Oynat Bu fansız heatsink 30 kat daha verimli Yeni geliştirilen bu heatsink, fansız olmasına rağmen geleneksel çözümlere göre çok daha etkili!

Bu fansız heatsink 30 kat daha verimli

Yeni geliştirilen bu heatsink, fansız olmasına rağmen geleneksel çözümlere göre çok daha etkili!

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Teknik olarak başarılı olabileceğini sanmıyorum. Oluşan ısının kanatlara aktarılması esnasında aşırı direnç mevcut gibi görünmektedir. Ayrıca tozlara karşı herhangi bir avantajından bahsedilmemiş.

@Mr_YAMYAM Bu fanın hızının 2000rpm oldugu söleniyorç bole bir hız toz tutmaz

soğutucu blok fan olmuş fansız diye yutturuyorlar...

Kendisi fan ürünün zaten.

Videoda tozları üzerinde barındırmadığından bahsediliyor.Ayrıca teknik olarak başarılı olamayacak bir ürün için patent ve lisans alınması mantıklı değil.

saat yönünde dönse daha iyi soğutabilir.

Bana çok mantıklı geldi arkadaşlar. Sonuçta soğutacağımız bir şeye üflemek yerine onu hızlı şekilde sallayıp rüzgarın heryerine daha etkili şekilde çarpmasını sağlarsak daha hızlı şekilde soğur. Ancak burada hareket eden parça ile soğutulması gereken yüzey arasındaki fiziksek dokunma ve ısı iletimini nasıl yapıyorlar merak ettim. Bir de motordan gelen ince fiii yada tiii sesi rahatsız edici geldi bana ama kesinlikle parlak bir düşünce diyorum.

bu cok kanatli pervane sistemi her turlu davlumbaz, havalandirma ve hatta klimalarin ic unitelerinde bile kullaniliyor. bu islemciyi direk olarak sogutmuyor. donerek soguyan metal fanin altta kalan ve islemciye sabit olan metal tabakadan (aralarinda 1mmden daha az mesafe var) isi sogurmasiyla calisiyor. boyle bir sistem icin HDD motoru gibi guclu bir motora ihtiyaci var ki zaten videoda step motordan bahsediyor.

soğutuyorsa probelem yok

ses raharsız edici

bu işlemci içinmi ? normal soğutma kaç derece ,bu kaç derece , lak lak lak konuşmuşlar ama ortada test sonucu yok

test olmadan inanmam, ısı transfer için gereken temas olanı çok düşük, belki daha etkin soğutma sağlıyodur ama enerji verimliliği de çok düşük, koca bloğu çevirmek için güç harcanıyor.

bence dikey şekilde duracağı için zorlanıp sürekli sorun çıkaracak

zaman gosterecek

hikaye sakın almayın rulman bir süre sonra oynadığı zaman sesi süperöolur

GÜÇ HARCANIYOR AMA PERFORMANSTA VERİYOR KAFANI YORMA

Şaka gibi! Çok saçma bir tasarım. Kullanım alanı belki süper bilgisayarlar olabilir. Ama asla ev kullanıcısının bilgisayarına indirgenemez.

Sen de yorum yaz

Turhost