Skyr3x

Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Durdurdu..

Bu hatayla karşılaşanlar için kısa bir yazı.

İlk önce belirtmek isteyeyimki kendi sitem haricinde ilk defa başka bir yerde blog açıp yazı yazmaya başladım. Tamamen bilgilendirme amacı ile blogumu açtım. Ramazanda can sıkıntısına bulduğum / merak ettiğim bilgileri burada sizlerle paylaşacağım inşallah. Bu arada Ramazanınız mübarek olsun.

Öncelikle başlayalımki nedir bu "Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Durdurdu!" hatası. Bu hatayı Windows Vista ile almaya başlayanlar var ve Windows 7'de de hata devam etmektedir.Ara sıra Windows 7 'de "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu, bu durum kurtarıldı!" gibi bir uyarıda vermektedir. Ben önceden bu hatayı almıyordum anakartımın 2 ram slotu yandıktan sonra almaya başladım ve bu gün merak ettim araştırıyım bakalım neymiş bu hata dedim. Bu hata Xp de ise farklı bir şekilde karşımıza çıkıyormuş (Ben hiç almadım ama bir kişi bunu açıklamış.).Xpdeki hata ise simgeleri gözükmez yapma ve donma / durduk yere duraklama gibi durumlar yaratıyormuş.

ShiftDelete'de bir konuda okuduğum arkadaşta aynı hatayı alıyormuş ve düşündüğüm gibi sorunu ramini değiştirerek çözmüş.(Bu sorun sorun bende 1 ram ve 2 ram slotu yaktığımda başlamıştı demekki diğer ramim hasarlı.)Ayrıca bu hatayı alanların genelinin Win7, Vista, Xp hangi işletim sistemi olursa olsun pcnin kendine reset atması gibi bir hata ilede karşılaştıklarını öğrendim.

Kısacası bu sorunun kaynağı Ramlerden kaynaklıdır. Bu hatayı alan arkadaşların ilk olarak Ramlerini gözden geçirmelerini öneririm.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

lanet olsun bu hataya ramde degistim 390w psumu 600w cikardim yok banamisin demiyor bosu bosuna psu aldım

Anakartından kaynaklı olabilir o zaman sorunun başka anakartta dene eğer normal çalışırsa sorun yoktur yani tamamen donanımsal bir sorundur.

arkadaşlar aynı sorun bendede var psu mu değiştirdim ekran kartım zotac 9500 gt herşeyi denedim driveri güncelledim bios update yaptım ama banamısın demiyo artık para vermekten bıktım olmuyo acaba ramden olabilir mi veritech 1 gb 800 mhz remim var bide benim anakart dual miş ama ram bi adet dual değil yane onda olabilir mi ? yardım ederseniz sevinmek değil dua bi ederim xD :DD

benim sorunum anakarttaki ram slotlarındandı. Garantiye yolladım yapıldı geldi bi sorunum yok şu anda bu sorunu verdiği zaman pc herşeyi teker teker deneyeceksin arkadaş. bir hafta birini bir hafta birini hangisini değiştiğinde vermezse sorunlu olan odur.. Ram de Psu da Anakartta yapabilir bu sorunu :S Dertli bi durum yani..

saçmalamayın remle alakası yok bu hatanın tamamiyle kulandıgınız ekran kartına bağlı oalrak kulandıgınız surucuye bağlı
bende 50 pc var cafe araada sırada bazı makinelerede olan bir sorun ama sık karşıma cıkmıyor hata en son driveri degiştirdimde nerdeyse hiç olmadı

Burada saçmalamayla alakal ıbir durum yok. Sorun Donanımsal veya yazılımsal olabilir. Yaz aylarında sık görülüyosa ekran kartıyla alakalıdır. Fazla ısıdan dolayıdır. Veya ekran kartı bozuktur (Benimki gibi.50 dereceyi bulduğudna oyunlardan atar bellirli bir süre sonra.) Çeşitli sorunlar bu sorunun baş halkasıdır.

Arkadaşlar ben bu sorunu 6 senedir çekiyorum 3 kere bilgisayarcıya gitirdim 3 kere reset attı ilk aldığımda bilgisayarım vista idi sonra7 yaptı şimdi xp hala bu sorunla uğraşıyorum acaba ekran kartını değiştirmelimiyim

@25 Ağu 2012 11:44 Bende değiştirmelisiniz.

ramler yaparr

Sen de yorum yaz

Takip Edin

 

Kategoriler