ASUS ROG G750, artık daha da güçlü!

ASUS'un yeni ROG serisi oyuncu dizüstü bilgisayarı, artık daha da güçlü özelliklere sahip!

ASUS ROG G750, artık daha da güçlü!

ASUS, G serisi yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayar yelpazesinin yeni üyesi G750JZ'yi duyurdu. G750 modelinin en yeni sürümü olan G750JZ, dördüncü nesil Intel Core i7 4700 işlemci ve yeni NVIDIA GeForce GTX 880M ekran kartının yanı sıra masaüstü bilgisayar seviyesinde oyun performansı sunan ASUS'a özel TurboMaster grafik işlemci hız aşırtma teknolojisini de sunuyor. Göz alıcı tasarımı ve baştan sona ciddi oyuncular düşünülerek bir araya getirilen bileşenleriyle G750JZ, taşınabilir oyun performansı anlayışında yeni standartları belirliyor.

Engelleri aşın: Üstün grafik performansı için ASUS TurboMaster

4 GB kapasitede GDDR5 video belleğine sahip yeni GeForce GTX 880M ekran kartıyla çarpıcı oyun performansı sunan G750JZ, ASUS'a özgü TurboMaster teknolojisine de sahip. TurboMaster, her karenin kritik hayati önem taşıdığı anlarda kullanıcının ekran kartına yüzde 5'e kadar güvenli ve kolay bir şekilde hız aşırtma yapmasına imkan veriyor.

TurboMaster, yeni G serisi dizüstü bilgisayarlar için özel olarak geliştirilen GPU Tweak yazılımıyla birlikte sunuluyor. GPU Tweak, ekran kartına hız aşırtma yapmayı kolay bir hale getiriyor ve zorlu hız aşırtmalarda bile uzun vadeli stabilite sağlayan parametreler kullanıyor. GeForce GTX 880M ekran kartı ayrıca NVIDIA tarafından mobil oyun deneyimini en üst seviyeye ulaştırmak için özel olarak geliştirilen NVIDIA Battery Boost ve ShadowPlay teknolojilerine de sahip. Battery Boost, oyun oynarken otomatik olarak iki katına kadar daha fazla batarya ömrü sunarken, NVIDIA ShadowPlay kullanıcılara en heyecanlı oyun deneyimlerini otomatik olarak kaydedip paylaşma imkanı veriyor. NVIDIA Kıdemli Ürün Müdürü Brian Choi ASUS G750JZ ile ilgili olarak, "ASUS G750JZ performans ve stil anlamında sınırları zorlamaya devam ediyor. GeForce GTX 880M GPU ile dizüstü bilgisayarlar için en yüksek performansın sunulduğu G750JZ, kesinlikle her oyunseverin rüyalarını süsleyecek bir cihaz" dedi.

Görev ne olursa olsun "soğukkanlı"

Isı, dizüstü bilgisayarların performansını etkileyen en büyük etmendir. Bu nedenle G750JZ, bakır soğutuculara sahip, birbirinden bağımsız olarak çalışan akıllı çift fan kullanan geliştirilmiş bir soğutma çözümüne sahiptir. Böylece tüm gece boyunca süren uzun oyun seanslarında bile ısı nedeniyle performans kaybı yaşanmaz. Hem CPU, hem de GPU kendilerine özel, sistem gereksinimlerine göre en uygun seviyede ve birbirinden bağımsız olarak çalışan, ısı nakil borusu temelli güçlü soğutma sistemine sahiptir. Bu sistem de G750JZ'i şimdiye kadarki en "cool" dizüstü bilgisayar kılıyor, üstelik birden fazla anlamda! Ayrıca G750JZ'in arka tarafa konumlandırılmış fanları sayesinde en yüksek soğutma performansı sağlanırken fan gürültüsü de kullanıcıya iletilmiyor, savaş alanı ısınsa bile G750JZ "serinkanlılığını" koruyor.

Yarının teknolojileri, şimdiden...

Yarının teknolojileri, şimdiden...

G750JZ'ye Trinity görüntüleme teknolojisi sayesinde HDMI 1.4 ve DisplayPort 1.2 arayüzleri üzerinden aynı anda üç adede kadar harici ekran bağlanabilir. Bu sayede çoklu ekranda çarpıcı bir oyun deneyimi sunarken film izleme keyfi de yeni bir anlam kazanıyor, hatta oyun esnasında farklı uygulamaları kullanmak da mümkün oluyor. Online oyunlarda kesintisiz bağlantı sağlamak için kablosuz ağ performansı çok önemlidir. Bu nedenle G750JZ, mevcut en iyi kablosuz ağ çözümü olan Killer Wireless-N 1202 ile donatılmıştır. Çift bantlı, çift akışa izin veren MIMO (Çoklu giriş, çoklu çıkış) tasarımıyla G750JZ, 2.4 GHz ve 5.0 GHz frekans bantlarının her ikisinde de 300 Mbps hızlara ulaşan üstün performans sunuyor. Ayrıca dahili Bluetooth, P2P bağlantı için Wi-Fi Direct teknolojisi ve oyunla ilgili veri trafiğini akıllı şekilde önceliklendiren Advanced Stream Detect teknolojisini de G750JZ'nin çarpıcı özelliklerinden birkaçı olarak öne çıkıyor.

Şampiyonlar için tasarlandı

ASUS SonicMaster ses teknolojisi ve Bass Eye dahili subwoofer ile G750JZ, oyuncuyu aksiyonun içine çeken çok zengin 2.1 çevresel ses deneyimi sunuyor. Hassas ses ayarlarına imkan veren ROG AudioWizard yazılımı, beş adet ön tanımlı ses profiliyle tüm çevresel koşullar için en uygun ses çıkışı seçimini kolaylaştırırken kullanıcılara, kendilerine özel ses profilleri oluşturma imkanı da veriyor. ASUS, oyunlarda en iyi ses deneyimini arayan oyuncuların seçiminin kulaklıklar olduğunu biliyor. Bu nedenle G750JZ, 600 ohm dirençlik üst sınıf kulaklıklarla uyumlu, yüksek kaliteli bir kulaklık amfisiyle geliyor.

Oyun tutkunlarının bir dizüstü bilgisayarda hangi özellikleri aradığının tam anlamıyla farkında olan ASUS, alçak profilli gövde tasarımından yansıma yapmayan ekranına, geniş çoklu dokunmatik yüzeyine ve 2.5 mm derinlikte tuşlara sahip beyaz arka aydınlatmalı klavyesine kadar tüm bileşenleriyle en iyiyi arayanlar için üretilen G750JZ ile bu özelliklerin tümünü kullanıcılara sunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bi dünya para verip g750 jh cv041h aldık şimdi birde bu çıktı

Yarinin teknolojisine bak: Ciftli MIMO 300, Bende sandim AC... Milattan onceki teknoloji deselerdi daha iyi olurdu, ayrica oyun laptopu degil ne olursa olsun bu ne boyle sirt cantasi gibi, MSI GS70 varken bunu kim alir?

@24 Mar 2014 02:17 Aynen ben de bunu belirtecektim, yarının teknolojisi böyleyse...

Gelelim can alıcı noktaya, fiyat ?

GTx 780 akar,arada iki kat fark var, tabi bu ekran kartının m sürümü olduğunu unutmamak lazım.her zaman pc sürümüne göre %50 performans veriyor.

ya chip editörlerine sesleniyorum buradan herşeyi geçin de bu aletleri tanıtırken özellikle laptop ve tabletlerde batarya sürelerine de değinirseniz sevinirim.tamam asus canavar gibi bir makine yapmış ona ne şüphe ancak dışarıya çıktın elektrik prizi bulamadın veya boş yer yok batarya seni full şarjda en azından 3 -3.5 saat götürür mü?mesele bu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost