Android için OpenOffice müjdesi! İndirin!

PC'lerin bedava ofis paketi OpenOffice, artık Android için de var! İndirin!

  • Cem Şancı
Android için OpenOffice müjdesi! İndirin!

OpenOffice, uzun yıllardır, ücretli office yazılımlarının yerine kullanılan açık kaynak kodlu ücretsiz bir ofis paketi olarak büyük beğeni topluyordu. Ancak tablet ve telefon kullanıcılarının mobil cihazlarında aynı yazılımı bulamıyor olması şikayet konusu oluyordu.

OpenOffice nihayet, Android tabletler için mobil uygulamasını yayınladığını duyurdu. AndrOpen isimli uygulama ne yazık ki küçük ekranlı telefonlardan çok da başarılı değil. Uygulama tabletlerin geniş ekranları dikkate alınarak hazırlanmış. 

Android tabletler için büyük bir ihtiyaç olan açık kaynak kodlu ofis yazılımı açığını kapatan AndrOpen'ı Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

LibreOffice'in de KDE'nin yaptığını yapması lazım. Mükemmel bir arayüz sunmalı, herkesi cezbetmeli ve artan kullanıcı kitlesi ile gelişimini hızlandırmalı! Bu nedenle özellikle LibreOffice'e bir arayüz önerisi sundum. Bu arayüz aslında LibreOffice'i mobilize de edecek bir arayüz. Sade, ergonomik, zarif, çekici ve farklı ama tabii ki kararı verecek olan onlardır. Tabii ki arayüz tasarımı kullanılan programlama diliyle de ilgili birşey ama bu çok da önemli bir sorun değil. Bir çaresine mutlaka bakılır. "Triby GUI nedir?" başlıklı blog yazımı okuyun. Diğer taraftan OpenOffice'in bu versiyonu ise, desktop versiyonunun olduğu gibi Android'e taşınmasından ibaret. Çok başarılı olacağını sanmıyorum... <Cleverman>

Saçmalığa bak mobil kullanım için arayüzü değiştirmemişler komik

office 2013 dururrken.. tabi android desteklemez, google, windowsun phone'nun youtube video eklemesini engellemişti. acısı şimdi çıkıyor.

Windows Phone'daki orjinal office gibisi yok :)

Server uzerinden sanal makine ile uzak masaustu baglantisi yapilarak linux sistemde kurulu open office arayuzunu kullsniyorsunuz. O yuzden arayuz mobilize edilmemis. Tam kapasiteli bir open office kullaniyorsunuz ancak baglantiniz yavas ise kasmalar oluyor. Mantik guzel ancak office365 gibi birsey beklerdim en azindan arayuz icin.

google drive ıle quickoffice duymadıysanız lütfen telefonum ıcın ucretsız bir office programı yok demeyyin !

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play