Apple, "Dünya Galerisi"ni yarattı

Apple, iPhone 6 ile çekilen fotoğrafları Türkiye sokaklarında da kullanacak.

Apple, "Dünya Galerisi"ni  yarattı

Apple, bu hafta itibari ile iPhone 6 için yeni bir global pazarlama kampanyası başlattı. Bu kampanya kapsamında dünyanın en popüler kamerası iPhone 6 ile çekilen fotoğraflardan oluşan bir  'Dünya Galerisi" yaratıldı. Türkiye de bu yaratıcı çalışmaların reklam panolarında kullanıldığı dünyadaki sayılı ülkelerden biri oldu. 

'iPhone 6 ile çekildi', iPhone'un fotoğraf çekme alışkanlıklarımız üzerinde yarattığı köklü değişiklik ve cep telefonu ile fotoğraf çekme kültürünün oluşmasında oynadığı bütünleyici rolün onuruna ortaya çıkan bir kampanya oldu. Apple, iPhone 6 kullanıcılarının yaratıcılıklarını kutlamak ve dünya üzerindeki şehir sokaklarına ilham katmak amacıyla global kampanyasında kullandığı reklam panoları ve print reklam alanlarını iPhone 6 kullanıcılarının fotoğrafları ile süsledi.  

'iPhone 6 ile çekildi' kampanyası dahilinde 77 farklı fotoğrafçının çektiği fotoğraflardan oluşan 'Dünya Galerisi'  70 farklı şehirde ve 24 farklı ülkede yayınlanacak. Bu galerinin ilgi çekici diğer bir özelliği de sadece çekilen fotoğrafları göstermekten öte bu fotoğrafların hikayesini, duygusunu aktarması ve ayrıca fotoğrafların düzenlenmesinde kullanılan uygulamalarla da ilgili bilgi vermesi oluyor.

Çekilen bazı fotoğrafları buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Demekki Iphone'cilere birde Samsung Galaxy S5 ile cekilmis fotograflari gostermek lazim. Bunlar fotograf degil s5 in cektiklerinin yaninda.

muhteşem gözüküyor....

Apple ve foto komik...

@07 Mar 2015 20:38 Aynen kardeşim

telefonlardan çekilen fotaraf pc karesini doldurmuyor 16:9 çekim yapma özellikleri yok bence iğrenç bişe bu

@07 Mar 2015 22:26 senin ekranını doldursaydı da bilgisayar ekranı 16:9 olmayanlar napsaydı. bi saçmalamayı kesin artık.

Çoğu photoshoplu kendileride saklamıyor

@07 Mar 2015 23:58 microsoft değil bu kamerayla çektiği şeylere telefonla çektim desin. nokia 920 tanıtım video skandalını unutmadık.

Aman sanki nexus lg samsung huawei Motorola nokia dandik bi iphone muhtacız

@08 Mar 2015 11:03 Al işete. Lan haberde Apple ın paylaştığı fotoğraflardan bahsediyo, sen burda ne diyosun. A duur. Fanboyum ya ben, seninki fanboyluk değil sanki.

Çevreyolu ve alisamiyenin orda asmışlar...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play