Acer: Android Netbook'lar Windows'lu olacak.

Dev bilgisayar üreticisi yeni netbooklarında Windows'a da yer veriyor. Peki sebebi ne?

Acer: Android Netbook'lar Windows'lu olacak.
Acer, Android ve Windows'lu iki seçeneğe sahip olacak.

Acer Inc. Yönetim Kurulu Başkanı J.T. Wang yeni mini laptop Android'in Google işletim sistemi Android ve Windows kullanacağını açıkladı.

Yılın 3. çeyreği piyasaya sürülmesi planlanan Android'in neden Windows ile piyasaya sürülmek istendiğine ise Wang'ın cevabı şöyle oldu. "Henüz müşterilerin Android'i tek seçenek olarak istedikleri kesin değil."

Acer Netbook'u almak isteyenler Windows içinde lisans ücreti ödeyecek. Fakat Android işletim sistemli versiyonunun da bundan ucuza satılmayacağı belirtiliyor.

Kullanıcılara ön yüklemede sadece Windows ya da sadece Android'in seçilmesi için zorlama yapılmayacak netbookta iki işletim sistemi de tercihe göre seçilebilecek.

Eğer Android kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını giderirse, Windows bu netbooklarda tamamiyle tarih olabilir.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows'un tarihe gömüleceğini hiç sanmıyorum.Savaş sahası netbook olsa da.Hatta aktif pazarda örneğin cep telefonu pazarında da geleceğin windows mobile'dan yana olduğunu düşünüyorum.

Windows tarih olmaz olamaz. Hele ki Windows 7 İle asla.

nerde o gunler

Acer adam akılı notebook yaptı da netbook mu kaldı? Verdiği donanım arızalarının hatti hesabı yok. İşçilik sıfır.

Android eğer paralı olacaksa neden alayım. Ne yaparsam yapayım illa windows isteyen yazılımlar olacak. Para vereceksem windows alırım. Bedava olmadığı sürece android'in tutunması zor bence. Sonuçta linux android den daha fazlasını sunuyor olacak.

acerde iyice kaliteyi bozdu

Ben olsam çift işletim sistemi koyardım.Hem Windows olsun, yanında Android de olsun.İsteyen istediğini kullansın.Tabii burada HDD kapasitesi önemli.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir