15 etkileyici gezegen...8) İlk süper dünya

8 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

EĞER DÜNYAMIZIN GÜNÜMÜZDEN İTİBAREN 10.000.000 YILLIK BİR ÖMRÜNÜN DAHA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK UZAYA GÖNDERİLECEK OLAN YENİ VERSİYON KEŞİF ARAÇLARIYLA ( CURİOSİTY GİBİ AKILLI KEŞİF ARAÇI GİBİ) BİLİM İNSANLARININ BULMUŞ OLDUĞU BİR ÇOK GEZEGENLERDEN DÜNYAMIZA ÇOK NET GÖRÜNTÜLER İLETİLEBİLİR.

Dünyamızdan evrenin herhangi bir noktasına gitmeye kalkmadan önce içinde bulunduğumuz ani hic bozulmadan muhafaza edebilecek keşifleri gerçek leş görmeniz gerekli.Sonra evrende yola çıkabilir daha iyi gezegenler bulma macerasına bağlayabiliriz.Aksi halde bu macera sürecine ömrümüz yetmez.

nesil olarak zaten biz görmeyeceğiz bizden sonra gelecek olan yeni nesiller görecek. tabiiki dünyamızın onmilyon yıllık ömrü olursa.

Sen de yorum yaz

8) İlk süper dünya

Dünya benzeri gezegen bulma çabamıza en yaklaştığımız gezegenlerden birisi, Mu Arae c oluyor. Kayalık bir yapıya sahip olduğu tahmin edilen gezegenin büyüklüğü, Dünya'nın 10 ila 14 katı olarak tahmin ediliyor.

Dünya'nın 14 katı büyüklük aynı zamanda, dünya benzeri gezegenler için azami ölçü olarak kabul ediliyor. Bunun yanında sistemdeki hiçbir gezegen şu anki teknolojimizle dünyadan gözlenemiyor ve dikeyhız yöntemiyle keşfedilmiş bulunuyor.