85 inçlik dev Samsung LED TV geliyor!

Samsung'un CES 2013 için hazırladığı bu dev, tek kelimeyle "gözleri bozacak" cinsten!

  • Berk Toparlak
85 inçlik dev Samsung LED TV

Samsung, mevzubahis televizyon üretimi olunca, boyutlar konusunda elini korkak alıştırmayanlardan. Şirket bu konudaki tavrını kanıtlarcasına, CES 2013'ye harika bir cihazla hazırlanıyor. Koreli dev, Ocak ayına kadar tam 85 inçlik Ultra HD LED TV'sini yetiştirmiş olacak.

Samsung, dev canavarıyla ulaştığı bu ebat sayesinde, dünyanın en büyük ticari Ultra HD LED TV'si ünvanını da elinde bulunduracak. Tabii bu konuda Panasonic'in ticari olmayan 152 inçlik Ultra HD plazma TV'sini de unutmamak lazım.

Çözünürlük konusuna değinecek olursak, Samsung bu alanda da rakplerine parmak ısırtacak gibi görünüyor. Zira teknoloji devinin yeni cihazı 3840x2160 piksel kalitesinde olacak. Bu da günümüzün 1080p (1929 x 1080 piksel) görüntü aygıtlarının yanında oldukça ihtişamlı duruyor.

Cihazın fiyatına dair şimdilik herhangi bir detay verilmemiş. Ancak LG'nin iki ay önce 19,000 dolardan sunduğu 84 inçlik televizyonuyla kıyaslarsak, Samsung'un da bundan aşağı kalır yanı olmayacağını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

"Tabii bu konuda Panasonic'in ticari olmayan 152 inçlik Ultra HD plazma TV'sini de unutmamak lazım." Aslında bahsettiğiniz bu ekran ticari ama fiyatı 100.000 Doların üstünde olunca o parayı verecek kişi az kişi olduğundan haliyle heryer bulunamıyor.

komedi bunlar ya :)

Şuan 4K TV'ler falan alınmayacak kadar pahalı. 4,5 sene sonra daha uygun bir seviyeye gelecektir.

ilginc tv yayinlarinda 1080p yayin bile yapilamiyor veri sorunu yüzüne 720p yayin yapilir bu 1080p olarak tv ayarlar ama asil yayin 720p gecmez aslinda. Bleuray kullanimi yayginlassada bir dvd etkisi hala yapamadi bunun yaninda bu cözünürlük muhtemelen yeni nesil oyun piyasasi icin olucak ama o konudada pek ise yariyacagini sanmiyorum. cünkü oyunlarin cogu hali hazirda hala 720p cikiyor.

En iyisi yine Sony nin 84"lik Bravia TV'si

Bizde hala tüplü televizyon var. Where is the justice?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play