Amazon'dan beklenen karar: Satış durdu!

İnternetin dev alışveriş sitesi, son zamanların çok tartışılan bu cihazlarını satıştan kaldırdı!

  • Levent Öztürk
Amazon'dan beklenen karar: Satış durdu!

Artık, bir hoverboard almayı düşünen kişilerin işleri daha da zorlaşmış durumda. Salı günü itibariyle Amazon.com, bütün hoverboard'ları sitesinden kaldırarak sadece tekerlekler ve yapışkanlar gibi aksesuarları satmaya devam edeceğini açıkladı. 

Amazon'un kararı, ABD Ürün Güvenlik Komisyonu'nun bütün hoverboard'ları, eğer güvenlik standartlarına uyulmazsa, "yangın riski" sundukları gerekçesiyle "güvensiz" ilan etmesi sonrası alındı . Şu anda satılan hoverboard'ların da neredeyse hiçbiri bu standartlara uymuyor.

Amazon; Target ve Toys "R" Us'ın ardından aldığı bu karar hakkında yorum yapmıyor. Satıcılar tarafından uygulanan bu hareket, hoverboard'ların zaten yavaşlamaya başlamış olan popülerliklerini büyük oranda frenleyecektir. Cihazlar, her ne kadar yanlış adlandırılmış olsalar da, tatil döneminde ABD'deki popüler ulaşım araçlarından biri olmuşlardı ancak daha sonra, güvenlik tehlikesi sundukları ortaya çıkmıştı. Motorlu kaykayların ilk alev alma haberleri ise Aralık ayında ortaya çıkmıştı.

Bu arada geçtiğimiz ay içerisinde Amazon'dan hoverboard satın alan kişiler ise firma ile iletişime geçerek ürünlerini iade edebiliyorlar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tamda parayı tamamladık alacaktım ha.

resmen saçmalamışlar kaliteli ve tüm standartlara uyan ürünleride satıştan kaldırmışlar...

Güvenlik daha önemli. Almadan önce 2 kere düşünün.

Avrupada satışı yasaklanan ne varsa ülkemizde satılması manidar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost