Ayağının tozuyla interneti çökerten başkan!

ABD başkanı Obama ayağının tozuyla interneti çökmenin eşiğine getirdi, Google'a büyük darbe vurdu...

  • Halil Mollaoğlu
Obama'nın yemin töreni rekor trafiğe sebep oldu
Dev organizasyon: Obama'nın yemin töreninin uzaydan çekilmiş fotoğrafı (resim: GeoEye).

Obama'nın Birleşik Devletler'in 44. başkanı olmak için ettiği yemin internetin performans sınırlarının zorlanmasına neden oldu. Dünya çapında yemin törenine olan ilgi bu seremoniyi tüm zamanların en büyük Streaming-olayı haline getirdi.

Web trafiğini inceleme konusunda uzmanlaşmış Keynote Systems firmasının bildirdiğine göre Amerika'nın en büyük haber sitelerinin tümü çökme durumuyla karşı karşıya geldiler: ABC, CBS, Fox Business, L.A. Times, NBC, National Public Radio, USA Today, Wall Street Journal, Amerikan Senato'sunun ana sayfası ve Beyaz Saray büyük performans düşüşleriyle yüzleşmek zorunda kaldılar. Diğer bir ilginç detay ise, yemin töreni sırasında Google'ın ziyaretçi ve sayfa gösterimi sayısının dramatik bir biçimde düşmesi oldu.

Yemin töreninin çevrimiçi aktarımına olan aşırı talebin sebebinin öncelikli olarak şu iki faktörden kaynaklandığı düşünülüyor: Birincisi seremoninin gündüz gerçekleşmesi ve birçok Amerikalının evde TV'sinin önünde değil, işte bilgisayar başında olması. İkinci sebep: Şimdiye kadar hiçbir yeni başkana Barrack Obama kadar büyük bir uluslar arası ilgi gösterilmedi.

Çin'de Obama'nın açılış konuşması sadece devlet kanalı tarafından aktarıldı ve anında sansürlendi: Obama'nın komünizmden bahsettiği bir cümlede bunun yerine gülen bir haber spikeri gösterildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Adamlar kaç tane servis sağlayıcı var bizde de bir ttnet var oda tam bir fiyasko

çin olayı iyiymiş..

Pixdaus'da bunu çok enterasan bi görüntüsü var bide ordan bakın derim

adamlar bilgisayardan takip ediyor biz gibi tv başında öyle beklemiyor...

bütün dünya ülkeleri amerikayı seçmiş, seçilmiş bir ülke bunu yapmayacakda kim yapacak.

Türkiyede böyle bi olay olsa sistem kaldırmaz web çökerrrr

adamlar uzaydan anlık görüntü almışlar.usama bin ladini nasıl bulamıyor bunlar.bence usameyi bulamamaları işlerine geliyor.

adamlar uzaydan anlık görüntü almışlar.usama bin ladini nasıl bulamıyor bunlar.bence usameyi bulamamaları işlerine geliyor.
----------------------------------------
Haklısın işgal devam ediyor savaş uzuyor buda onların işine geliyor. Bakalım bu siyahi arkadaşımız bu dönen oyunları düzeltecekmi. Sorularına cevap arıyor "Zeitgeist" isimli belgeseli izle 2007 yapım. ABD nin terorizimi nasıl ulkeleri işgal etmek için kullandıgını, acıkca sana gösteriyor.

böyle bişet türkiye'de olsaydı türkiyenin yerel ağı buna dayanmazdı....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play