Apple'dan eski iOS'lara yeni işlev!

Apple, iPhone 3GS gibi eski iOS cihazlarına eklediği bu işlevle onları çöp olmaktan kurtardı!

Apple'dan eski iOS'lara yeni işlev!

Apple, iOS'un eski sürümlerini kullananlara yeni bir işlev sunmaya başladı. Bu işlev sayesinde kullanıcılar, uygulamaların işletim sistemleriyle uyumlu olan en son sürümünü indirebilecekler.

iOS 7, 18 Eylül'den itibaren belirli iOS cihazlarına dağıtılmaya başlandı. Ancak iPhone 3GS gibi eski cihazlar iOS 7'den faydalanamayacak. Geliştiriciler ise uygulamalarını iOS 7 için güncellemekle meşguller. Bu ise güncellenen uygulamaların eski iOS'larda kullanamayacakları anlamına geliyor.

Apple'ın sunmaya başladığı yeni işlev ise Salı günü ortaya çıkan bir rapora göre şöyle işliyor: Kullanıcı kendi işletim sistemi sürümünün desteklemediği bir uygulama yüklemeye çalıştığında ekrana "son uyumlu sürümü" yüklemeye dair bir uyarı kutucuğu çıkıyor. Böylece kullanıcı, sahip olduğu işletim sisteminde çalışan en güncel sürümü kolayca indirip kurabiliyor.

Böylece iPhone 3GS, ilk iPad gibi cihazlar, iOS 7'yi desteklemeseler de hayatlarını sürdürebilecekler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

appleı bu yüzden çok seviyorum hep güncel tutuyor

ipod touch 4'e bu güncellemenin gelmemesi kadar saçma bir şey olamaz. iphone 4 le neredeyse tüm özellikleri aynı .. ram'i düşük diye çöp oldu cihaz

Apple i bu yuzden seviyorum. Sonuna kadar donanimin arkasindalar. Android de malesef boyle birşey yok.

İşte bu hareket ayakta alkışlanır,tebrikler apple

Helal olsun apple a hala eski telefonları düşünüyor,başka şirket olsa uyumlu değil deyip yeni telefon aldırmaya çalışırdı..

. Aslında İPHONE VE SAMSUNG UN eski amiral gemileri, piyasaya yeni çıkan birçok giriş seviyesi telefondan çok daha iyi donanıma sahipler. Ama bu pazarlamacı zihniyetin bir sonucu olarak kullanıcılar ellerindeki donanımı kullanma imkanı bulamıyorlar. Ticari amaçlarla verilmeyen güncellemeler yüzünden çöpe dönüşen telefonlara ve dökülen paralara ve o paraları kazanmak için harcadığımız zaman yazık.

@17:22 ben de yılda bir tane telefon çıkarsam hepsini desteklerim

@19 Eyl 2013 17:58 1 tane çıkarıp adam gibi çıkarmak daha iyidir. Çöp samsung gibi her ay 10 tane model çıkarmıyor en azından.

@19 Eyl 2013 17:58 aynen ya bi zahmet

Android yapsin bunu yiyorsa.gerci yeni cikan telefonlara bile zor yetisiyor :) forever apple

Apple sadece iphone yapiyor. Digerlerinin suruyle modeli var guncel tutmak kolay degil.android,telefonlara guncelleme vermez sirketler verirler yada vermezler. Ama su bir gercek firmalar guncellemeye daha cok onem vermeliler.

''Ziyaretçi Bugün 16:56 appleı bu yüzden çok seviyorum hep güncel tutuyor'' siz konuyu nerenızle okudunuz acaba?

Helal olsun bunu dusunmeleri muthis

googleın beyninin yetmediği özellik. üzülmeyin androidciler yakında google çalar appledan.. android kullanıcısıyım bu arada..

neyi müthiş bırakın ya.eski iphone lar hiç bir işe yaramayacak.adamlar istese ios7 yi uyduramazlarmı sanıyosunuz.yeniyi satmak için eskiye ufak bir dokunuş yapmışlar (sözde) sizde inandınız hey gülüm hey. nokia 8310'um hala duruyo taş gibi ne yazılım ne bişey 15 senede 1 kez batarya değişti o kadar.

Baska sirketi gec samsung s4 cikti diye s3 e uvey evlatlik yapiyor apple ise 2009 daki cihaza bile ilgi gosteriyor

emanet 3 g kullaniyorum bildin cop. bazi uygulamalar hala uyumsuz ornek whatsapp

ama apple tek telefon yapıyor diyenler; kabul ediyosunuz yani androidin destek vermediğini böyle söyleyerek...

eski tekno tu3aya ne kadar ugrastirir ki bu iSheepler?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir