Amerikan ordusu bu oyun ile eğitilecek!

ABD, askerlerini eğitmek için bu dev motoru seçti ve inanılmaz bir oyun ortaya çıkardı! Videomuzda!

  • Zeynel A. Öztürk

Crytek'in oyun geliştirme araçları CryEngine 3, ABD ordusunun eğitimine yönelik bir simülasyon geliştirmekte kullanılacak. Dismounted Soldier adındaki simülasyon, Intelligent Decisions'ın basın duyurusuna göre Amerikan askerlerinin savaşa hazırlığını artırmak, büyük ölçekli bilgi tesislerinde yapılan eğitimin giderlerini azaltmak için kullanılacak. Simülasyon, 57 milyon dolar fiyat etiketine sahip.

Simülasyon, 'fotoğraf kalitesindeki grafikler, askerlerin fiziksel çevre ile sanal olarak etkileşime geçmesini sağlayacak teknolojiyi ve silahlar, dürbünler gibi savaş ekipmanlarını kullanımı' için CryEngine 3'ü kullanacak. Basın duyurusunda motorun detaylı yüz animasyonlarının da oldukça faydalı olacağından bahsediliyor.

Amerikan askerleri CryEngine 3 ile hazırlanan Dismounted Soldier ile eğitim görecek! Videomuzda seyredin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ordumuz da böyle bir şey yapsa iyi olacak.

bırak cryengine 3'ü bizde hala 37 ekran tv olmayan yer var...

@17:37
Bizim ordumuzun böyle bir savaş tatbikat oyunu ihtiyacı yok. Amerika tatbikat yapmak içim milyar dolarlar hazrcıyor. ÖRN: Irak,Pakistan gibi Askeri bakımdan sıfır olan 3. dünya ülkelerinde savaşcılık oyunları gibi. Biz ise yılardır cudide, gabarda, karaormanlarda hataya yer olmayan tabikatlar yapıyoruz.

@21.16
"Bizim ordumuzun böyle bir savaş tatbikat oyunu ihtiyacı yok. Amerika tatbikat yapmak içim milyar dolarlar hazrcıyor. ÖRN: Irak,Pakistan gibi Askeri bakımdan sıfır olan 3. dünya ülkelerinde savaşcılık oyunları gibi. Biz ise yılardır cudide, gabarda, karaormanlarda hataya yer olmayan tabikatlar yapıyoruz."

İyi hoş yazmışsında, hiç hataya yer olmadığı için mi halen şehit veriyoruz ? Ülkemiz 90'lardan beri bir nevi savaşta.Bunu tatbikatla bir alakası yok, karıştırmayın.Dış güçlerin beslemesiylede halen devam ediyor.Bizimde elimizde daha fazla güç olsa Tsk'de daha hızlı gelişir, kaybımız azalır.Ayrıca simulasyon konusuna değinirsekte, olması olmamasından daha verimli olur.Yarın bir gün 3. dünya savaşı çıksa, başka ülke topraklarında savaşa gitsek, simulasyonda az da olsa tecrübe edinilebilir coğrafi bilgiler, hava şartları etc.

Bu yazdıklarım gerekli bir düşünce kayıpları azaltmak için.Ama birazcık mantıken bakarsakta, dünyada halen savaşların devam ediyor olması, ülkelerin silahlara, simulasyonlara , savaş teknolojilerine (bkz F35 Lightning 2) milyarlarca dolar harcaması tamamen saçmalıktan başka bir şey değil.

Teknolojik olarak ilerlemiş olsakta, biz hala dünya tarihinin en geri kalmış, en zararlı ve en işe yaramaz canlı türüyüz.

yazıklar olsun burda bunları yazanlara çok biliyorsunuzda madem bir öneri sunsanıza.ama olurmu biz ancak eleştiri yaparız 600 yıl dünyayı kim titretti siz o göklere çıkardığınız abd,almanya,rusya,çin ve sözüm ona elinde nükleer füze barındıran ülkeler sıkıyorsa yapsınlar mehmetçikle süngü savaşı varmı o yürek onlarda herkes korkuyor bir avuç türkden.sen önce dön kendi tarihine bak birde onların tarihine bak nerde bir hastalık,rezalet, iğrençlik hep hristiyan aleminde salatalık bile mikroplu allah bilir daha neler çıkacak eee bunlar nerden geliyor kimden çıkıyor zaten ne hikmetse bütün süper kahramanlar marvell karakterleri bile hep amerikada yaşıyor.uzaylılar gelir dünya istila edilir hopppp amerika gel kurtar eee adam süper güç yaaa dünyada bütün kaynaklar tükendiği zaman görecem ben bu süper güçleri ozaman bizimkiler kafayı çalıştırırsa bor rezerviyle artık biz gene dünya hakimi oluruz türk olarak doğduğum için gurur duyuyorum ben sizler kendinizden utanın ....................

Şu an da Amerikan askerlerini eğitmek için America's Army diye bir oyun var.

"ülkeler sıkıyorsa yapsınlar mehmetçikle süngü savaşı varmı o yürek onlarda herkes korkuyor bir avuç türkden"

Önce bir askerliğini yap bitir, ondan sonra yorum yap bu konularda.Tamamen saçmalamışsın.Sen anlaşılan takvime filanda bakmıyosun ? Hergün facebook a girip chat yapıyosun ama ? Yaşadığımız yılın 2011 olduğunu, artık sadece süngülerin yada cesaretin değil teknolojinin ve stratejinin kazananı belirlemediği bir dönemdeyiz.

En basitinden bak ne demiş Mustafa Kemal Atatürk : İstikbal göklerdedir!

Ancak biz bırak savaş uçağı üretmeyi daha normal uçak bile üretemiyoruz.

her türk asker doğar.

Hiç bir oyun veya simulasyon gerçek bir tatbikatın yerini tutamaz.. sırtına o techizatı yükleniceksin, elinde gerçek silah, ortamın kokusunu hissediceksin.. o dyugu olmadan tv karşısında olmaz o işler
o kadar kolay olsa saatlerini ps3 başında FPS oynayarak geçiren bebeler komando olmuştu şimdiye..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play