6 inç'lik büyük iPhone, çok yakında gelebilir

Tablet gibi bir iPhone'a hazırlansanız iyi olur, çünkü iddialar hiç de yenilir yutulur gibi değil!

6 inç'lik büyük iPhone, Mayıs'ta gelebilir!
Büyük iPhone konsepti. Görsel: iMore

Apple'ın 2014 için yaptığı "büyük planlar" arasında gerçekten de büyük bir iPhone olabilir. Yeni bir söylentiye göre Apple, 6 inç'lik bir cep üzerinde çalışıyor ve bu cihazı Mayıs 2014'te tanıtmayı amaçlıyor.

Sızıntılarının isabeti tartışılabilecek Digitimes'a göre 6 inç'lik iPhone, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company tarafından üretilen 20 nanometrelik işlemciyi kullanacak. Söylentiler doğruysa bahsedilen iPhone, iPhone 6'dan ziyade yeni bir iPhone serisine işaret ediyor olabilir. Telefonun önemli ölçüde daha büyük olduğunu düşünürsek, şu anki amiral gemisi modelin yerine geçeceğini söylemek zor.

Aynı rapora göre Apple, Ekim'de "Kuzey Amerika'da eğitim piyasasını hedefleyen" 12.9 inç'lik bir iPad de tanıtacak. Bu iPad'in bir süredir konuşulan iPad Pro olması muhtemel. Quanta Computer tarafından üretileceği söylenen bu tablet, 12.9 inç'lik veya 13.3 inç'lik bir ekrana sahip olacak. Bu büyük iPad, Digitimes'ın kaynaklarına göre 11 inç'lik MacBook Air'in yerini alacak güçlü bir tablet olabilir. Yani büyük iPad'in iPad Air'in yerini alma olasılığı düşük.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ahaha 4 ten 6 ya mı çıkıyor abartmış biraz. bunu da alan çıkar :D

fiyatida uygun olur 5000 tl gbi biseycik :)

Bununfa ismi iPhone 5M olur (M:mega)

ne gerek var

@26 Ara 2013 18:52 Çünkü S3 ve Note vb. alıp yürüdü! Plastik IPhone niye çıktı sence?

4 inç LG Chocolate gibi olan telefonunuzu biraz genişletip yaklaşık 4.5 inç yapmanızı istiyor insanlar. 6 inç'lik iphone nedir kardeşim bu mu Apple'ın o yeniliği ? Johnattan Ive Steve Jobs vefat ettiğinde "Apple hala eski Apple " demişti. Ne yazık ki öyle değil. Kesinlikle öyle değil. Apple artık Apple değil. O radikal ürünler artık yok. Baktığımızda ağzımızı açık bırakan bizi hayretlere düşüren hiç bir şey yok (Mac pro haricinde). Yenilik ekran büyütmekle olmaz. Yenilik Samsung ,LG gibi ram eklemekle ,bükülebilir ekran yapmakla, 2.4 GHZ'li Snapdragon 800'lerle olmaz. Bunu anlasalar keşke...

@viole Apple note çıkarsa hiç şaşırmayın bence....

@viole Apple'da yakında note çıkartır merak etmeyin. Trajı yüksek olmasına rağmen, Apple hala IPhone'da tercih edilmeme sebebi olmasından (yani IPhone alırken neden almamalıyım sorunun da sorulmasından) memnun değil. Bu açıkça görülüyor.

viole tim cook şubat ta türkiye ye gelince seni tavsiye etmek lazım

Bence bu tek elle kullanılabilirlik çizgisinden uzaklaşmasalar çok daha iyi olur. Ekran 4" e çıkınca 16:9 video için iyi oldu ama tek ellede biraz zor oldu kullanım; başparmağı biraz aşırtmak gerekiyor benim elimle, düşürme riski var. Bence 5c nin satış miktarıyla Apple'ın anlamış olması lazım; Apple'ın yüksek fiyata olsa bile ürünlerinin satıyor olması kullanıcı deneyiminin gözetilmesi. Diğer üreticilerin, özellikle imalatçılıktan gelen üreticilerin yolundan gitmemesi lazım. Onlar bugün telefon satar, yarın olmadı karı düşünce buzdolabı satar. Ama kullanıcı deneyimini alt üst edecek abuk subuk ürünlerin peşinde koşarsa imajı sarsılır.

Bence telefon dediğin küçük olmalı.adı üstünde cep telefonu bu.

@26 Ara 2013 23:16 Bio kölelere kalsa üzerinde kinnect bulunan televizyonları'da yenilik diye ceplerine sokmaya kalkarlar.Hatta daha da abartıp televizyonlarıyla konserlerde fotoğraf çekenleri de görürüz. Kimsenin 'cep telefonu'nun kullanılış amacı hakkında en ufak bir bilgisi kalmadı mı acaba ? Cebine sığmaktan aciz ve tek elinle kullanamayacağın bir tasarımın neresi kullanışlı olabilir ki ? Aslında bu hepsi bir arada cihaz düşüncesi Apple'şirketi için uygun olabilir çünkü yaptıkları ürünlerin başka aletlere bağlanamaması için elinden geleni yapan bir firma. Ayrıca insanlar madem ekranların büyüklük (geniş ekran vs.)konusunda daha esnek olmasını bekliyorlar o zaman hologram teknolojisini adam gibi geliştirmeliler bir an önce. Çünkü şu an piyasaya çıkan bir çok alet kısa sürede teknoloji çöplüğünde yerini alacak. Bilge Baykuş / Wise Owl

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir