Samsung Galaxy A7 (2016) incelemesi Samsung Galaxy A7 (2016) testte!

Samsung'un Galaxy A ailesinin 2016 sürümleri elimizde! İlk olarak Galaxy A7 (2106)'yı test ediyoruz.

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
78
 • Kullanım (%30)91
 • İnternet (%20)85
 • Multimedya (%20)76
 • Telefon Fonksiyonu (%10)93
 • Fiyat / Performans (%20)50
Satın Al
 • Uzun pil ömrü
 • Kamera
 • Optik imaj sabitleyici
 • Hızlı şarj özelliği
 • Yüksek fiyat
 • Daha ucuza daha iyi performans veren modeller var
 • Ağır

Samsung'un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy A serisiyle beraber orta segmente yeni bir hareketlenme gelmişti. Yeni yıla girmemizle birlikte bu ailedeki telefon modellerini güncelleyen Samsung, A3, A5 ve A7 modellerinin 2016 sürümlerini bizlere ulaştırdı. Önümüzdeki günlerde serinin A3 ve A5 modellerini de inceleyeceğiz. Elbette ilk olarak sözü, ailenin en büyüğü olan Galaxy A7 (2016) ile açıyoruz.

Tasarım

Yeni Galaxy A7, ailenin en büyüğü. 5.5 inç ekranı ve boyutlarıyla bunu gösteren telefon, batarya kapasitesi gibi bazı noktalarda da ailenin en üst değerlerini sunuyor. Fakat yine de elbette telefonun dahil olduğu orta – orta/üst segment çizgisinden dışarı çıkmadığını söyleyelim. Detaylara geçmeden önce telefonun fiyatına da peşinen değinecek olursak, açıkçası segment itibariyle ortada duran telefonun yüksek bir fiyat etiketine sahip olduğunu düşünüyoruz. Zira yeni Galaxy A7, tam 1799 TL'lik bir fiyata sahip. Bu fiyattan daha ucuza LG'nin halihazırdaki amirali G4'ün olduğunu ve bunun üzerine biraz daha para ödeyip Galaxy S6 alınabileceğini düşündüğümüzde, yeni Galaxy A7 açıkçası bu anlamda çekiciliğini yitiriyor.

Peki, telefon bu fiyatı karşısında bize neler sunuyor? İlk olarak söze her zamanki gibi tasarımla başlayacak olursak, telefonun, Samsung'un yeni tasarım çizgisini Galaxy A7 modelinde de bizlere sunduğunu söyleyebiliriz. Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 modeliyle yan yana koyduğunuzda tasarım çizgisiyle gayet benzer yapıda olduğunu görüyorsunuz.

Arka yüzü cam malzemeyle kaplanan telefon, kenarlarda da metalik malzemeyi bizlere sunuyor. Böylece elinizde tuttuğunuzda üst seviye bir akıllı telefon hissi veren telefon, parmak izi okuyucusunu da ekranın altındaki kapasitif menü butonuyla bizlere sunuyor. Bu önemli bir ayrıntı, zira orta segment cep telefonları arasında her modelde parmak izi okuyucusu göremiyoruz. Belli başlı modellerde karşımıza çıkıyor bu özellik. Bu arada parmak izi okuyucusunun fazlasıyla başarılı çalıştığını da söyleyelim.

Telefonun arka yüzü, az önce de söylediğimiz gibi cam malzemeyle kaplı. Tıpkı ekran gibi arka yüz de Corning Gorilla Glass 4 korumasına sahip. Yine telefonun arka kısmında az olsa çıkıntılı bir kamera ve yanında LED flaşı görüyoruz. Hoparlörler, telefonun arkasına değil, alt kenara konumlandırılmış. Burada yine microUSB ve kulaklık girişlerini görüyoruz.

SIM kart ve microSD kart yuvası, telefonun sağ kenarında bir kapak altında gizleniyor. Aynı kenarda bir güç butonu, sağ yanda da ses butonları yer alıyor.

Telefonun tasarımına yönelik bir detay da, ekranın kenarlara göre az da olsa bir çıkıntı sunduğu. Bazı markaların modellerinde, ekran çizilmelere karşı korunsun diye bir bezel yerleştiriliyor, bazı modellerde de ekran gövdeden taşarak kenarlara doğru hafif kavis veriliyor. Hatırlayacak olursak Casper VIA M1 ve HTC One A9 modellerinde de ekran kenarlara doğru hafif kavisli yapıdayken, Teknosa Preo P2 modelinde çevrede bir bezel vardı. Burada seçim kullanıcıya, yani sizlere kalıyor elbette. Ancak bu kısmı toparlayacak olursak, yeni Galaxy A7'nin tasarımıyla gayet güzel bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak Galaxy A7'nin eski kasaya göre daha kalın ve ağır olduğunu söyleyelim. Telefonun kalınlığı 7.3 mm, ağırlığı ise 172 gram seviyesinde.

Ekran ve teknik kadro

Galaxy A7'nin ekranı 5.5 inç boyutunda. Yine selef model gibi Full HD bir çözünürlük sunulan modelde, Super AMOLED panel kullanılmış. Piksel yoğunluğu da sabit, 401ppi seviyesinde. Selef modele göre en büyük fark ekran – gövde oranının artmış olması. Bu değer de yüzde 74.3 olarak karşımıza çıkıyor.

Ekranın renk doygunluğu gayet iyi seviyede. Kontastta da bir sıkıntı göremedik. Siyah dengesini yerinde bulduğumuz telefonun gördüğümüz tek sıkıntısı, beyaz dengesiyle ilgili. Farklı telefon modelleriyle yan yana koyduğunuzda ve ekranda beyaz bir sayfa açtığınızda ekran renginin hafif de olsa maviye kaydığını görebiliyorsunuz. Ancak bu, bu segmentte incelediğimiz Türk Telekom TT175 ve Lenovo Vibe P1'e kıyasla çok daha az. O nedenle bunun çok fark edilmeyeceğini düşünüyoruz.

Telefonun teknik alt yapısına gelirken, yeni Galaxy A7'nin sahip olduğu fiyatına karşılık, aynı segmentte piyasada 899 TL civarında bulunabilecek telefonlarla benzer altyapının kullanıldığını görmek, bu modelin çekiciliğinin kaybolmasına sebep oluyor. Bazı noktalarda çıkışlar gösteren telefon, performans olarak da –az sonra sizlerin de göreceği gibi- rekabetçi olmaktan öteye geçemiyor.

Telefonun işlemci hanesinde; 8 çekirdekli, 1.6 GHz frekansında çalışan Corex A-53 yongasını görüyoruz. Samsung, bu telefonunda kendi işlemcini kullanıyor. Exynos 7580 işlemciye yer verilen telefonda, Mali T720 grafik işlemci yer alıyor. 3GB RAM'iyle her ne kadar fark yaratmış gibi görünse de, kısa süre önce incelediğimiz Casper VIA M1 modelinde de 899 TL'lik fiyat etiketinin yanında 3GB RAM olduğunu görmüştük. O nedenle bu da telefon için bir artı değil.

Elimizdeki telefonun depolama kapasitesi 16 GB. microSD kart slotuyla bu alanı 128 GB daha genişletmek mümkün. Telefonun bataryası ise 3300 mAh seviyesinde. Belki de yeni Galaxy A7'nin en göze çarpan özelliği bu. Zira az sonra performans tablolarında da bahsedeceğimiz gibi, Galaxy A7 uzun pil ömrü sunuyor.

Performans notları

Yeni Galaxy A7, sahip olduğu teknik altyapısıyla yeni nesil orta segment ceplerle aynı potada bulunuyor. Yaptığımız sentetik testlerden hemen bahsetmeye başlayacak olursak, telefon AnTuTu Benchmark'tan 38070 puan alıyor. Bu sonucuyla kardeşi Galaxy A5 ile HTC One A9 arasına yerleşen telefon, 600 lira civarında fiyat etiketine sahip olan Mediatek MT6752'li Lenovo A7000'in arkasında kalıyor.

Geekbench 3'e geldiğimizde de tablonun çok değişmediğini görüyoruz. Hatta burada çoklu çekirdek performansıyla yeni Galaxy A5'in gerisine düşen Galaxy A7, HTC One A9'u geriye alırken, yine Lenovo A7000'in gerisinde duruyor. Tek çekirdek skoruyla 695 puan toplayan A7, çoklu çekirdekte ise 3637 puan alıyor.

Grafik testlerinde ise, telefonda kullanılan Mali T720 grafik işlemcinin etkisini hissediyoruz. 3DMark Benchmark'ta da Mali T760'lı Lenovo A7000'in gerisinde kalan Galaxy A7, Turkcell T60'ın da bir tık gerisinde yer alıyor. Öte yandan telefonun Epic Citadel testinde 1920x1080 pikselde 29 FPS'lik skor elde ettiğini söyleyelim. Peki, yeni Galaxy A7'yi oyunlarda nasıl bulduk? Casper VIA M1 ve Galaxy A7'de Need For Speed No Limits oynadığımızda, VIA M1'in daha akıcı performans sunduğunu yekten söyleyebiliriz. Galaxy A7 ile oynarken sanki az da olsa takılıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Bunu FPS sonuçlarında da görmüştük zaten...

Yeni Galaxy A7, değindiğimiz gibi pil ömrüyle ise grafik performansının aksine çok iddialı bir model. Özellikle son dönemin pil ömrüyle çok konuşulan telefon modeli Lenovo VIBE P1'i geride bırakmayı başaran Galaxy A7, Geekbench 3 pil testinde bataryasını 11 saat 16 dakikada tamamen boşaltıyor.

Bunun gerçek kullanıma etkisi ise tam gün pil ömrü demek. Ayrıca telefonun hızlı şarj özelliğinin bulunması da bir artı. Selef modelde bu özellik yoktu. Böylece bataryayı daha hızlı şarj edebiliyorsunuz. Son olarak telefonun 17 saatlik konuşma süresi sağladığını da söyleyelim.

Kamera

Yeni Galaxy A7'nin kamerası, telefonun dikkat çeken önemli noktalarından birini oluşturuyor. Zira selef modele göre önemli güncellemeler yer alıyor modelde. Bir kere artık bu telefonda Optik İmaj Sabitleyici görüyoruz. Galaxy A7'nin fiyatının rakiplerine göre yüksek olmasının sebeplerinden biri olarak bu özellik söylenebilir. Zira yine yüksek fiyatıyla dikkat çeken HTC One A9'da da OIS bulunuyordu. Ancak uygun fiyatlı modellerde OIS göremiyoruz.

Kameraya yönelik bir diğer gelişme, diyafram açıklığı. Selef modelde f/2.0 olan bu değer, yeni nesilde f/1.9'a düşürülmüş. Böylece düşük ışıkta daha iyi kareler yakalamak mümkün.

Telefonun arka kamerası yine 13 MP. Ön kamerası ise tipik olarak 5 MP. Arkada güçlü bir LED flaş varken, bazı modellerin aksine ön kamerada flaş bulunmuyor. Telefonun arka kamerasının diğer öne çıkan özellikleri arasında otofokus, HDR, panorama, 30FPS Full HD video kaydı ve Pro modda fotoğraf çekme imkanı bulunuyor.

Kamera arabirimi ise Note 5'te de gördüğümüz gibi. Aynı yazılımın daha sade olanını kullanan Galaxy A7, yine çok sayıda mod ve seçenek bizlere sunuyor. Ön kameraya özel olarak Geniş Selfie'nin yer aldığını da söyleyelim.

Özetle

Peki, toparlayacak olursak yeni Galaxy A7 için ne söyleyebiliriz? Açıkçası Galaxy A7 fiyatıyla pahalı bir model. Bunu zaten söyledik. Telefonun en dikkat çeken ve başarılı bulduğumuz yönleri arasında ise kuşkusuz tasarımı yer alıyor. Bunun yanı sıra telefonun kamera ve pil yönetimini de fazlasıyla beğendik. Optik imaj sabitleyicinin olması ve parmak izi özelliğinin bulunması da bir avantaj. Ve tabii ki hızlı şarj özelliği de telefona iyi gelmiş. Performans olaraksa yeni Galaxy A7'yi pek parlak bulmadık. Elbette daha uygun bir fiyat etiketine sahip olsa farklı şekilde yaklaşabilirdik telefona. Piyasada gerek kendi segmetinde, gerek üst segmentte daha başarılı fiyat/performans modelleri bulunuyor. O nedenle Galaxy A7'yi satın almadan önce iki kez düşünmenizde fayda görüyoruz.

Galaxy A7'yi şu sıra raflarda 1799 TL etiketiyle bulabilirsiniz.

Kimler Almalı

Galaxy A7, şık tasarımı, uzun pil ömrü, kullanışlı özellikleri ve kamerasıyla tercih edilebilir.

Samsung Galaxy A7 (2016) Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Galaxy A7 (2016)
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 78
Üretici Samsung
Firma Samsung     (212) 288 56 38
Model SM-A710F
İşletim Sistemi Android 5.1.1
İşlemci Exynos 7580
Çekirdek (CPU) 8
Ekran Teknolojisi Super AMOLED
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080 × 1920 px
Grafik İşlemci Mali T720
Bellek (RAM) 3 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 128 GB
Ön Kamera 5.0 MP
Arka Kamera 13 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Konuşma Süresi 17:00 saat
Boyutlar 74 × 151 × 7.3 mm
Ağırlık 172 gr.
Satın Al

Alternatifleri

Yeni Galaxy A7'ye alternatif olarak üst segmentte LG G4 ve Galaxy S6 tercih edilebilir. Kendi segmentinde ise Casper VIA M1 ve Lenovo A7000 gibi modellere daha uygun fiyatlı olarak bulunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 82 Yorum

1200e gidin G3 alın, her türlü testlerde daha önde. Fakat A7ninde kamerası epey güzel.

@05 Şubat 2016 01:37 Isınma sorunu olan LG G3'e beş kuruş para vermem.

@05 Şubat 2016 10:27 lg gibi telefon yapan yok ama 65 e kadar lg nin tasarımları başarılı değil bence

@05 Şubat 2016 01:37 Ne g3 ü a7 su anda orta segmentin en iyisi

@05 Şubat 2016 01:37 1 aydir kullaniyorum gayet basarili ne donma var ne isinma heleki kamerasi ve pili olayi bitiriyor daha once g4 kullandim dunya kadar fark var hic dusunmeden alin tavsiye ediyorum

@05 Şubat 2016 01:37 ya ben de aldım ama selfie çekince kameraya bakıyorum san ki farklı bir yere bakıyormusum gibi görünüyorm.szinkinde böyle bir sorun var mı?

O işlemci nedir ya kaç senelik hele mali T720 mağaradan çıkarmışlar

@05 Şubat 2016 09:15 Mağaradan mı çıkarmışlar ? T720 2015'de üretilmeye başlanmış bir grafik birimi. A7 (2016) da 2015'in sonlarında çıktı ve üretiminin de bundan aylar önce başlamış olduğuna göre hiç de eski bir grafik birimi olmuyor. Üretildiği zamanlarda çıkmış bir grafik birimi.

Galaxy A7 eski versiyonu daha iyidir 2016 surumunde islemcisi iyi fakat grafik birimi iyi degil eski surumunde islemcisi biraz daha eski (normal olarak ) fakat oyun oynayanlar icin grafik birimi cok daha guclu

@05 Şubat 2016 10:45 render mı alacağnız arkadaş grafik birimi güçlü olup da ben 700 liralık asus telefonumla her oyunu oynayabiliyorsam siz de oynarsınız. grafik işlemcisi kötüymüşşş Allah başka dert vermesin.

@05 Şubat 2016 10:45 takilma sorunu giderildi mi

@05 Şubat 2016 10:45 islemci yeterli mi peki yani oyunlarda kasma donma vs var mi

1800 Lira? Xperia Z5 Compact almak çok daha mantıklı gibi duruyor.

@05 Şubat 2016 19:03 Ne alaka ? Segmentleri bile farklı. biri 5.5 inç biri 4.6 inç. Büyük ekranlı bir telefon almak isteyen biri sırf fiyat aynı diye küçük ekranlı bir telefon alsın ki ?

Lg 4 1500 tl samsung aklını kaçırmış olmalı bu fiyata asla alinmaz

@06 Şubat 2016 10:48 LG G4'te bootloop sorunu var. Yazılımla da çözülecek bir sorun değil. Anakart'ın komple değişmesi lazım.

@06 Şubat 2016 10:48 lg markasina bir kuruş bile vermem cebimizde telefonmu taşıyoruz yoksa yanan bir metal mi bilemiyorsunuz Aşırı isinma sorunu var ve evet anakart problemli ilk gunler iyi gidiyo ama 1 haftaya kalmadan bozulmalar yasaniyor Servis falan derken aldigin tel parasi kadar gene patlar sana Siz siz olun lg markaya bulasmayin.....

Ben telefonu alali 10 gun oldu fakat donuyor ayrica bilgisayara baglanma ozelligi yok led bildirim yok klavyede titresim yok galeri resimleri gizleme secenegi yok.. cok pisman oldum asla almayin..

@08 Şubat 2016 20:33 Bende aynı telefonu aldım donma sorunu dediğin 20 snelik takilmaysa yazılım hatasıdir 6.0 güncellemesiyle duzelecektir diğer ozelliflerden emin değilim ama galeriyi gizle seçeneğini ekleyebilirsin

@08 Şubat 2016 20:33 bende aldım herşeyiyle özellikle bataryasıyla şaşırttı beni ama titreşimli geri bildirim olmaması çok saçma hemde çok, led bildirim bana oldum olası işe yaramaz gelmiştir zaten ama titreşimle geri bildirim...

@08 Şubat 2016 20:33 gerçekten sıkıntıların büyükmüş kardeş ayaklarınızı da yıkasın mi telefon ne ufak şeyler için kotuluyosunuz telefonu

İncelemeden çok Casper Via M1 reklamı olmuş bu. Keşke biraz daha tarafsız bir inceleme olsaymış. Sanırım Casper bu sitenin sponsoru o yüzden. Aynı kategorideki hiçbir telefon bu telefonun kasa kalitesine yaklaşamaz.

@08 Şubat 2016 22:05 Kesinlikle size katılıyorum, adamlar kötüleyerek reklam yapıyorlar.

Yardım!!! Şu aşamada bu fiyata 3 telefon var Samsung ta note 4 A8 ve 2016 A7 birini alıcam ama çok kararsızım yardımcı olursanız sevinirim tavsiye istiyorum ve nedeni

@10 Şubat 2016 03:37 Performans olarak Note 4 en iyisi. Bir de A8'in A800i modeli var Note 4 ile aynı işlemciyi kullanıyor. Fakat telefonda oyun oynamam diyorsanız A7 (2016) tasarım olarak en iyisi.

@10 Şubat 2016 03:37 note 4 kullamıyorum 2 yıldır ilk gün aldığım perfomansı hala sağlıyor note 4 üzerine memnun olduğum telefon olmadı

Ben tüm söylenenlere karşı telefonu aldım ve memnunum. Çok araştırdım. Inceledim sony ve LG ürün lerini inceledim. Evet fiyat yüksek yeni bir telefon ama hem görsel hemde kullanım alanında çok iyi bir telefon, ayrıca diğer markaların servisine göre daha kapsamlı, özellikle sony de çıkan bir arıza da günlerdir beklendiği söylendi. Kısacası bence uzun bir süre kullanılacak bir cihaz tavsiye ediyorum.

@12 Şubat 2016 14:06 her söylenene inanıyor musun gerçekten?

a7 2016 mı s6 mı alayım.. tavsiye lütfen..

@21 Şubat 2016 14:14 A7 2016 al s6 almıstım 20 gunde bozuldu degısım verıldı tekonosada ellerınde s6 olmayınca a7 aldım bende 10 gundur kullanıyorum. harika telefon

@01 Mart 2016 21:31 bence kesinlikle a7 almalısın ben telefonu sipariş ettim fiyat olarak ne bileyim bir kere alıyoruz sonuçta uzun süre kullanacağım. donanımlı bir telefoncuyla konuştum. A7 kesinlikle uzun süre kullanıcaksan dedi.

@21 Şubat 2016 14:14 kardeşim özellik bakımından s6 her yönden iyi gerek hız gerek kamera a7 nin sadece şarjı biraz daha fazla gider karar senin

Telefonu alali 1 hafta oldu, parmak izi sensorunu denemek icin aktif ettim, 2 saat sonra bozuldu ve suan telefonu servise vermem gerekecek.kesinlikle almayin.

@23 Şubat 2016 00:02 yalan soyluyorsun yada seninkinde sorun varmis

A7 2016 telefonuna sahibim son derece hizli akici fakat arada bi ekran donmasi aliyor ama goruntu devam ediyor mesela oyunuyorum ekran donuyor ama oyun devam ediyor ben yaptigim seyleri algilmiyor sonra telefonun tum sekmeleri kapati acan tusa basiyorum tekrar oyuna basiyorum duzeliyor garantiye versem duzelirmi

bendede aynı şekilde takılma oluyor.20sn takılıp eski haline geliyor.ama çok sık takılma oluyor.

Ürünü 2 haftadır kullanıyorum çok akıcı ve iyi bir cihaz parmak izi sensörü gayet güzel çalışıyor hızlı algılıyor telefonun görünümü elde tutuşu üst sınıf dedirtiyor tamamen. oyunlarda iyi düzeyde denilebilir ancak verilen paranın karşılığı diil telefonda geri bildirim ışığı yok malesef onu sesli geri bildirimle örtmeye çalışmışlar gerçi her telefonda yok ancak bukadar pahalı bir telefonda olmaması büyük eksik gibi duruyor telefon 1800 tl civarında ben 1600 tl verdim ederi ise1300 dür bilginize

Telefonu 1aydır kullanıyorum şarj esnasında ısınma oluyor ekranda donma oluyor parmak izi sensörü berbat ekran kilidini açamadığım oldu eşleşme olmadı uyarısı veriyor bi tanıyor bir tanımıyor parmak izini görüntüsüne aldanıp aldım kesinlikle tavsiye etmiyorum

@06 Mart 2016 14:05 Hızlı şarj olduğu için şarj yüzde 60 olana kadar ısınması normal. Parmak izini de düzgün tanıtamamışsınız ben de kullanıyorum parmak izi tarayıcı gayet hızlı ve tek seferde algılıyor. Parmağınızı tek açıdan değil de farklı şekillerde tanıtmayı deneyin.

@06 Mart 2016 14:05 sirf kotulemek icin bilmedigin konuda yaziyorsun Allahtan kork kul hakkina giriyorsun

bnm skntim şarj cabuk bitmekte 3300 ml amper bataryasi oldugu halde isinarak bitiyor

A7 6 da bildirimı isigi yok.bildirim sesi var. Ayarlar. Erişebilirlik Bildirimsesi. Menüden hangi programin uyarı vermesini istiyorsan işaretle. Bilmeyen arkadaşlar icin.

Atık çöpten yapılıyor ve yapanlar 12-13 yaşında....

Sadece tasarımı yeter on numara telefon aldım kullanıyorum vede çok memnunum .

Yorumlara bakiyorumda kimisi iyi demis kimisi kotu herkesin fikrine saygimiz var lakin hangi marka acaba tam olarak tam bir teknoloji kullaniyor. apple 7 da kullanmadigini 7 de kullanacak samsung daima yeni ciaz cikartarak piyasada kaliyor her sinifa yonelik ciaz tasarimi yapiyor. mesele aslinda nir telefondan ne bekledigin. 3 gb ram 16 gb dahili hafiza ve 128 gb kadar arttirilabilir hafiza apple 6 ile es degerde bu saydigim ozelliklerle apple yi karsilastiralim arada hic bir fark yoktur.

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Başta çok sikayetciydim fakat güncellemeyle birlikte bi sorun kalmadı. Tavsiye ederim.

Arkadaşlar A7 2016'da takılma oluyorsa yazılımla ilgilidir.. Yeni güncellemede düzelir merak etmeyin.. Bende hiçbir sorun yok ilk çıktığı günden beridir kullanıyorum ve çok memnunum.. Oyun performansı gayet tatmin edici.. Kamera çok iyi.. tasarımı harika.. Casper ve Lenovoyu övdüklerine bakmayın sonuçta Samsung alacaksınız adı var malzeme kalitesi var.. Her söylenene de kulak asmayın.. Her anlamda son derece memnun kalacağınız bir telefon tereddüt dahi etmeyin alın keyfinize bakın..

A7 de uygulama gizle var mi?

Şarj sırasında ve oyunlarda aşırı ısınıyor telefonu teknosadan alalı 2 gün oldu servise vermelimiyim?

Oyuncu telefonu değil bu arkadşlar. İş için kullanacaklar için hem prestij, hem de uzun kullanım süresi sunuyor. Oyun haricindeki her türlü işleme başarıya yeter bu telefon

Bugün 3.gün oldu.arkadaşlar batarya çok iyi diyebilirim.oyun oynamadığım için onu bilemiyorum.donma yapmadı.radyo yu unutmayın bandrol 150 tl vardır.

Telefon kamera ve tasarım olarak iyi fakat beni tatmin etmedi arama aoarken ses karşı tarafa dağınık ve az gidiyor bazen de kapanıyor ve led bildirim falan yok sarj konusunda iyi bir telefon ama performans çok kötü bu paraya bu telefon alınmaz

lg ve sony övenler gitsin kendine o cihazlari alsin gayet guzel bir cihaz isinma kesinlikle yok kamere 10 uzerinden 9 alir kasa si da muthis bir kac kasilma bazen yapabiliyo da o da guncelleme gelince duzelcektir sarji 2 gun cok rahat 1.5 gun fazlasiyla yetyo 1.800 tl verilmez 2.3 aylik bulunabilinir 1300 tl hakkidir alan da pisman olmaz note 3 note 5 lg v10 gibi bir cok cihaz kullanarak yaziyorum bosa degil

A7 2016 kullanıyorum ve arkasında küçük bir açılma var bu telefonda sıkıntı çıkarirmi bilgi verirmisiniz

Bir kaç gündür araştırma yapıyorum telefondan fazla bir beklentim yok oyun oynamıyorum. Donarsa donsun ısıtırız anam :) siparişi verdim hayırlısı ile yarın ben işte iken eve gelir. Heyecanlıyım...

@21 Haziran 2016 00:11 ????????????

Allahını seven gitsin iphone alsın ya. 5s bile daha iyidir. 7 aydır kullanıyorum son 1 aydır aşırı ısınıyor. Telefonu kapatıyorum şarja takıyorum alev alıyor resmen. Bence bu telefonu almayın ama kamerası iyi. Isınma olayı çok çok kötğ.

Arkadaşlar telefonu alıcam fakat renk konusunda kafam karıştı sizc hangi renk? Arkası gold olanını almayı düşünüyorum simdilik

Cihaz güzel kimse kötülemesin

led bildirimi yok en ufak oyunlarda bile kasiyor 3 gb ram e guvendik o is gormuyor 2 gb ztn sistem yiyor grafik pert pili uzun gidiyor ama pisman oldum aldigima bu fiyata bu telefon pismanlik almayin....!!!!!!!!!!!

Telefonu alalı 3 ayı geçti ve A7 2016 kesinlikle hem görsel olarak hem kalite olarak iyi.Parmak izi sorunsuz ve hızlı, şarjın bitmesi için bayağı emek harcamanız lazım.Özellikle ön kamera çok başarılı.Isınma sorunu yok. Bazı yorumlar art niyetli.

A7 2016 ben aldım kesinlikle almayın telefon sorun çıkıyor ses sistemi bozuk 1 hafta oldum alalı pişmanım tavsiye etmiyorum

@24 Temmuz 2016 17:54 telefonu atolyeden alirsan oyle olcak tabi

Biraz ısınma ve donma dışında süper bir telefon

Gardaş sen alalı kaç hafta oluyo

Cok guzel telefon ben kullaniyorum uc hafta oldu cok memnunum kamerasi super ve tasarimi cok hos cok az kasma var sadece

LG G4- Sony Z3- Lenovo Vibe Shot- A7 -A8, bu telefonlar arasında kaldım. bana hangisini önerirsiniz hangisinihiç önermezsiniz. Bu arada oyun oyamayı seviyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Mali-720mp2 nedir abi ekran icin 2 cekridek kullanilirmi mp2 yerine nasil mp4 veya sinirsiz yapicam rahat oynamak icin

Arkadaşlar şu an a7 2016 telefonumdan yazıyorum telefon şıklık açısından kamera açısından batarya açısından müthiş tek eksiği grafik yönünden biraz sıkıntılı aspalth 8 gibi oyunları oynatmıyor donma sorunu bir kere yaşadım ama kamerası müthiş

@15 Ağustos 2016 19:37 telefonu nerden ve ne kadara aldın kardeş

G3 almayın lan pişmanlık g3 ben şu anda a7 almayı düşünüyorum

Arkadaslar honor 7 ile A7 arasinda kaldim. Hangisini tavsiye edersiniz özellikle müzik internet ve pil performansı hangisinde iyidir

Ben bu telefonu beğendim fAkat konuşurken karşı tarafa ses bazen gitmiyor ve dittt diye ses oluyormuş neden bu sorun var garantiye gitmeli mi alalı daha 2 hafta oldu telefonu

899 fiyata bu özelliklere yakın telefonlar var ama güncelleme gelmiyor sorun orda artı bozulsa kırılsa sıkıntı

AcDisplay kullanın arkadaşlar bildirimler de işe yarıyor batarya tüketimi de gayet başarılı ..

A710 da dosya ya da resim gizleme ozelligi yok mu? Dosyalarima girip sag ustte bulunan 'daha fazla' sekmesine tikliyorum sakli olan dosyalari göster ya da gizle seçeneği çıkıyor ama buna ragmen nereden gizlendigini bir türlü bulamadım

3 aydır kullanıyorum şimdilik bir sorun yok.p.okuyucu iyi kamara iyi ekran iyi batarya güzel ben fazla oyun meraklısı değilim ısınma fazla olmuyor hızlı şarj iyi seri telefon not3 te kullandım oda çok iyiydi ama görüntü ve kamara bunda daha iyi renkler çok canlı tav.ederim.

Bn a7 kullaniyorum. Ne bir donma ne de bi ısınma var. Ayrıca sarjı zaten bi harika. Almanızı şiddetle tavsiye ederim

Kesinlikle a7 alın pişman olmazsınz

bende a7 ailesine katılmak istiyorum daha önce a5 2015 kullandım çok memnun kaldım oyun falan oynamayı sevmiyorum sizce bundada memnun kalırmıyım

Malesef A7 2016 vermiş oldunuz paranın karşılığı değil pişmanım?.

o kadar para veriyoruz. bundan 3 sene önceki telefonlar hangi işimizi görmüyor ki.

Sen de yorum yaz