Batarya şampiyonu beş akıllı telefon!

Sahip oldukları bataryalarla kolay kolay şarja ihtiyaç duymayan, batarya şampiyonu 5 telefon!

  • Cenk Atlı
Batarya şampiyonu beş akıllı telefon!
Xiaomi Redmi Note 3

Artık gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonların sunduğu işlevsellikler arttıkça onlarla geçirdiğimiz zaman da aynı oranda artıyor. Bu durum da doğal olarak cihazların bataryasının daha hızlı bir biçimde azalmasına neden oluyor.

Daha uzun bir batarya süresi için sunulan çeşitli aksesuarları taşımak da çoğu zaman pek de konforlu bir seçenek değil. Dolayısıyla diğer donanım özelliklerinin yanında bir telefonun öne çıkmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri ne kadar batarya kapasitesine sahip oldukları.

İşte oldukça makul fiyatlar karşılığında uzun süre dayanan bir akıllı telefon arayan kullanıcılar için, pil kapasitesiyle dikkat çeken en iyi alternatifler:

Xiaomi Redmi Note 3

Yekpare bir metal gövdeyle gelen cihazın yuvarlaklaştırılmış kenarları avuca oldukça rahat bir biçimde oturmasını sağlıyor. 5.5 inç Full-HD ekran v 1080x1920 piksel çözünürlükle gelen cihazın elbette en çok dikkat çeken özelliği rahatlıkla iki gün boyunca dayanan ve hızlı şarj desteğine sahip 4050 mAh bataryası.

Meizu M3 Note

Meizu M3 Note

Oldukça sade bir tasarım ve yekpare bir metal gövdeyle gelen Meizu M3 Note, 5.5 inç ekran ve 1920x1080 piksel çözünürlükle geliyor. Cihaz 8.5 mm'lik dikkat çekici ince gövdesine rağmen oldukça etkili bir 4100 mAh bataryaya sahip.

Lenovo Zuk Z1

Lenovo Zuk Z1

250 dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip cihaz 64 GB'lık depolama alanının yanında dahili bir 4100 mAh kapasiteli bataryayla geliyor.

Gionee Marathon M5

Gionee Marathon M5

Marathon M5 son derece çarpıcı bir batarya kapasitesine sahip. Tam 6020 mAh'lık bir batarya barındıran telefon kullanıcıların batarya ömrü sorununu büyük oranda ortadan kaldırmaya aday. Yapulan testlerde hem 3G hem de WiFi kullanımı, oyun ve YouTube deneyiminin ardından cihazın iki günü biraz aşan bir süre boyunca dayandığı görüldü.

Lenovo Vibe P1M

Lenovo Vibe P1M

Lenovo Vibe P1M'in 4000 mAh'lık etkileyici batarya ünitesi cihazın bu listede kendine bir yer bulmasını sağladı. Yoğun bir kullanım sonucunda bir buçuk günden biraz daha fazla dayanan cihaz güç modu aktif olduğunda da çok daha uzun bir süre kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

iphone 6s plus bunların hepsine bin çeker ????????

@25 Mayıs 2016 11:33 Önce 1 gün dayansın sonra ister 4 isterse 1000 çeksin :)

@25 Mayıs 2016 11:33 tabi canım zaten eski markasını hatırlayamadığım bi tel 1ay gidiyordu bu yeni bataryalarla 1yılı görür nede olsa ikisi de bi işe yaramıyor. ekranı tuğla : apple

Redmi note 3 mtk var bende bataryası çok çok iyi değil ama rahatlıkla 1 günü çıkartıyor

Lenovo Vibe P1 5000 mah bataryası var. Full parlaklıkta 12 saatten fazla video seyrediliyor. Çok zorlayan arkadaşlar 20 saate kadar ekran süresi alıyor. Ekran Süresi Ortalaması 8-10 saat. Kullananlara sorun veya internette forumlara bakın. Göreceksiniz...

Hepside çin firması. Neden acaba !

lenovo ve p1 zen max nerde?

hep çin markaları güzel görünüyorlar ama güvenilir mi ki

Listede Türkiye'de satılan cihazları koysaydiniz daha iyidi. Bu arada Lenovo P70, batarya konusunda tam bir fiyat/performans ürünü

HTC One M8S in bataryası çok rahat 40 saat dayanıyor hatta biraz daha zorlanırsa çok rahat 48 saat i geçebiliyorsunuz. HTC One serisi gayet başarılı

Redmi 3 kullanıyorum 4100 Mah pil mükemmel 2 günü neredeyse zorluyor.

Asus max. Nerde 5000 mha olan

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost