Alışveriş keyfiniz kâbusa dönüşmesin!

Yeni bir bilgisayar mı satın alacaksınız? Önce CHIP Online'ın alışveriş uyarılarına kulak verin!

Seçtiğiniz mağazayı tanıyın

Son kararınızı vermeden önce, en azından bir kaç yer gezmekten çekinmeyin. İlk girdiğiniz mağazadaki satış görevlisi "en uygun fiyatlar bizde" gibi bir iddiada bulunsa da, bu durumdan emin olmak için farklı mağazaları da gezmelisiniz. Aynı ürünleri farklı fiyatlara bulabileceğiniz gibi, size daha çok yardımcı olacak satıcılara da bu sayede ulaşabilirsiniz.

Alışveriş yapacağınız yere karar verdiyseniz, önce mağazanın diğer müşterilerinden mağaza ile ilgili görüş almaya çalışın. Bu sadece satıcının samimiyetini öğrenmek açısından değil, aynı zamanda satış sonrası hizmetleri almak konusunda da sizi aydınlatacaktır. Sizin için en uygun ürün önünüze getirilse bile, sonrasında sizi yalnız bırakacak bir mağazayı tercih etmemenizde yarar var. Bu tip bir araştırma için en iyi adres, hiç kuşkusuz internet olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

trde hem çeşit az hemde mal eskise bile yine aynı fiyattan satıyorlar. umarım mediamark gibi büyük şirketler sayesinde durum değişir

farkettıgım her bilgisayarcıda aynı parcalardan olusan makıne fiatı aldıgınızda farklı fiatlar cıkmakta

ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)

Eğer bir şey elmak niyetindeysek önce alacağımız herneyse onun hakkında
yeterli bilgi edinirsek teknik konular vs... sonrası kolay ürünün marka ve modelini seçmişsin geriye kalan fiyat araştırması

emiryilmaz yazmış:
ben bir bilgisayarcı olarak buna katılıyorum fakat bırakta satıslarımızda vaatlerde bulunalım göz boyayalımki ticaret yaptığımızı anlayalım :)
-------------------------------------------------------------

Vay Çakal seni uyanık ...

bence chip deneme şansınızı kullanın konusunu yanlış yazmış çünkü ben hiç bir zaman ambalajı açılmış ürünleri almam eğer benden önce birisi gelip bir ürünü açıp denemişse ve ben geldiğimde satıcı bana o ambalajı açılmış ürünü getirirse kesinlikle almam ambalajı açılmamış isterim...

Ben şimdiye kadar internetten iki defa alışveriş yaptım. Birinde weblebi.com 'dan Jag marka mp4 aldım. Diğerinde Hammer Müzik'ten Ceza RapStar t-shirt ü aldım. Bir sorun yaşamadım. Ama ben kapımda nakıt ödeme yi seçip riske girmiyorum. Sizde kredi kartı-havale vs. yi bırakın kapımda nakit ödemeyi seçin. (Ancak bazı sitelerde kapımda nakit ödeme yok)

benim sahsen dünücem söyleki. ba yayinlanan internet deki reklamlarin tatamiyla dogrulukla bir ilgisi blunmamaktadir .hepsi oara tuzagi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir