Sonic Gear HS-555 incelemesi Sonic Gear HS-555: İkisi bir arada

Oynat Sonic Gear HS-555 Sonic Gear ses kalitesi ve mikrofon kalitesi olarak bizi tatmin etmeyi başarsa da uzun süreli kullanım için tasarlanmamış olduğu açık.
Kulaklığın malzemesi sert plastikten oluştuğu için pek esneme payı yok maalesef.
CHIP ONLINE Notu
68
  • Mikrofon yalıtım kalitesi
  • Uzun kablo
  • Kulağı rahatsız edebiliyor
Özetle

Sonic Gear ses kalitesi ve mikrofon kalitesi olarak bizi tatmin etmeyi başarsa da uzun süreli kullanım için tasarlanmamış olduğu açık.

Standart mikrofonlu kulaklık.

Sonic Gear'ın geçen ay incelediğimiz kulaklığı Travel Gear'dan sonra bu ay da test merkezimize HS-555 modeli konuk oldu. İlk bakışta şık tasarımı ile dikkat çeken ürünün mikrofonu dış sesleri yalıtarak oldukça berrak bir ses iletimi sağlıyor. Profesyoneller için olmasa da Internet üzerinden sesli sohbet programları için ideal bir kullanım sağlayan ürün bilgisayarınıza ses giriş ve çıkışları üzerinden bağlanıyor. 2.5 metrelik uzun kablosu üzerinde bulunan bir kumanda sayesinde hem ses ayarı yapabilir hem de mikrofonunuzu kapatabilirsiniz. Mikrofon esnek olmayacak bir şekilde tasarlanmış. Bu sabit tasarım kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Fakat çanta içerisinde taşırken kırılmaması için özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca kulaklık üzerinde herhangi bir yalıtım olmadığından hem sesi açtığınızda dışarıya veriyor hem de dış sesleri engellemiyor. Kulaklığın malzemesi sert plastikten oluştuğu için pek esneme payı yok maalesef. Uzun süre kullanımda kulaklarınız yaptığı baskıdan dolayı rahatsız eden ürünler birlikte firma iki adet ek sünger daha gönderiyor. Kafanız ile doğrudan sert plastiğin temas ettiği ürünün kulağın üstüne gelen kısmı ise hareket ederek az da olsa esneklik sağlayabiliyor.

Sonic Gear HS-555 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Sonic Gear HS-555
Ürün Türü Kulaklık
CHIP Online Notu 68
Üretici Sonic Gear
Teknik Detaylar
Arabirim 3.5mm Jack
Frekans aralığı 20 Hz-20 kHz
Kulaklık boyutu 40mm
Duyarlılık 105dB/mW
Empedans 32 ohms (Ω)
Kablo uzunluğu 2.5 m

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

yaw süperde bende win 7 varbir türlü mikrofonu aktifleştiremedim :S

Sen de yorum yaz