.) GENERAL MOBİLEDEN AYIRAN NE DAHA ÇOK TANINMIŞ OLMASI. TAMAM MESELA SAMSUNG GENERAL MOBİLEDEN BİRAZ DAHA SAĞLAM OLABİLİR BU NORMAL BİR DURUM NETİCEDE GM DAHA YENİ YENİ YÜKSELEN BİR MARKA. BENCE ETRAFINDAKİLERİN SENİ ETKİLEMESİNE İZİN VERME. GENELDE MİLLET ELİNDE HANGİ MARKA VARSA ONUN DAHA İYİ OLDUĞUNU SAVUNUYOR. ÇÜNKÜ 1.500 TL YE ALDIĞI S4 TEN DAHA İYİ VEYA 2.500 TLYE ALDIĞI NOTE 3 E YAKIN ÖZELLİKLERDE DAHA UCUZ BİR TELEFON OLDUĞU İÇİN KISKANIYORLAR. BEN İNŞALLAH HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN ALACAĞIM SENİNDE ALMANI TAVSİYE EDERİM. SONUŞTA NOTE 3 E 2500 TL VERİP BOZULUNCA DAHA ÇOK ELİTE BOZULUNCA ONUN 1000-1250 TL AZ KAYBEDECEKSİN...

@16 Tem 2014 14:20 çok teşekkur ederim inşallah bugun alıcam hayırlısıyla kullanıyız inşallah

merhaba millet ben daha önce discvry kullandım çok memnun kaldımelite çıkınca onu kızıma verdim elite aldım çok mükemmel es 4 es 5 değerinde tek farkı fiyatı bi kamera varkı sanki fotoğraf makinası kısacası mükemmel almanızı tavsiye ederim

bana acil yardım edin dskovry elite aldım yeni ön kamera acılmıyor uygulama hadası diyor ne yapmam gerek

ben bir senedir general mobile kullanıyorum ve çok memnunum diğer telefonlardan hiç farkı yok ve şimdi de elitini aldım süper bir telefon tavsiye ederim tereddütsüz alabilirsiniz

merhaba ben düzceden 18/05/2014 tarihinde parasını ödedigim halde telefon elime 20 gün sonra anca ulaştı 1 ay kullanmadan launher durduruldu hatası veriyordu servise gönderdim 18 günde oda kendi çabalarımla anca ulaştı bana ve hatayı düzeltmemişler evet telefon çok hızlı özellikleride süper video çekişi çok net satış sonrası hizmeti sıfır

ELITEDE TEK HAPARLORMU VAR CIFTMI (ALTTARAFTA)

iki hoparlör deliği var ama ses tek delikten çıkıyor buda tek hoparlör olduğunu gösteriyor ayni durumu bende fark etmiştim. ne varki kulaklıkla kullanırken sorun yok.

@25 Tem 2014sağdaki hoperlöt solfaki mikrofon çok bilmiş 12:05

Kit kat guncellemesi geldimi kullananlar bi bilgi verebilirmi

Kitkat geldimi bilgisi olan varmi

Arkadaslar kesınlıkle almayn aldıgıma alacagıma pısman oldum 4gun oldu alalı telefon ne cekıyor ne msj ne arama yapıyor sıkayet edecm anten takmayı unutmuslar herseyı dusunmsler onu untmslar heralde

Telefonu yaklaşık 1 hafta önce aldım, iphone 5s kullanmış biri olarak diyorum, kesinlikle böyle bir telefon dururken diğer telefonlara kat kat para vermeyiniz efendim, çok yazık. Tek üzüldüğüm nokta ise şarjın biraz hızlı tükenmesi.

@02 Ağu 2014 13:32 2500 batarya 5.5 inç telefona az o yüzden bende elite almayı düşünüyorum ama sırf batarya beni geri çekio lg g2 3000 o daha cazip

arkadaşlar batarya nın çıkmaması büyük sorun teşkil eder bence

s4 ile arasında cok kararsız kaldım. yeni bir marka olması insanı düşündürüyor.haftalardır arastırıyorum özellik bakımından mükemml bir telefna benziyor. yarın almaya gidecegim ama hala kararsızım .s

ben alacak olsam lg g2 alırım bence o daha güzel ve kullanışlı telefon ama g2 1.400tl bu elite 1.100tl babamda 1.100 üstü almam dedi mecburen elite alıcam hem fena telefonda degil

Arkadaşlar bende bu telefondan almayı düşünüyorum ama 15 20 sayfa yorum okudum ikilemde kaldım. Sizce Lg g2'mi Elite'Mi ?

telefonda kasma falan yapıyomu

@09 Ağu 2014 12:15 4 çekirdek snpdragon 2.5 işlemci 3 gb ram 1 gb ekrankartı ve 4.2 android jely bean var yeni güncelleme ile 4.4 kitkat gelecek.. yani en sağlam oyunlarda bile en ufak bi kasma bile yapmıyo.. samsung note 2yi 3 buçuk dkda kitlemiştim elite alalı 1 ayı geçti daha bana mısın demedi telefon..

bnce elit gerisi bos

Arkadaşlar iphone kullanıcısı olarak size şunu söylüyorum hiç boşuna onca parayı vermeyin 1 yıl sonra tuş arızası yapıyor yapmayanı yoktur ki bunu apple kendi bile biliyor bu telefon gayet başarılı

Bende de elite var lg g2ye göre işlemci ve görüntü kalitesi olarak çok iyi hiç kafanı yorma elite al derim

elite kullanıyorum hareketli uyandırma işlevini etkinleştiriyorum ama kullanamıyorum bilgisi olan varmı ?

Bn suan gm elite kullaniyorum bnce cok guzel bir telefon ve hizli ve akici telefonu cinde yapsa 10 numara bnm arkadasimda samsung s5 vardi telefonu cok kasiyordu satti hemen elite aldi o da cok memnun

Bn suan gm elite kullaniyorum bnce cok guzel bir telefon ve hizli ve akici telefonu cinde yapsa 10 numara bnm arkadasimda samsung s5 vardi telefonu cok kasiyordu satti hemen elite aldi o da cok memnun

selamın aleykum arkadaşlar bende elite kullanıyorum cok memnunum ama bi sorum olacak bunun tek hoporlerimi çalısıyor

@15 Ağu 2014 08:57 evet teki çalışıyo sadece

@15 Ağu 2014 08:57 evt çünkü diğer tarafta hoperler yok,

@15 Ağu 2014 08:57 elite de tek hoparlör bulunuyor. Alttakilerin teki hoparlör teki mikrofon.

@15 Ağu 2014 08:57 evet benimde dikkatimi çekti sağdaki çalışıyor soldaki deliklerin görevi başka herhalde

taelefon biraz büyük herhalde kullanması zor oluyor mu bir erkek için siyahı mı beyazı önersiniz yorumlarınızı bekliyotum şimdiden tşk

ben vodafoneden aldım elit gayet iyi hızı kamerası süper samsung s5 alcaktım ama iyiki elit aldım

Cok Guzel Bir Tel Herkeze Tavsiye Ederim

güzel telefon sadece radyosuyok

@21 Ağu 2014 10:24 sanki radyo dinleyeceksin olsaydı. radyoya ne gerek var artık.

merhaba arkadaşlar ben elite almak istiyordum ve alfım sonunda. inş. almak isteyenlerde alabilir. almanızı tavsiye ederim çok güzel bir telefon sadece android 4.4 kitkat güncellemesi gelecekti hala güncelleme yok onu merak ediyorum. bu konuda bilgisi olan bi arkadaş varsa benim yorumuma yanıt olarak yazabilir mi rica etsem.....

Arkadaşlar sd card desteği yokmuş sorun oluyomu

@22 Ağu 2014 09:26 32 gb hafıza var telefonda ve 8 gb sistem kullanıyo geri kalan 24 gb hafıza hayli hayli yetiyor..

Arkadaşlar bende elite alcamda çok ama çok kararsızım çevremdeki bazı kişiler al çok güzel diyolar verdiğin paraya değer diyolar ama bazıları alma iki gün sonra bozulur diyolar ne olursunuz KULLANMIŞ KİŞİLER CEVAP versin alıyımıı almayımmı ne olursunuz dogru cevap verin param boşuna gitmesin

@23 Ağu 2014 22:24 arkadaşım telefonu alalı yaklaşık bir ay oldu ve hiçbir sıkıntısı yok.. ilk aldığım zamanlar telefonum elimden düşmüyodu o yüzden günde iki kez şarj ediyodum ama şimdi bir buçuk iki gün idare ediyo.. telefondan çok memnunum verdiğim paraya değdi.. kameralara diyecek yok zaten.. işlem ve hız bakımından diğer telefonlara göre çok daha iyi.. arkadaşımda samsung note 2 var onunla kafa kafaya yarışıyor telefon..

ekranın orta ve üst kısım dokunmatiği çalışmıyor ne yapabilirim

32gb zaten sd kart desteğine gerek yok. gayet güzel telefon

Suan bende kararsiz kaldim ve fiyati hala 1300 tl civarinda ucuzlasda bizde alsak :))

Çok beğendim,bin lira ya alinir

Herkes birseyler yaziyor kimisi bilincli kimisi bos ama fake hesaplar suphesiyle hicbir yoruma tam anlamiyla guvenemiyoruz.. Bukadar guzel bir platformun ulkemizde bukadar cok su istimal edilmesi hakikatten uzucu.. Elite ise cok guzel bir telefon ins. Bende alicam alicam beni tek dusunduren buyuklugu ve kulaklik cikisini direk aux tan arabadaki tesisata baglasam nasil bir sonuc verir acaba? Bu konuda bilgisi olan var ise lutfen yardimci olsun.. Çok sevinirim.

Arkadaşlar ben telefon alacağım da kime sorduysam general mobile kötü diyor sizce elite almalı mıyım ????

@10 Eyl 2014 22:13 discovery 2 alabılırsınız bundan o daha iyi

3g yı desteklemıyor

1 aydır kullanıyorum çok memnunum. bu fiyata bundan daha iyisi olamaz. Gerçektende fiyatının 2 katı telefonlarda yarışabilir.

Bazı insanlar markanın güvensizliğinden bahsetmiş bi sorum olacak galaxy leri çıkarmadan önce kaç taneniz samsung u biliyordunuz bundan 5 yıl önce samsung nasıl yoksa beş sene sonrada olmayacak piyasa sürekli değişiyor neden GM de bu yükselen markalardan biri olmasın

Galaxyler çıkmadan önce tam 3,5 yıl E-250 kullandım tam F/P telefondu ve milyonlarca sattı Samsung yeni bir marka değil dandik hiç değil ama; kullanıcı dostu falanda değil tabi birde touchwiz sorunu var çıldırırsın. Enayiler alıp markayı iyi telefon yapmaya zorlamadan GM, ZTE, Huawei vs. markalardan almayın dandik ürün alacak kadar zenginseniz o başka...

Hem Türk malı hemde kalıite bence kaçmaz hem eşime hem de kendime alacağım ama biraz daha düşermi fiyatı bilemiyorum.

@26 Eyl 2014 09:04 general mobile mi türk malı? güldürme lütfen.

Türk malı gibi birşey, ceosu şusu busu türk.

Bu telefonda görüntülü konuşma yokmu

telefon alıcam çok kararsızım elit mi LC g2 mi sizce ? birde telefonun tasarımı elde güzel durmuyo gibi kaba biraz kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi

Telefonu 4 aydır kullanıyorum verdiğim parayı haketti. Şimdi telefon alacak olsam yine aynısını alırım. Lütfen telefonu kullanmayan kişiler yorum yapmasın.

Aldim kullaniyorum gercekden digerlerine deli para bayilmaya gerek yok

Herkese kolay gelsin.Bu yazıyı okuyorsanız eğer bir elit sahibi olmaya hakkazınıyorsunuz.Arkadaşlar ben buradaki yorumları ve hatta başka sitelerdeki yorumları çok okudum.General mobile discovery elite hakkında.Ve sonunda bu aileye bende katıldım.Makina mühendisiyim.Telefon için çok atıp tutan olmuş ve malesef üzülerek söylüyorum gerçekten satın almadan,kullanmadan yorum yapan kişiler yüzünden telefonu almaya geç bile kalmışım.şu an telefon elimde çok şık,gayet kullanışlı,hızlı,takılma problemi yok,İnanın bu gün şarj konusunda 3. günümde ve %48 pil oranında.Telefonla çok fazla ugraşmıyorum.ama gerektiğinde internete,facebooka,whattsupa,bazen oyu,bazen foto çekimi ve tel görüşmeleri yapıyorum.bence çok düşünmeyin ve kafa karıştıran yorumlardanda uzak durun.<Bu arada telefonu 31.10.2014 tarihinde aldım ve hala güncellemeden kullanıyorum.memnunum.telefon güncellemesine gelince 4.4.kitkat uygulaması geldiğinde ve bir süre geçtikten sonra indirip güncellemeyi düşünüyorum.herkese bol şanslar........

@04 Kasım 2014 09:08 uzun bi mesaj olacak :D lg g3 beat vardı 8 mp kamerası berbattı sırf bunu bahane ederek 3 kez servise yolladım 3. de değişim kararı verildi bu gün mağazaya yeni beat geldi ama almayacağım ve parasını arttırıp bu telefonu alacağım. neden mi? kaşınıyorum :D evet marka güven vermiyor, evet arızalı çıkarsa telefon takoza dönüşebilir. ama genelde kullananların yorumları (genelde diyorum hepsi demiyorum) telefonun sıkıntı çıkartmadığı yönünde. 2 gün önce mağzaya gittim devam -->

bu telefonu almak istiyorum bikaç telefoncuya sordum özellikle biri telefonu epey kötüledi kafam karıştı aslnda çok beğenmiştim. Garantsinde sorun çıktığını,telefonun malzemelerinin orjinal olmadığını ucuz malzeme kullanıldığını ve kesnlkle önermedklerini memnun kalmayacağımı söylediler

Telefon cok hizli cok guzel kamerasi diyorlar ama ne derece dogru kullanan bi arkadaş eksi arti yonlerini dogru bi şekilde yazarsa memnun oluruz.simdiden tesekkurler

Valla çok memnunum . Sorun yok. Canavar.

acaba general mobil elite firması batarya yı geliştirse de herkes alsa . teşekkürler..... mustafa

satınca vaatler unutuluyor. bu telefona kitkat gelmedi. veriler silinsede razıyım bari 5.0 lollipop güncellemesi olsun.

bende 32 gb elite var.bana göre tek sorunu hafıza kartı desteği yok ve pil değişemiyor olması.onun haricinde 3 gb ram 32 gb rom 4 çekirdek işlemci.full d ekran ve kayıt 4k oynatma özelliği 16 mp arka kamera 8 mp ön kamera vs.antutu bencmark testinde 40bin üzerinde puan alıyor.buda z2 ve lg g2 den daha üstün olduğunu gösteriyor.4.2.5 sürümünü kullanıyorum.eminim 4.4.4 kitkat gelince daha az pil tüketip daha hızlı olacaktır.ilk açtığımda antutu kurup sınadığımda 32bin puan aldım.güncelledim sonra 36bin gibi oldu.en son eylül güncellemesinden sonra 40bin puanı aşar oldum.1066 tl civarında suan korkusuzca alın derim.piyasadaki arızalı sorunlu telefonların çoğu emin olun üzerinde oynama yapılan root veya romu ile oynanan telefonlardır.orijinalini bozmayın.gm güncelleme verecektir güncellersiniz zamanı gelince.hayırlı işler..

arkadaşlar bende discovery elitmi le lg2 arasında kaldım ama arkadaşlarım tavsiyesiyle elit aldım ve hiç pişman değilim gerçekten elit piyasadaki tüm telefonlardan üstün diyebilirim canavar gibi isteğini izle full hd istediğin oyunu indir tık yok Google playdaki tüm oyunları kaldırıyor 3GB ram 1GB ekran kartı bulunmaktadır telefonda eger telefon alıcaksanız kesinlikle ve kesinlikle elit alın pişman olmassınız

bisey sorcam bu telefon harika tum izellilleriyle tatmin edici bana gore ama google gorsellerden fotolarina baktim telfonun mavisinde ana menu tusu yok diger fotolardan da oyle ama bazilarda var anlamadim ana menu var mi yok mu?

discoverynin ilk ikisinde sarj soketlerinde sıkıntılar vardı.aynı sorun elite de varmı ?

Meraba arkadaslar telefona uzunnzamandir bakiyorum butun sitelerdeki olumlu olumsuz yorumlari okudum dogru mu degil mi bilmiyorum ama kulakliginda sorun cikiyo diyorlar baska bni kulaklik taksak telefona sorun olur mu diger bi ilgimi ceken yorum ise bazi telefonlarda batarya sismesi oluyomus bu yden de servise gondermemiz gerekiyomus servistendede uzun zaman gelmiyormus dgru mu telefon kullananlar bu gibi sorumlarla karsilasti mi yardimci olursaniz sevinirim

bende bu ay telefon alcam elite mi, note 3mu, yoksa xperia z2mi alsam bi türlü karar veremedim. ama general mobilenın kendi resmi sayfasına baktığımda elite hakkında pek iyi yorumlar göremedim herkes güncellemesinden şikayetçi.

arkadaşlar ben bu telefou 7 aydır kullanıyorum ilk cıktıgında aldım hiçöyle marka telefonlara fazladan 500 600 daha fazla vermeye gerek yok tek sıkıntım telefonun sesi biraz az cıkıyor video falan izlerken bunun için bir uygulama veya program varmı bilen arkadaşlar lütfen yorum yazsın almayı düşünüyorsanızda hiç düşünmeyin GİDİN ALIN

Bataryası sorun olur artı sd kart yok. Kararsızım

@31 Ocak 2015 02:25 kaç gb sd kard kullanmayı planlıyorsun ki bu yorumu yaptın hangimiz 32 gb tten fazlasını taktık elimizdeki telefonlara yahu saçmalamayın beyler netbookmu telefonmu iyi düşünün sanra karar werip yorum yapın

Berbat bi telefon..kamresi bozuluyor

Kamresi berbattttt

Gayet memnunum general mobile marka ilk telefonum .markaya karşıda çok önyargılıydım .daha sık güncelleştirme şart

Çok keyifli bir tlf . Galaxylerden çok daha iyi

Incelemedetim

elite almayı düşünüyüyorum ama bulut özelliği var mı acaba

Ben general mobile discover elit kullanıyorum çok memnunum ama sadece 1 şikayetim var görüntülü konuşma yok benim sikayetimin göz ardı edilmemesini istiyorum ve görüntülü konusmanin eklenmesini istiyorum

Bu kopsette bu fiyata alınacak en iyi telefon budur çok memunum çok araştırma yapıp bunu aldım hız ve görsellik bakımından iyidir kafanızı rahat olsun

Fotoğraf ve video da müthiş çekimler yapılıyor.1-2 seneden sonra piyasada kalacak mı diye sormuş biri.Emin olun 1 yıldır kullanıyorum ve diğer telefonların hiç biri gözümde değil.Çok ama çok memnunum ve fiyatı ile de diğerlerine büyük fark atıyor.Eksik olan çok gerekli iki uygulama eksik. 1 görüntülü görüşme yapılamıyor 2 ekran görüntüsünü samsung gibi tv ye bağlayamıyorsunuz.

Bu tel bende kullanıyorum ama görüntülü konuşma yok veya benmi bulamiyorum

İPHONE VARKEN OLDUKÇA GEREKSİZ, İKİ GÜN SONRA SERVİS GEREKİRSE ANLARSINIZ DEDİĞİMİ. BURDAKİ HERKESTEN DAHA ÇOK SEKTÖRÜN İÇİNDEYİM BU ARADA

Sabahtan beri yorumlarınızı okuyorum. biri al diyo biri alma karar vermek için okuyoruz daha da kararsız bırakıyorsunuz. MARKA KÖTÜLEMEK İÇİN YORUM YAPMAYAN GERÇEKLERİ SÖYLEYEN AÇIKLAYICI YORUM YAPAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

ekrana çift tıklayınca nasıl kilit açma kapama oluyor bilen varmı ben yeni aldım telefonu gayet akıcı ve hızlı ama kasa biraz otuncak gibi duruyo bataryaası 3000 mah falan olsa tadından yenmez miş

@hamit07_1 ayarlar akıllı jestler

Bende 2 Yıldır ilk modelini kullanıyordum çok memnundum.suya düşünce iptal oldu.yorumları okudum Aklım karıştı.sonny expria 3 MÜ alsam karar veremedim.fiyat uçurumu var ama.bilemiyorum yaa

Tlf na sim i tarım bütün rehber karıştı nasıl duzeltebilirim

pişmanım...aldıgım güne lanet olsun.rehberde kayıtlı kişiler birbirine karışıyor.dolayısıyla watsup kişilerimde birbirine karısıyor örnegin watsupda profil resminde ayse arkadasim var ancak kişi ismi ayse değil de kemal yazıyor.örneğin rehberde eşim metin olarak kayıtlı ancak metin beni aradıgında gülsen arıyor yazıyor gün içinde birkac kılıga giyor esim.BAZEN ALİ BAZEN AYSE OLARAK HABİRE KAYIYOR.YANİ NUMARA ESİME AİT ANCAK İSMİ DEGİŞİYOR .REHBERDE KAYITLI DİĞER KİŞİLERİN İSMİYLE KARIŞIYOR.

Şu zamana kadar aldığıma en çok pişman olduğum telefon. kesinlikle önermiyorum. ilk başta bu kadar özellik bu paraya çok iyi diye almıştım fakat telefon ömrü en fazla 8-9 ay. Şarjım yüzde 15ken takıyorum sarj 3-4 düşüyor kapanıyor ve felaket ısınma yapıyor. telefon kapanınca kendıne gelmıyor hıç bır sekılde 1-2 gun kapalı kalıyor kafasına gore acılıyor. tuşları kılıtledıgım zaman ekran acılmıyor ve en kotusu satmak ıstedıgınızde cogu yer almıyor general mobıle. kısacası berbat otesı bı telefon.

Ben 3G kullanmak istiyorum ama neden bu telde yok varsa bile beni aydınlatır mısınız hiç bulamadım ve çok kötü bu yanı.. Kimseye bunu kötü anlatmak istemiyorum.

telefonu aldım bır yıldır kullanıyorum ama memnun degılım vvıber watsap bır ıkı program daha ekledımmı ısımler karısıyor ahmet arar mehmet yazar sarj cok konusmadım halde erken bıtıyor ust acma tusu hıc olmamıs arada kendılıgınden acılıp kapanıyor daha bır suru sayarım kotulemıyorum sadece yasadım sorunları yazdım tavsıye edermıyım hayır

General mobil elit 2500 tl 3000 TL kiralık telefonlarda 1000 TL fiyatla bu özellikleriyle kapışıyor diğer telefonlara nerdeyse eş değer sağlıyorsa üretene teşekkür etmek lazım arkadaşlar ben çok memnunum.

General mobile discovery elit de f klavye istiyorum ama turkce klavye seçeneklerinde f diye bisey yok daha doğrusu turcede seçenek yok direk q klavye geliyo ama f istiyorum napcam çok uzattim KB :)

Aldim hatti taktim arkadasi aradim sesim gitmiyor. Kronik arizasiymis tavsiye etmem

Arkadaşlar telefonu lekeleyenlere bakmayın siz çok kullanışlı bi telefon ben almadan önce çok düşündüm ve araştırdım en nihayetinde bu cihazi aldım gayet memnunum günümüzde hangi telefonun sarji normal kullanımda Wi-Fi internet vs açık halde 2. Günü zorluyor yok günü cikaramiyosunuz bu cihaz aradığınız tel fazla dusunmeyin alın pişman olmazsiniz..

discovery elite sim kart takılısı nasıl yardımcı olurmusunuz cünkü sim giris cercevesi kayboldu sim deki metal kısım ekrana mı bakcak yokta tersimi yardımcı olursanız sevinirim

Ben bir elite kullanıcısı olarak hiç memnun değilim telefon çok kasıyor,güç butonum çalışmıyor,ses açma kapama tuşum içine çöküyor ve kazayla ekran kolayca ayrılabiliyor.Ve bütün bunlar servisten geldikten sonra olmaya başladı

Merhabalar,telefonusorunsuz kullanıyorum.seviyorum.fakat kişiselleştirme kısmına göremiyorum.üzerine dokunduğunda ana sayaya atıyor.düzeltebilen var mı?

berbat bi firma olduğunu üzülerek söylüyorum. discovery elite ilk çıktıgında aldım aldığım günden beri hayattan soğuttu diyebilirim. dokunmatik tuşlar basmıyor bazen, sürekli sistem durduruldu yazısı geliyor. smslerim iletilmiyor, usb olarak bağlıyorum bilgisayar okumuyor, çok yavaş sarj oluyor ve hiç dokunmadığım halde çok çabuk bitiyor, orjinal şarj aletide dahil olmak üzere hiç bir şarj aleti tam olarak uymuyor. güncelliyemiyorum hala kitkat sürüümünde kaldı,

satıcı 4 g var diye ürünü sattı bize ama malesef 4 g yi geçtik 3 g görüntülü aramanında olmadığını öğrendik almayı düşünenler varsa almasınlar benim gibi telefon elde kalır.

Kimse almasın bu telefonu bi çok site satıştan kaldırmış zaten sürekli yazılım hatası veriyor arkadaşlar sakın almayın özellikleri dikkat çekici fiyat uygun ama kullanamıyorum aldım bir sene bile değil ömrü

kesinlikle tavsiye etmiyorum. kullanım ömrü bir yıl bu telefonun. defalarca servise gönderdim en sonunda güncelleme özelliğini tamamen kapatıp geri gönderdiler sağolsunlar. bu kez yavaş yavaş çöktü

Sen de yorum yaz