98 milyar dolarlık serveti, Apple'a dert oldu

Böyle sorun dostlar başına: Apple, 98 milyar dolarlık servetini ne yapacağına karar veremiyor!

98 milyar dolarlık serveti, Apple'a dert oldu

Hiç şüphesiz Apple, dünyanın bir numaralı şirketi ve şu an kasasında 98 milyar dolar para bulunuyor. Bu konuya değinen Apple'ın Steve Jobs sonrasındaki yeni yüzü Tim Cook, Apple'ın 98 milyar dolar ile ihtiyacı olandan fazla paraya sahip olduğunu söyledi.

Yönetim kurulu ile beraber konu üzerinde düşünmeye devam ettiklerini kaydeden Cook, yatırımcıların taleplerini değerlendirdiklerini belirtti. Karar aşamasında sona geldiklerini dile getiren Cook, herkesin yüzde 100 uzlaşacağı bir kararın verilmeyebileceğini sözlerine ekledi.

"Paramız fazla diye kostüm partilerine de para harcayacak değiliz" diyen Cook, parayı nereye harcayacağını düşünedursun, iPad'in üretimi için gece gündüz çalışan Çinlilerin bu işten sadece birim başına 8 dolar aldığını da söylemeden geçmeyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

sadece 1 milyar doları somaliye gönderin yeter.

Arkadaslar herifler Apple'I yoktan kurmuslar urettikleri butun urunler kotu olsada tutuyor tabi ki kazanicaklar iscilerin ne kadar kazanmasini bekliyordunuz ? 1 milyar nufusu olan Çinde is bulduklarina sevinmeliler issizlik orani cok yuksek ya Apple'a urun tedarik eden firmanin fabrikasi orada olmasaydi sikayet edebilecekleri bir isi olabilcekmiydi once bunu dusunmeliler.Apple fan boyda degilim.

Haber dogru degil bir kere , cuma aksami 487 milyar dolardi ? Yahoo finance'dan bakabilirsiniz

O kadar pahalı olmasına karşın insanlar öyle bir hücum ediyor ki Apple ürünlerine. Adamlar Çin'de gayet ucuza mal ediyorlar. Haliyle para bol. Zekat bunun için güzel işte. Adamlar nereye yatırım yapsak bilemiyorlar.

Şımarık Apple. Fanboylarına dağıtsın o paraları. Fanboylar hakkediyor o paraları.

Apple çok pasif oynuyor. Yapılabilecek o kadar çok iş var ki! Apple'ın sorunu da bu zaten: Yaratıcılığını kazanç sahası üretmek de kullanamıyor...

Apple fanları sağolsun. Onlar olmasa böylesi bir servete sahip olmayı asla başaramazdık. Tabi çinli işçileri köle gibi çalıştırıp, hak ettiklerinin 10'da 1'ini bile vermeden de...

hadi geçin bu ayaklar koktu madem paraya ihtiyaçları yok 70 dolar gibi bir rakama mal ettikleri telefonları o halde normal karla yüzde 20 ile 25 gibi bir kar koyarak satsınlar ya ........bop si ler

ben alabilirim birazını yada ne bilyim 2.3 dünya ülkelerindeki fiyatları düşürsünler

Eh çok normal. 1000 tl etmeyen telefon 2500tlye kapış kapış giderse...

çalışanlarınıza verin paranızı ne demek parayı ne yapsak diye düşünmek senin için çalışanları bu çalışanların eşlerini analarını babalarını çocuklarını refahlarını düşünün eski patronun 6 ayda bir yenı plaka almakla ugraşmamak için mercedes değiştiriyordu sende öyle olma insanları düşün baktın kapasiten yetmiyor hayır kuruluşlarına dağıt :)

Fiyatları düşürün o zaman.

Yapmayın Allah aşkına kaç tane milyarlık milyonluk Türk şirketi var , hangisinin fabrika işçileri 1000 $ alıyor ? Kaç tanesi milyar dolarlık bağış yapmış ?

ipad i üreten şirkete az daha para sattığı ürünleride az daha ucuz yaparsa niye istediği gibi olur

Steve Jobs öldüğünden beri Apple hiçbir şey yapmıyor! Tim Cook ve Yönetim Kurulu öylece oturuyor! Hiç değilse Steve'in geliştirdiği iPhone 5'i tamamlasınlar! Tim Cook'u duydukça sinirlerim geriliyor, kesin şirketi batıracak... Windows 8 geliyor, ancak Apple olduğu yerde duruyor!...

Bu dünyanın ne kadar adaletsiz bir dünya oluşu bu örnek ile bir kez daha ispat edilmiştir.

onu bunu bırakında yurdışında 1300 liraya satılan iphoneyi 2500 liraya satan daha doğrusu sattıran bu ülkemizde bu paralar nereye gidiyorr onu sorgulamak lazım....

fazlaysa bana yollayın 5000€ yeter... :D

Bulgur toptancılığına girsin. İyi para var.

Paralarını nereye kullanacaklarını bulamıyorlar ise. Bu iş bitmiş demektir!

o kadar paraları var da neden hala hileyle hurdayla küçük firmalara saldırıp üretimlerine engel oluyorlar. aç gözlüler. adaletsiz dünya.

hadi geçin bu ayaklar koktu madem paraya ihtiyaçları yok 70 dolar gibi bir rakama mal ettikleri telefonları o halde normal karla yüzde 20 ile 25 gibi bir kar koyarak satsınlar ya ........bop si ler.
________________________
Zaten öyle yapıyorlar. Sen sanıyormusun ki 70 dolar ödeyip alıyor Apple çinden o telefonu ? Yada türkiyede satan mağaza 2500 e alıp sana aldığı fiyattan mı veriyor ? Sırf Türkiye girişinden sonra % 150 gibi bir oranda kar ve vergi alınıyor. Apple ın cebine iphone başına girse girse 30 40 dolar anca girer. Foxcon firmasından birazcık daha fazla kazanıyordur o kadar. Türkiye cumhuriyeti devleti nin kazandığının anca yarısı.

Alıntı:
""Apple ın cebine iphone başına girse girse 30 40 dolar anca girer. Foxcon firmasından birazcık daha fazla kazanıyordur o kadar. Türkiye cumhuriyeti devleti nin kazandığının anca yarısı.""

devlet düşmanlığı yapmak için, apple yi kullanma bari. zaten applenin yaptıkları makul görülemez ki. chip haberinde çok değil, kısa zaman önce, abd tekel yasaları gereğince apple batmasın diye microsoft desteklerken, bi iphone ile dünyanın en zengin şirketi oldular, şimdide napıcaz bu kadar parayı diye akıllarını kaçırmışlar. apple nin microsoft veya google den ne farkı var. hepsi de milleti soyabilmek için sadece fırsat istiyorlar.

Bill Gates'i örnek alıp hayır yapsınlar

Alıntı:
""Apple ın cebine iphone başına girse girse 30 40 dolar anca girer. Foxcon firmasından birazcık daha fazla kazanıyordur o kadar. Türkiye cumhuriyeti devleti nin kazandığının anca yarısı.""

Foxconn 8 dolar gibi kazanıyor. Apple Iphone maliyetinin 5 katı kadar. Herkes kafasından veri uyduruyor... Bu kafalarla giderse...

Acaba adalet kavramı dünyada mı yok yoksa insanlarda mı?

Bazı arkadaslar Apple in iPhone,iPad vb ürünlerinden 30-40 dolar kazandığını sanıyor o kadar az kazandıgından mı 98 milyar dolarları var

Sen de yorum yaz