Apple, artık eskisi gibi satamıyor!

Apple, yakın geçmişte kendisine büyük paralar kazandıran efsane servisi ayağa kaldırabilecek mi?

  • Cem Şancı
Apple, eskisi gibi müzik satabilecek mi?

Apple, yıllar önce iTunes ve iPod ile yaptığı müzik devrimi sayesinde, milyonlarca şarkı satmayı başarmıştı. Ancak akıllı telefonların, online müzik servislerinin, 3G veri bağlantısının güçlenmesi gibi sebeplerle, kullanıcılar artık iTunes'un sattığı şarkılara rağbet göstermemeye başladı. En azından gelen haberler bize böyle diyor...

Apple, iTune Radio servisi ile kullanıcılara şarkı dinletirken, beğendikleri şarkıları da satın alacaklarını umuyordu. Fakat dinleyicilerin sadece yüzde 1'inin şarkı satın alması, Apple'ı şok etmiş durumda.

Apple, şimdi Spotify veya Grooveshark gibi stream müzik servisleriyle rekabet edebilmek için kendi stream müzik servisini devreye sokmaya çalışıyor. iTunes Radio'dan umduğunu bulamayan Apple, müzik yayını üzerinden yeni bir gelir modeli oluşturmanın çabasında. Bakalım başarılı olabilecek mi, yoksa milyonlarca şarkının satıldığı iTunes Müzik efsanesi, burada bitecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

kurtlu elma satamaz nokta

Legal yankesici apple

Kapanmasin ya ben ipod classicime nerden sarki alcamm

Bitmesin. iTunes olmadan yaşayamam :(

Spotifye kimse rakip olamaz ??

online radyo olayını ios8 bitirir olur biter.

e tabii. Chip haberi böyle sununca kullanıcı yorumları da böyle olmuş. Arkadaşlar haberleri (maalesef) ingilizce sitelerden takip edin. çin çarpık aktardığı işin özeti şu: spotify gibi 20 milyon şarkıya abonelik modeliyle, pandora dan arak itunes radio ile rekabeti Apple için başarısız oldu. Bunun için pandora gibi rastgele şarkı çalan internet radyosu yerine, spotify gibi belirli bir abonelik ücretiyle istediğin şarkıyı çalma pazar modeli düşünülüyor. bununla beraber android için de itunes hazırlanabilir. Bir de haziran ayında yüksek çözünürlüklü şarkı satışı başlayabilir (96kHz). olay bu idi

Cin conlar hemen belirivermiş. Bak biri nası müzik şarkı alcam diğeri iTunes olmadan yaşayamam yazmış.Birinci arkadaş beynine baktirabilir diğeri de sıkıntı yok yaşayamassan rm yakın köprü seni bekler.VESSELAM.

İnsanlar hic bir zaman soyut seylere para vermez. Bizim ulkede memur bile tonla para verip en son model telefon tableti aliyor ama ulkede herkes korsan muzik film oyun program kullaniyor bunun nedeni biz halk olarak hizmete degil mala elimizde tutacagimiz seye parasi neyse veririz. Gerisine bes kurus para kaptirmayiz.

ITunes kadar gıcık başka bir şey varsa o da Apple küstahlığıdır. Kapansın yok olsun gitsin.

Sen de yorum yaz