2GB RAM, harika bir iOS 9'un habericisi mi?

iPhone 6S'in RAM miktarını ikiye katlayacak olması, bambaşka bir iOS 9 anlamına geliyor olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
2GB RAM, müthiş bir iOS 9'un habericisi mi?

iPhone 6S, Apple'ın bazı kullanıcılar tarafından sıkça eleştirilen bellek miktarını 2GB'a yükseltebilir. Bu heyecan verici bir haber, ancak Forbes'in bir teorisine göre belleğin yükselmesinin ardında bir neden saklı.

Siteye göre Apple'ın bellek miktarını ikiye katlama kararının ardında iOS 9 yatıyor. Forbes, Apple'ın böyle bir değişikliği mecbur kalmadan yapmayacağını, iOS 9'da büyük değişikliklerin bizi bekliyor olabileceğini ileri sürüyor.

iOS güncellemelerinin iPhone gibi, bir sene küçük geliştirmeler, sonraki sene daha büyük geliştirmeler sunduğu biliniyor. iOS 8'in iOS 7'deki özellikler üzerinde küçük ayarlamalar yaptığını düşündüğümüzde, teoride iOS 9'un önemli değişikliklerle gelmesi gerekiyor. iPhone 6S'teki RAM miktarının artışı da bu düşünceyi destekliyor. Ancak ne gibi değişikliklerin yapılabileceğini tahmin etmek zor.

iOS 9'un elbette piyasadaki diğer iPhone'larla, yani 1GB RAM ile çalışması gerekecek. Ancak 512MB RAM'li iPhone 4S, muhtemelen iOS güncellemesini alamayacak bir sonraki cihaz olarak tarihe geçecek.

Teoriler doğruysa iOS 9 müthiş bir işletim sistemi olabilir; onun hakkındaki sızıntıları ve bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Kim çıkarıyor bunları mükemmel olacakmış, peh!

ne saçma ve içi boş bir haber

kusursuz stabilite ve mükemmelliğin gerçekle bütünleşmiş hali; iOS 9....

@21 Oca 2015 15:59 asdghfasdgas fanboyluk şizofrenliğe bile sebep olabiliyormuş demek ki

Gereksiz İosmu oda ne Forever Windows ve Android.

Adam gibi en az bir günü çıkartan batarya koysunlar,kullanamadıktan sonra cihaz mükemmel olsa nolur

iOS 9'un önümüzdeki 1 sene içerisinde geleceğini düşünmüyorum. Ayrıca Apple köklü yenilikleri her zaman insanların umduğu anda değil de bir sonraki sene yaptığını biliyoruz. Kısacası iPhone 6S ile 2 GB Ram ve iOS 9 bence imkansız. Bu söylenenler iPhone 7 ile olacaktır.

@21 Oca 2015 16:33 apple yakından takip ediyormuş gibisin ama wwdc et kinliği her yıl haziran ayında yapılıyor ve 6s duyurusu yapılacağı zaman ios9 duyurulacak haziranda ve eylülde de cihazla kullanıma sunulacak bunlar bu yıla kadar hep böyle gitti ios 9 ve 2gb ram görürüz benim beklediğim bunlar değil türkçe siri ki dışarda ingilizce komut vermek çok saçma oluyor :) itunes radio bekliyorum okadar bu haliyle cihazım çok kullanışlı ve keyifli en az 3 yıl kullanıcam bu telefonumu :)

@21 Oca anlasılan senin iphone 4s in var. :D

adamo güldürmeyin yahu:))) ios 9 8den beter olmasında

İos 9 çoktan yapıldı ve ios 8 ile bunun testleri yapılıyor...8 göz boyama ve yeni ios e uyum amaçlı...bi anda geçiş olmaz!bu yüzden arkadaşlar şunu unutmayın 3 yıl sonra piyasaya çıkacak araba,laptop,telefon vs vs ne varsa çoktan yapılır belirlenir denenir tanıtılır seri üretime geçilir ve elimize geçer...yani ios 9 da,bmw 320d 2017 modelide vs vs aslında çoktan yapıldı...

6 YILDIR İPHONE KULLANIYORUM VE SÜREKLİ AYNI ŞEYLERİ DUYMAKTAN SIKILDIM KEŞKE SÖYLENİLDİĞİ GİBİ OLABİLSE... İOS İŞLETİMİNİN TEK ARTISI STABİL VE KESİNLİKLE SİSTEMİ YORMAYAN SADE BİR YAZILIM OLMASI TIPKI WİNDOWS PHONE GİBİ

Senelerdir ıphone kullanırım ve bence ıos en ıyısıdır bir androıdli telefonun ıos hızına ulaşabılmesi için en az 2-3 gb ram e ıhtıyaç duyar aradaki fark belli zaten

iphone 4s ne olacak emeklımı oluyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play