Beş yıl sonra Facebook nasıl olacak?

Facebook, 5 yıl sonra nasıl bir site olacak? Cevabı, Facebook'un üst düzey yöneticisi veriyor...

  • Cenk Atlı
Facebook'ta müthiş değişim!
Nicola Mendelsohn (solda)

Facebook'un bundan beş yıl sonra nasıl bir görünümde olacağına dair ilginç bir öngörü ortaya atıldı. Facebook'un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu başkan yardımcısı Nicola Mendelsohn tarafından yapılan açıklamada sosyal ağın geleceğinde videoların tahmin edebileceğimizden çok daha hızlı bir biçimde etkin bir rol oynayacağını belirtti.

Fortune tarafından düzenlenen Most Powerful Women International Summit'te konuşan Mendelsohn'a göre önümüzdeki beş yıl içerisinde metinlerden oluşan gönderilerin sayısı giderek azalacak ve site neredeyse tamamen videolardan oluşacak.

Sosyal ağa dair en güncel istatistikler de Mendelsohn'u açıkça destekler nitelikte. Zira geçtiğimiz yıl Facebook'taki günlük video görüntülenme sayısı bir milyardan sekiz milyara çıktı. Kullanıcıların mobil platformda bir gün içerisinde ortalama 100 milyon saat video izlediği de bir diğer çarpıcı veri olarak göze çarpıyor. Diğer yandan metin içerikli gönderilerin sayısında belirgin bir düşüş yaşanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Videoların izlenmesinin sebebi 3 saniye izleyince izlemeyi arttırıyor. Birde video lar otamatik oynatılıyor. Video yu izlemeden aşağı inerken video otamatik başlıyor video yu geçene kadar 3 saniye geçiyor zaten.

Sen de yorum yaz

Turhost