BBC, insan etinin tadının peşinde!

Bu ürkütücü sorunun cevabını bulmak için, dev TV kanalı, ürkütücü bir video bile hazırladı!

BBC, insan etinin tadının peşinde!

Görünüşe göre, insan etinin tadını merak edenlerin sayısı oldukça fazla ve bu yüzden BBC, "What Does Human Flesh Taste Like? (İnsan Etinin Tadı Neye Benziyor?)" adlı bir videoya imzasını attı.

Bu noktada uyarmak gerekiyor ki, bahsi geçen videonun içeriği herkes için değil ve çoğu yayın kurumu için yayınlanamayacak görüntülere sahip. Video içerisinde, bir biyopsi işlemi ve gerçek insan etine yakından bir bakış gösteriliyor. Etin sahibinin (bağışçının) hayatta olduğunu ve sağlıklı olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bu video, "Secrets of Everything (Her şeyin sırrı)" adlı BBC serisinin bir bölümü. Sunucu Greg Foot, sorunun cevabını bulmak için bacağından küçük bir parça kası aldırıyor. Ancak Birleşik Krallık içerisinde, kendinizin bile olsa, insan eti yemek yasal olmadığı için, tat sorusunun çözümü için daha dolambaçlı bir yol denemek zorunda kalmış.

Koku, tadı oluşturan büyük bir kısım olduğu için Foot, doku örneğini bir laboratuvara götürüyor ve "pişmiş insanın armoları" analiz ediliyor. Foot, kendi pişmiş etini ilk kokladığında "aslında oldukça güzel kokuyor" cümlesini kuruyor ve kokuyu "domuz veya tavuktan çok daha zengin" olarak tanımlıyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Buna ilgi çekmekmi diyeceğiz yoksa vahşilikmi diyeceğiz bilemiyorum.Fakat artık insanlar tarafından bu gibi şeylerin yapılması normal görünüyor ve bu beni bayağı korkutuyor.Keşke bu haberi yayınlayıp prim vermeseydiniz.Çünkü başka bu tip insanlara cesaret verebilir.

@23 Mart 2016 00:32 Çok cesaretlendim, şu anda kendimi yiyorum. Oh oh kemiklerim bile çok lezzetli. Sağol Chip senin sayende kendimi buldum. Bu yukarıdaki vatandaşa diyeceğim, kendi korkularını başkasına aktarma. Bak ben korkmuyorum!

Boşuna uğraşmasınlar ben söyliim. Domuz etine benziyor. Eski bazı yamyam kabilelerin yorumları böyle. Ayrıca doku olarak insan dokusuna çok benzediği zaten bilimadamları biliyor. Belki de bu yüzden domuz eti dinimizde yasak.

Bence bunun haberinin yapılması dahi ürkütücü ve oldukça vahşice bu siteye bu haberi doğru bulmuyorum..yakında meşrulaşmasın dan korkuyorum.

böyle haber mi olur saçmalık iğrenç ötesi

Birde üzerine ızgara yapsınlar tam olsun. Bu bilim adamları da açmaları iyice.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir