Apple'dan bir patent daha!

Apple ve Nokia arasındaki SIM kart savaşı, Apple'ın aldığı bu yeni patentle yeni bir boyuta ulaştı.

Apple'dan bir patent daha!

Nano SIM kartların yoğun olarak tartışıldığı bugünlerde Apple, "çıkarılabilir" modüllerin patentini alarak devam eden bu savaşta yeni bir adım attı. Patente göre SIM kartlar, bellek kartları, kredi kartı yongaları gibi pek çok modül, telefona, kasa açılmadan takılıp çıkartılabilecek.

Mevcut microSIM'lerden de küçük yapıda olması beklenen nano SIM kartlar üzerinde çalışmalarını sürdüren Apple, aslında bu patent için başvurusunu geçtiğimiz yıl yapmıştı. Bugün ise söz konusu patent, artık Apple'a ait.

Hatırlanacağı üzere bu haberimizde Nokia'nın geliştirdiği yeni tasarımından bahsetmiş ve Motorola ve RIM'in Nokia'ya destek olduğunu dile getirmiştik.

Apple'ın bu son hamlesiyle birlikte taşların yerinden oynayacağı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu apple sıkmaya başladı artık benimde patentimi alsın artık !

Bu ne yaa.. ona patent al buna patent al, yapacak bir şey kalmayacak.. Onu yapmak ihlal bunun yapmak ihlal yaratıcı zekanın hevesini söndürüyor :(( aklında -kendine göre- güzel tasarımları olanlar bunu piyasaya sürsem acaba hakkımda kaç dava açılır diye düşünmesin de ne yapsın..

Nokia N8'de zaten sim kart ve hafıza kartı kasa açılmadan takılıyor

ve apple gibi bir firmayla uğraşmak beklenen hüsranın başlangıcıdır...

Bu ne demek biliyormusunuz kasaya integre aldiginda tek bir sirkete baglisin demektir. 1 2 sene kullan at seklinde mantikla birde patent satmaya kalkicaklar büy`ük sirketler direnirse Apple bu konuda tutunamaz ama kendi aletlerine ekler.

Bu ne demek biliyormusunuz kasaya integre aldiginda tek bir sirkete baglisin demektir. 1 2 sene kullan at seklinde mantikla birde patent satmaya kalkicaklar büy`ük sirketler direnirse Apple bu konuda tutunamaz ama kendi aletlerine ekler
---------------------------------------------------------------------
o zatan var kardeşim bu olay daha faklı microsimi daha da küçültmüşler senin dediğin iphone 4 de vardı cdma diye geçer bizim kullandığımız gsm

Kullanmayacakları bellek kartları için neden patent alırlar onu hiç anlamıyorum :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir