Apple, "Dünya Galerisi"ni yarattı

Apple, iPhone 6 ile çekilen fotoğrafları Türkiye sokaklarında da kullanacak.

"iPhone 6 ile çekildi"

Apple, bu hafta itibari ile iPhone 6 için yeni bir global pazarlama kampanyası başlattı. Bu kampanya kapsamında dünyanın en popüler kamerası iPhone 6 ile çekilen fotoğraflardan oluşan bir 'Dünya Galerisi" yaratıldı. Türkiye de bu yaratıcı çalışmaların reklam panolarında kullanıldığı dünyadaki sayılı ülkelerden biri oldu.

'iPhone 6 ile çekildi', iPhone'un fotoğraf çekme alışkanlıklarımız üzerinde yarattığı köklü değişiklik ve cep telefonu ile fotoğraf çekme kültürünün oluşmasında oynadığı bütünleyici rolün onuruna ortaya çıkan bir kampanya oldu. Apple, iPhone 6 kullanıcılarının yaratıcılıklarını kutlamak ve dünya üzerindeki şehir sokaklarına ilham katmak amacıyla global kampanyasında kullandığı reklam panoları ve print reklam alanlarını iPhone 6 kullanıcılarının fotoğrafları ile süsledi.

'iPhone 6 ile çekildi' kampanyası dahilinde 77 farklı fotoğrafçının çektiği fotoğraflardan oluşan 'Dünya Galerisi' 70 farklı şehirde ve 24 farklı ülkede yayınlanacak. Bu galerinin ilgi çekici diğer bir özelliği de sadece çekilen fotoğrafları göstermekten öte bu fotoğrafların hikayesini, duygusunu aktarması ve ayrıca fotoğrafların düzenlenmesinde kullanılan uygulamalarla da ilgili bilgi vermesi oluyor.

Çekilen bazı fotoğrafları buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları