Oynat Avatar 22. Yüzyılda bir başka gezegende geçen, son zamanların en merak edilen filmi şimdiden tartışılıyor.

Avatar

22. Yüzyılda bir başka gezegende geçen, son zamanların en merak edilen filmi şimdiden tartışılıyor.

Terminator ve Alien'dan tanıtıdığımız, Titanic'in Oscar ödüllü yönetmeni James Cameron'un Aralık ayında yayınlanması beklenen yeni filmi "Avatar" şimdiden en merak edilen film oldu.

22. Yüzyılda, küçük bir gezegen olan Pandora'da geçen film, hayal gücünün sınırlarını zorlar nitelikte.

Film, Na'vi kabilesi olarak adlandırılan mavi tenli, dev hümanoidlerinle, insanlar tarafından "üretilen" hibrid insanların bulunduğu Pandora'ya gitmeye gönüllü olan felçli bir askerin müthiş hikayesini anlatıyor.

Şimdiden Oscar'a birkaç dalda aday olacağı söylenen bilim-kurgu "Avatar" da, kendi dünyasını mahvetme aşamasına gelmiş insanları anlatan filmlerin en ilginci olarak niteleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bu filmi IMAX ya da Real3D izlemek isterdim umarım 3D yayınlanır.

bu avatar sinemada fragmanı gösterilen avatar filmi ile bir ilgisi yok sanırım.Çünkü orada ateş ulusu gemileri vardı.Burada daha değişik gibi.

3D IMAX olarak gelecek. 16 dakikalık önizleme sürümünden çıkanlar gözlerine inanamadıklarını söylüyorlar bloglarında...

Çok değişk bir teknikle çekilmiş bu film. Devrim yaratacak bir teknikle.

Yarısına kadar 'Vay be, izlenir bu film.' diyordum. Mavi ve yarı anime yaratıkları görünce soğudum.

Benim canım Avatarım'ın adını çalmışlar :(.

izlenmeye deyer bir filme benziyor çok güzel

niye bu filmin adı avatar...avatar:the last airbender(son havabükücü) filminden çalmışlar.güzelim avatar filmimin ismini çalmışlar...

insanlar yenı gezegen bulur tıpık abd :D ısgal etmeye calısır onune gelenı yok etmek amactır acımaz =) ..

fılmın konusu bu

avatarın adını calmıs lar fılm de pek guzele benzemıyor fragman dan pek bısey cıkaramadım

Avatar'ın adını mı çalmışlar :S

Avatar yabancı bir kelime, hani şu türkçede binlerce olanlardan.
Film kesin süper olcak. 3 boyutlu efektler falan süper.

yönetmeni de tabi ki :P

haha, yorumları okuyunca çok gülesim geldi...Tabi öyle ya, illa çizgi film severlerin (anime demek bile bana pek içten gelmedi o seriye) bildiği "avatar" olmalıydı ya...
Size anlatalım o halde, Bilenleriniz bilir (yaşı müsait olanlar) 1980'lerin sonu ve 1990 ların başında sinemada konusu ve görüntü özellikleriyle devrim yaratan "terminator" ortaya çıktı:) Ve ybu filimin yönetmeni henüz daha dünyanın tanışmadığı yenilikleri kullanan, JAMES CAMERON'dan başkası değildi... İşte bu James Cameron, aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılatına sahip olan "titanic" in de yönetmedir. (2 milyaR dolar-worldwide) Ve şimdi yeni bir harikası, bilenen 3 boyut tekniklerini unutun, çünkü tüm bunlar gerçek...
Ve işte karşınızda, James Cameron, ve Avatar

Cameron karakterler icin bu sefer fazla "esinlenmis" . Mavi humanoidler Atlantis Prensi Namor'un akrabalari gibiler. Sonucunu oraya baglarsa sasmam. Bir de yataktan kalkan humanoid'in vucudu mavi, ama adamin ayaklarinin alti insanlar gibi pembe. Orayi boyamayi unutmuslar. Hihi.

aha bambaşka birşey olmuş bence baya guzel yaratıcı nebilim heycanla bekliyorum

şaşırdım eleştirilere yok avatar ismi çalıntıymış yok atlantis gibi humanoidler varmış yavv bırakın bu saçma eleştirileri şaşırıyorum asıl eleştiriyi izleyince yapın konu güzele benziyor insanlar için dünya yok olmasada bile başka gezegenleri yok ederler amerika nasıl istila edildi kızılderililer yok edildi ....
nasıl Irak talan ediliyor....filmde yinede insanları haklı çıkarmışlar dünya yok oluyor diye ama yalan.....insanlar yok olmasa bile o gezegeni yok ederler!

James camerons avatarın senaryosu Avatar animesi yaratılmadan önce yazıldı cahil cahil konuşmayın

avatar isminin telif hakları james cameron da zaten

Sen de yorum yaz