Tablet PC'leri ne için kullanıyorlar?

Tablet bilgisayar sahiplerinin çoğu oyun oynuyor. tablet bilgisayar, samsung galaxy tab, apple, ipad
Tablet bilgisayar sahiplerinin çoğu oyun oynuyor.
Paylaşın
Diğer

Tablet PC sahipleri, cihazlarını en çok ne için kullanıyor? İşte bu soruya verilen şaşırtıcı cevap!

Melik Arslan
Tablet bilgisayarlar, ince ve kullanışlı olmalarıyla günümüzde büyük bir öneme sahip. Fakat Google'ın yan kuruluşu olan AdMob tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tablet bilgisayarların kullanım amaçlarının başında oyun oynamak geliyor.

Tablet bilgisayar sahiplerinden 1.400 kişiyle yapılan araştırmada AdMob, bu sayının %84'ünün tablet bilgisayarını öncelikle oyun oynamak için kullandığı verisine ulaştı. Bu 1.400 kişi içerisinden %78'inin bilgi aradığı, %74'ünün e-posta attığı, %61'inin haberleri okuduğu, %56'sının sosyal ağlarda dolaştığı, %51'inin müzik dinlediği ve video izlediği, %46'sının ise elektronik kitap (e-book) okuduğu bilgileri de araştırma sonucunda çıkan istatistiklerden.

Araştırmada özellikle bir tablet üzerine yoğunlaşılmadığı bilinirken, araştırmanın Samsung Galaxy Tab'ın yeni çıktığı ve iPad'in piyasayı büyük ölçüde ele geçirdiği zamanlarda yapıldığı belirtiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak da araştırmaya katılanlarının çoğunun bir iPad sahibi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Araştırma sonuçlarından biri de kullanıcıların tablet bilgisayarlarını ne kadar süre kullandığını ortaya çıkarıyor. Tablet bilgisayar sahiplerinin %38'i, cihazlarıyla günde 2 saatten fazla vakit geçirirken, %30'u ise 1 ya da en fazla 2 saat geçiriyor.

Tablet bilgisayarlarla geçirilen vaktin genellikle evde olduğunu da gösteren araştırmaya katılanların %82'si tabletlerini evde kullanırken, %11'i yolda, geri kalan %7'si ise iş yerinde kullanıyor.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • % 84 öncelikli olarak oyun oynamak icin kullaniyor. Bence gidip adam gibi Türkce ögreninki okuduklarinizi anlama yeteneginize kavusmus olursunuz ama yokdur o kadar fransizca ingilizce sözcuk kullanmaktan hangi Türkce'yi konusacaksiniz ki?

  Ziyaretçi
  19 Nis 2011 00:07

 • Bende yıllardır anlayamam şu yüzde hesaplarını. Birilerinin bunu daha açık yazması mümkün müdür acep

  Ziyaretçi
  18 Nis 2011 21:57

 • @18:17

  Arkadaşım burada "sadece" oyun oynayanlar denilmiyor. Bir kişi aynı anda oyun oynamak, sosyal ağlarda dolaşmak, müzik dinlemek, e-posta okumak vb. faaliyetler için de kullanabilir.

  Ziyaretçi
  18 Nis 2011 20:07

 • Oranlarda bir anormallik yok mu ? % 84 oyun oynuyorsa % 74 e-posta için kullanıyorsa % 158 mi oluyor :)
  ---------------------------------------
  Sadece Oyun değil anladınmi?

  Ziyaretçi
  18 Nis 2011 19:51

 • 18:17 zamanlı ziyaretçi, oranların %100' ü aşması bir insanın birden fazla sçnekte yer almasından kaynaklaıyor. %84 ve %74 içinde yer alan kullanıcı hem oyun oynamak hemde e-posta okumak için tablet kullanıyormuş.
  Kullanım zamanlarının gün içinde bir kaç saat olduğuna, ve bir çok kişinin öne sürdüğü gibi e-kitap okumak için değil de oyun oynamak için daha çok kullanıldığını göze alarak düşünürüm ki bu geçici bir heves gibi geliyor.

  Ziyaretçi
  18 Nis 2011 19:45

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı cep; akılsız hırsız!Akıllı bir telefon çalan hırsız gerektiği kadar akıllı olmayınca, işte ortaya bu garip durum çıkıyor

Yeni iPhone'a farklı ekran!Apple'ın aldığı yeni ekran patenti, daha da ince iPhone'ların yolunu açıyor!

LG G4'te Snapdragon sürprizi!LG'nin beklenen amirali G4'te Snapdragon 810 işlemci görmeyi bekleyenleri şaşırtacak haber...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar