Türkiye, YouTube'a en çok giriş yapan 25.ülke

Türkiye'den erişim yasak, ama Türkiye YouTube'da cirit atıyor... youtube, türkiye, alexa, yasak, ankara, proxy
Türkiye'den erişim yasak, ama Türkiye YouTube'da cirit atıyor...
Paylaşın
Diğer

Yasaklı YouTube'a Türkiye'den her gün 1,5 milyona yakın kullanıcının girdiği ortaya çıktı.

YouTube'un yasakla ilgili 4 Haziran tarihli resmi açıklaması

5 Mayıs'tan sonra yaşanan ilginç olaylar

İnternette 20 milyonun üzerindeki web sayfasını tanıtan ve bunların ziyaret edilme trafiği hakkında bilgi veren Alexa.com'da, Türkiye, YouTube'a en çok giriş yapan ülkeler arasında, binde 8'lik oranla 25'inci sırada yer aldı.

Buna göre, her gün 200 milyona yakın internet kullanıcısının uğradığı YouTube'u, erişimi 5 Mayıs'tan beri yasak olmasına rağmen Türkiye'den de yaklaşık 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Google'ın arama motoruna 'YouTube'a nasıl girilir?' ve 'YouTube'a girmenin yolları' anahtar kelimelerini giren DHA muhabiri, 243 bin sonuçla karşılaştı. Bunlara bakıldığında, Türk kullanıcıların, YouTube'a girmek için daha çok sanal gezintileri hızlandırmayı amaçlayan, ulaşılamayan web sayfalarını ekrana getiren 'proxy sunucusu' hizmeti veren sitelere başvurduğu görüldü.

Proxy hizmeti veren sitelerin arama bölümüne 'www.youtube.com' yazanların erişim yasağını kolayca deldiği, bunun için de en çok 'www.beatfiltering.com' sitesinin tercih edildiği anlaşıldı. Yasaklı sitelere girişle ilgili ayrıntılı bir rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube'a; Atatürk'e, Türklere ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilmişti. Son olarak, Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda siteye erişim yasağı getirilmişti. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da alınan karar doğrultusunda, siteye erişimi durdurmuştu.

DHA
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • proxy siteleriyle uğraşmanın anlamı yok.Yükleyin youtube jacker ı hiç engellenmemiş gibi browserınza youtube.com yazın giirin.Diğer Siteler içinde OpenDNS imdada yetişiyor.

  Ziyaretçi
  25 Nis 2009 16:27

 • İnternette sansürlenmiş sitelere girmek için birçok yol var TürkTelekom bu siteleri görmüyor mu ki hala sansürlemiyor sansürlenen her site açılır ben de açıyorum. Benim kullandığım site www.jtunnel.com veya www.ktunnel.com

  karasovalye811
  24 Haz 2008 11:27

 • ysakları çiğnemek için varız biz türkler :D

  wolcun
  18 Haz 2008 17:22

 • yasaklara bende karşıyım. ama şunu da merak ediyorum. şimdi herhangi bir devletin efsane liderini hoş olmayan bir şekilde betimleyecek video konacak o ülke yönetimi tepkisiz kalacak. bu mümkün mü? diyorlar ki yönetim engellemeyi tercih etti . doğrudur fakat yönetimin yurtdışı kaynaklı bir siteye yaptırımı ancak bu kadar olur.youtube a çeşitli kaynaklardan girişim yapılmış fakat karşılık yetersiz kalmıştır. acaba neden? engelleri aşmak için binbir takla atan kişiler, dergiler ,yayınlar bunda etkili olmasın?

  Ziyaretçi
  18 Haz 2008 16:52

 • Engel koysalar nolurki biz hep ordayız xD

  z_oneal
  18 Haz 2008 10:49

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık uygulama indirirken...Google'ın Google Play'e getirmeye hazırlandığı bu yenilik, pek çoğunuzun hoşuna gitmeyecek!

Ve Apple tarihi verdi!Apple'ın 9 Mart'ta gerçekleşeceğini duyurduğu "Spring Forward" isimli etkinliğinde bizi ne bekliyor?

Galaxy S6 ve S6 Edge bu mu?Samsung'un yeni amiral gemileri, bu kez bir tanıtım görselinde açık açık göründü!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar