Yakın geçmişe damga vuran hack yöntemleri!Hacker'ların yeni silahı: iPod

4 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

millet yemiş kafayı:):)

8senemi bu hacklık olayları için dışarıdan bakıldıgı gibi hiç kolay değil. 1komutansınız. bir kale var orayı ele geciriceksiniz farkli farklı. metodlar.planlar yaparsınız.ele gecirmek için bu işte bunun gibi.. merak salan lar 10 kez düşünsün.

@22 Şub 2010 14:53, hiç de zor değil, apple denen şirketi hiç sevmesemde kullandığı bütün ürünlere linux kernel koyuyor. (klasik monochrome ipod 'a movix kurup monochrome lcd de film izlenebiliyor.) ayrıca bu aletleri linux repository lerine bağlayıp istenilen suite leri kendisine kurdurabilirsiniz :)) backtrack çalıştıran bir ipad ile neler yapılabilir sorusunun cevabı ise "hayal gücünüz ve konsol kullanma yeteneğinizle sınırlı" olucaktır :))

Sen de yorum yaz

Hacker'ların yeni silahı: iPod

iPod, hacker'ların nasıl bir silahı olabilir demeyin; zira gün geçtikçe hacker'ların kullandığu metotlar da akılları fazlasıyla zorlamaya yetiyor. Bir müzik oynatıcı olan iPod, hacker'larca istendiğinde bir hacker aracı olabiliyor. Örneğin şifre kırma ve uygulamaların kırılması söz konusu olduğunda iPod tercih edilebiliyor. "Ölçüleri itibariyle son derece az yer kaplayan iPod'lar, laptop taşımaktan daha elverişli" diyen profesör Thomas Wilhelm, laptopla bir bankaya girmektense iPod'la bankaya girmenin daha az dikkat çekeceğine vurgu yapıyor. Yani diğer bir deyişle, iPod istendiğinde taşınabilir bir hacker aracı olarak da kullanılabiliyor. Bunun için içerisine hack yazılımları kuruluyor ve iPod ağlara bağlanarak saldırı düzenlenebiliyor.

 

Turhost