Apple'dan Mac sahiplerine sigara yasağı!

Apple'dan sigara içen kullanıcılarına garip bir uygulama... Ve hayır, konu parlak Mac kasaları değil

  • Ali Güngör
Apple'dan Mac'lere duman yasağı
Sigara dumanına bulaşmış bir Mac "kirli" addediliyor

Consumerist'in raporuna göre sigara içen bazı Mac kullanıcıları AppleCare garantisinden mahrum bırakıldı.

Bu garanti mahrumiyetinin sebebinin, sigara dumanının Mac'e zarar vermesi değil; OSHA yönetmelikleri olduğu açıklandı. Farklı raporlara göre Apple 2008 yılında iki kullanıcıya AppleCare garantisi sunmayı reddetti.

OSHA sigara dumanını zararlı olarak listelediği için iki teknik servis de Mac ile ilgilenmeyi reddetti. Sigara dumanı Mac'e zarar verdiği için değil, ilgilenen teknik servis elemanının zararlı sayılan maddelerin bulaştığı ürünlerle ilgilenmesinin sağlık tehdidi oluşturacağına yönelik yönetmelik yüzünden.

İki kullanıcı da Steve Jobs'a kadar çıkarak olayı çözmeye ve destek almaya çalıştı, ancak başarılı olamadı.

Bu ikisinin münferit olaylar olduğu ve başka sigara tiryakilerinin Apple'dan bilgisayarlarına teknik servis desteği almakta zorluk çekmediği bildiriliyor. Anlaşılan bu durumdan duruma değişiklik gösteriyor. Apple teknik servis çalışanlarının sigara içip içmediği ise bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bu insanların kişilik haklarına saldırıya girer sizene adam içiyorsa içer bu şirket kendini ne zannediyor

Apple garanti kapsamında olmasın diye uğraşıyor

adamlara zararı varmış adamlarda sigara içiyodur kesinlikle bence...apple almayın de bas bas bağırıyor kendi kendine

pandemik grip aşısız turist misafir ülkemize kabul etmek istemiyoruz pandemik grip aşısız kullanıcılarla sohbet bile yapmak istemiyoruz. Aşılı aşısız yolcular kısmı...türlü toplu taşımaların bu pandemik grip virüsüne kadar niye dezenfekte edilmediğini tartışıyoruz.Anti allerjik ve anti viral yüzeylere sahip şeyler satın almak istiyoruz.pandemik grip yüzünden sağlıksız ve güvensiz insanlardan alışveriş yapmak istemiyoruz sokağımızı arşınlayan açıkta sebze meyve satıcılarından korkuyoruz..insanlara sağlıklı görünüm arz etmeyen ürünleri açıkta satıyorlar....

Apple almayı hiç düşünmeyen ve sigara içen biri olarak, bundan sonra apple alacak olanları da caydıracağım bir sebep buldum artık :))

bnim için frk etmz :D

sigara içenlerde mac almaz olur biter

Steve amca herkesin Mac almaya mecbur olduğunu sanıyor galiba:)

Evet ben avusturya yasıyorum 4 ay önce 1899 € karsılıngda ımac pro aldım ve ekranımın üstünde kararmalar oldu ve satın aldığım yere götürdüm bugün telefon geldi bilgisayarınız basında sıgara içildiğinden dolayı garantiye girmedi garantiye tamir etmemizi düşünuyorsanız bildirin diye bilgi geldi

Allah belalarını versin hemi

Sen de yorum yaz