Ayşe neden Yasemin'den fazla spam alıyor?

Ayşeler neden Yaseminler'den daha fazla spam e-posta alıyor? Çok ilginç tespit burada!

İstenmeyen e-maillerden bıkanlar adını değiştirsin
Cambridge Üniversitesi'nde yapılan araştırma, kullanıcıların isimlerinin istenmeyen email'lerle olan bağlantısını ortaya çıkardı.

Cambrigde Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, insanların elektronik posta adreslerinde kullandıkları isimlerin, istenmeyen (spam) postaların miktarını etkilediğini ortaya koydu.

The Guardian 'da yer alan haberde, "istenmeyen" elektronik postalar yüzünden genellikle kullanılan e-posta servisinin yaygınlığının sorumlu tutulduğu, ancak adresin başındaki kullanıcı isminin de istenmeyen postaların sayısını etkilediği belirtildi.

Cambrigde Üniversitesi bilgisayar laboratuvarı güvenlik uzmanı Richard Clayton, Microsoft tarafından California'da düzenlenen "E-mail ve Anti-Spam Konferansı"nda sunduğu makalesinde, adresin başındaki ismin de maruz kalınan istenmeyen postaların sayısını ciddi biçimde etkilediğini öne sürdü.

Clayton, İngiltere'nin önemli internet servis sağlayıcılarından birinin e-posta trafiği üzerinde yaptığı araştırmasında, adlarının baş harfi alfabenin üst sıralarında bulunan kişilerin daha fazla saldırıya maruz kaldığını belirledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Aol bu konuda çok başarılı tabi çok garip bir mail adres ismide zaten çok uzun zamandan beri kullanıyorum ama buna rağmen haftada ortalama 3-5 adet spamde gelmiyor değil.

Netscape.net uzantılı adresimi yaklaşık 11-12 seneden beri kullandığım göz önüne alınırsa bu oran için Aol'a 10 üzerinden 10 veriyorum.

Üye olduğunuz formlara yada alakasız sitelere dolduracağınız formlarada dikkat etmeniz gerekiyor bence.

Max_Real Qnx

spam problemi olanları gmail ile tanışmaya davet ederim. spam/spam olmayan mailleri ayırma kabiliyeti harika. gelen kutunuza neredeyse hiç spam düşmüyor hepsini ayrı klasörde toplayabiliyor.

gmail gayet iyi fakat spam konusunda yahoomail cok daha iyi kendi gonderdigi maili bile spam kutusuna atıyor

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
İstenmeyen e-maillerden bıkanlar adını değiştirsin
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir