Kayıt defteri ile Windows'un gücüne güç katınWindows'unuz yavaş mı açılıyor?

5 / 15

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

peki bu işlem ne yapıyor öylece hızlandırıyor mu yani hiçbir değişiklik olmadan..

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE \Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

cıkmayan yazılar var burdan bakabılırsınız göremenler için

bu işlemin pc ye zararı olur mu?

bende HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE \Microsoft\Windows\CurrentVersion\internet settings var Policies dosyası yok yani. ne yapmam gerek peki Burda ?_

bu işlem ile windowsun açlış kapanış esnasında yaptığı işlemlere dair mesajlar görüntülenmesine yarar. ha sistemi hızlandırır mı ewt eğer açılışta ekstra bir yavaşlama var ise bunu tespit edip çözebilirsiniz bundan sonra gerçekten bir hızlanma görebilirsiniz :)

ben bu işlemi yaptıktan sonra pc düzenli olarak 2 haftada bir ayalarımı fısırlamaya basladı masa üstündeki ksayollr siliniyor
basşlangıctan kaldırdıgım programlar geri alınıyor sistem gere yüklem vs. ayaralar tekrar atkiflestirliliyor neden olabilir?
bunu yapmadan önce olmuyordu

Onaltılık değer mi vermemiz gerekiyor?

Onaltılık yerine onluk yapsak noolur?

Sen de yorum yaz

Windows'unuz yavaş mı açılıyor?

Daha önce de söylediğimiz gibi Windows'un kurulumunun üzerinden günler, haftalar ve aylar geçtikten sonra Windows'unuzun git gide yavaşladığına şahit olursunuz. Eğer bu yavaşlıktan muzdaripseniz, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System yolunu izleyin ve sağ pencerenin boş bir yerine sağ tıklayarak Yeni>DWORD değerini seçin ve bu anahtarınızı 'verbosestatus' olarak adlandırıp Enter'a tıklayın. Bu işlemin ardından oluşturduğunuz bu anahtara çift tıklayın ve değer bölümüne 1 rakamını girip kapatın.

 

Turhost