Android Silver, Şubat 2015'te gelebilir!

Google'ın özel Android projesi Android Silver'ınne zaman aramıza katılacağı netleşiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Android Silver, Şubat ayında gelebilir!

Google'ın Nexus'ların yerine hazırladığı Android Silver planının yürürlüğe gireceği tarih, internete sızmış olabilir.

@evleaks'in iddiasına göre Android Silver programı ve onu kullanacak olan cihazlar, Şubat 2015'te ortaya çıkmaya başlayacaklar. Daha önceki söylentiler de programın 2015'in ilk aylarında herkesin kullanımına açılacağını söylüyordu.

Android Silver, Android üreticilerinin tasarım ve pazarlamada Google'ın ölçütlerine uymalarını gerektiriyor. Google, bu kapsama giren cihazların pazarlama giderlerine yardımda bulunuyor. Programın ortaya çıkış tarihi, yeni bir Nexus 6 görmeyeceğimiz anlamına da geliyor olabilir.

Android Silver, biz kullanıcılar için ise gereksiz uygulamalardan arınmış, güncellemeleri hızla alan, saf Android deneyimi sunan cepler anlamına geliyor. Android Silver programıyla birlikte 2015, belki de temiz, saf bir deneyim sunan Android'lerin yılı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şuandaki nexuslarda gayet iyi tabiki de Silver ile üzerine daha bi yoğunlaşılmış daha fazla zaman ayrılmış cihazlar ve sistem göreceğiz. Şuanda Nexus 7 (2012) kullanıyorum gayet memnunum. 2 senedir iyi iş çıkarıyor. Tabi arada takılmaları mevcut ama çoğu oyunu çalıştırıyor. Zaten ben de kendisinden bir iPad Air performansı beklemiyorum. Ne de olsa Tegra 3 ile çalışıyor. Tek sıkıntım 4.4 den sonraki güncellemeyi alır mı orası soru işareti.

@papa48 iyi demişsin androidler arada kasar ve ios'a yetişemezler fakat bazı konularda daha iyidirler özgürlük vs. ama daha hızlı olamazlar sanıyorum.

android kullanmamın tek nedeni nexus diye bir serinin olmasıydı. umarım artık nexus çıkmasa da nexus gibi çok hızlı çalışan ve güncellenen telefonlar çıkmaya devam eder. yoksa alınacak telefon kalmaz

bir an önce gelsede kullansak :), nexus 4'e gelirmi?

Sanırım yıne lg yapacak. İyi ki de yapacak

Sen de yorum yaz