Lian Li PC-K56 incelemesi Su soğutmaya hazır

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Daha önce incelediğimiz PC-P50 modeline göre çelik yapısıyla daha ağır olan ürün, buna karşın daha ekonomik.

Alüminyum modeli pahalı bulanlar için Lian Li'nin çelik kasası tercih edilebilir.

Geçtiğimiz ay Test Merkezimize konuk ettiğimiz Lian Li PC-P50'den sonra bu ay inceleyeceğimiz PC-K56, aynı ürünün alüminyum yerine çelik malzeme kullanılan sürümüne benziyor. Önceki model gibi K56 da su soğutma için hazır hortum delikleri ile birlikte geliyor. Bunun yanında hava soğutmada da kasanın gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Önde ve arkada yer alan 14cm'lik fanlar sayesinde başarılı bir hava sirkülâsyonu sağlanmış oluyor. Öte yandan kasanın içinde, bileşenlerin yerleştirildiği noktalarda titreşimi engellemek için anti-titreşim plastikleri de gözümüze çarpan bir başka ayrıntı. Güç kaynağı yuvası kasanın altında buluna ürüne isterseniz hiç vidalama yapmadan güç kaynağı takabiliyorsunuz. Üründe akıllı kablo yerleştirme boşlukları da mevcut.

Lian Li PC-K56 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lian Li PC-K56
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 68
Üretici Lian Li
Teknik Detaylar
Kasa türü Advance Mid Tower
Boyutlar 210mm x 460mm x 490 mm (G, B, D)
Gövde malzemesi Japon Çeliği
Ağırlık 8.85kg
Anakart desteği ATX / Micro-ATX
Giriş çıkış bağlantıları 2 x USB, Kulaklık, Mikrofon

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yalniz bu ürün LianLi degil Lancool olucak. Lian Li'nin ikinci markasi ve Lian Li yalnizca alüminyum kasa yaparken Lancool daha ucuz metal kasalar yapiyor. Aradaki fark bu. Eger oraya Lian Li yazarsaniz insanlar bu kasayi alüminyum sanabilir.

ben bu üründen kullanıyorum ve cidden çok memnunum daha beni en az 10 yıl taşır bu kasa harika soğutuyor içi buz gibi yazın stock fan kullandım işlemcim amd x2 560 4 çekirdeğide açtım b60 oldu yani diğer adıyla x4 960 black edition oldu fanı ise stock fan olmasına rağmen ben 3.8 ghz de kullanıyorum yani oçlu halde .5 ghz artırdım ve 41 dereceyi görmedi harika bir kasa 1 yıldır kullanıyorum kışın 38 dereceyi geçmez yazında 41 olmaz daha ne istiyim ki çok kaliteli bir kasası var daha çizik bile olmadı önde filtreli 14 cm fan arkadada filtresiz 14 cm fan var içini sürekli temizlemek zorun dak almıyorsunuz ama yinede ön yüzayde biriken tozu çekmeniz lazım elektrk süpürgesiyle 2-3 ayda bir orası bayağa toz biriktiriyor sonuçta evde toz komuyor :D

Sen de yorum yaz

Turhost