2017 yılında telefon dağıtımları azaldı....

2017 yılı içerisinde telefon dağıtımlarının sayısı azaldı ama...

  • Levent Öztürk
2017 yılı telefonlara iyi gelmedi...

Görünene göre 2017'nin son çeyreğinde Dünya genelinde akıllı telefon satışları, Apple'ın ses getiren teleefonlarına rağmen düştü.

IDC'nin en son raporunda görülene göre 2017 yılının tatil döneminde küresel olarak akıllı telefon dağıtımları 403.5 milyon üniteye ulaştı ve bu da bir önceki yıla göre %6.3 düşmüş olduğu anlamına geliyor.

Bu düşüş, Apple'ın şu ana kadar yaptığı en öne çıkan yayımlardan biri olan iPhone X'e rağmen yaşandı ve firma, 2016 yılına göre sayılarında %1.3'lük bir düşüş gördü. Ancak firma, 77.3 milyon ünite ile hâlâ birinci akıllı telefon satıcısı konumunu korumayı başardı.

Samsung, 2017 yılını Dünya'nın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak tamamladı ve bir önceki yıla göre %1.9 artış ile yıl içerisinde 317.3 milyon ünite sundu.

Huawei ise küresel piyasada üçüncü konumunu korudu ve her alanda başarılı sonuçlar aldı. Ancak firmanın hemen arkasından diğer Çinli firmalar Xiaomi ve Oppo geliyor.

2017 yılında toplam 1.472 milyar ünite dağıtıldı ve bu da bir önceki yıla göre yüzde birden biraz daha az bir düşüş anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost