Android için en iyi alternatif klavyeler!

Android'li telefonunuzun klavyesine mahkum olmadığınızı hatırlayın! İşte iyi alternatifler...

Android için en iyi alternatif klavyeler!

Akıllı telefonların klavyeleri, ilk BlackBerry'nin küçük düğmelerinden bu yana çok geliştiler. Ancak her şeye rağmen telefonumuzla gelen varsayılan sanal klavye, bazen bizi memnun etmeyebiliyor.

Örneğin otomatik tamamlamayı beğenmiyorsanız veya klavyenizin, sayıları ayrı olarak göstermesini istiyorsanız, alternatif klavyelere yönelmeniz mümkün. Play Store, farklı alanlarda avantaj ve dezavantajlara sahip alternatif klavyeyle dolup taşıyor.

Seçeneklerin çok olması harika, ancak sanal klavye seçenekleri her geçen gün artıyor ve aralarından seçim yapmak zaman alıcı bir iş haline geliyor. Acaba hangisi size daha uygun? Bu sorunun cevabını daha kolay bulabilmeniz için Android klavyelerini araştırdık. İşte seçtiğimiz en iyi alternatif klavyeler.

Google Keyboard (ücretsiz)

İsmi sizi yanıltmasın, Google'ın klavyesinin piyasadaki diğer üçüncü parti klavyelerden kalır hiçbir yanı yok. Material Design tasarımı sayesinde Android Lollipop'la eş bir görünüm deneyimi sunan klavye, çizerek yazma, yazdıkça öğrenen otomatik düzeltme, "kelime kısayolları" ayarlayabilme, sesten metne dönüştürme gibi özelliklere sahip. Klavyenin uluslararası klavyelere özel tuş düzenleri de bulunuyor.

Fleksy (ücretsiz, uygulama içi satın almalar var)

Fleksy'nin minimalist stili, sanatsal temaları ve zengin işlevleri, onu en iyi klavyelerden biri yapıyor. Ücretsiz deneme sürümü olarak açılan uygulamayı Google hesabınızla eşitlediğinizde tamamen ücretsiz hale getirebiliyorsunuz. Fleksy'nin eşsiz özellikleri arasında klavyeyi görünmez yapabilme, yazma tercihlerinize göre kendini ayarlayan tuşlar var.

MessagEase ve Swype

MessagEase (ücretsiz)

MessagEase'in alıştığınız geleneksel QWERTY klavyelerden biri olmadığını baştan söyleyelim. Bu klavye, akıllı telefon öncesinin klavyelerini modern hale getirmeyi amaçlıyor. Normal klavyeye alışanları başta şok edecek olsa da MessagEase'in tuş düzeni, şaşırtıcı bir biçimde iyi işliyor. Uygulamanın Play Store'daki açıklamasına inanacak olursanız, MessagEase ile rekor sahibi Swype'tan çok daha hızlı yazmanız mümkün.

Swype (0,99 dolar)

"Gezegenin en isabetli klavyesi" olma iddiasını taşıyan Swype, birçok Android'li cihazda ön-yüklü olarak geliyor. 250 milyon gibi geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Swype, "metin mesajını en hızlı yazma" konusunda Guinness Dünya Rekoru'na sahip.

Minuum ve SwiftKey

Minuum (30 gün ücretsiz, 3,20 dolar)

Mini boyutlu BlackBerry klavyelerine özlem duyan kullanıcılar hala var. Bu klavyelere yaklaşmayı başaran Minuum ise, tüm klavyeyi ekranın altında gösterilen bir satıra sığdırıyor. Böylece yazdıklarınızı görmek için geniş bir alan, size kalıyor. Minuum, metin tahminine dayandığından çizerek yazanları memnun etmeyebilir. Ancak uygulama hızla geliştirildiğinden, bu yöntemin yakın gelecekte eklenmesini bekleyebilirsiniz.

SwiftKey (ücretsiz)

2010 yazında çıkan SwiftKey, uzun süredir varlığını koruyan Android klavyeleri arasında. Uzun süredir varsayılan klavyeden daha iyi olduğunu rahatça söyleyebileceğimiz SwiftKey, artık eskisi kadar farklı görünmüyor. 

 SwiftKey'in en dikkat çeken özelliği ise eski mesajlarınızdan ve yazma stilinizden faydalanan "fluency engine" adlı metin tahmin / düzeltme özelliği.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Touchpal kullanıyorum ve gayet memnunum. Bu klavyeden neden bahsetmediniz acaba?

swift key'i fazla ram tüketmesinden, flexy'i ise aksanlı harfleri bünyesinde bulundurmamasından dolayı artık kullanamıyorum. lg'nin mevcut klavyesini kullanıyorum. google klavyeyi hiç denemedim ama en iyi klavye iphone'un yerleşik klavyesi ne yazık ki.

swiftkey en sonda olması sıralamanın kötü olduğunu gösteriyor. özelleştirme olsun, türkçe karakterler ve diğer dillerde kullanımı olsun en iyisi swiftkey. en önemlisi türkçe karakter zaten

Touchpallx en iyi klavye hepsini denedim hem t9 var hemde normal klavye

Touchpal candır swiftkeyden kat kat daha iyi

Hacker's Keyboard. Hem eklentisi ile Türkçe karakterler de var. Her telefonda da çalışıyor...

touchpalı yazmamışsınız. Google playda satın aldımğım tek uygulama. Geçen yıl almuştım süresi dolmak üzere. hiç pişman olmadım.

onu bunu bilmemde en kullanışlı ve fonksiyoneli ai type klavye...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir