Bir efsane oyun daha dönüyor!

Bir efsane oyun daha, yenilenen sürümüyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. İşte o oyun...

Age of Mythology: Bir efsane oyun daha dönüyor!
Geliştirilmiş grafik ve mod'larla geliyor

Günümüzde eski oyunların bir bir aramıza yeniden katıldıklarına şahit oluyoruz. Örneğin Baldur's Gate serisinin yenilenmesi, büyük bir oyuncu grubunu mutlu etmişti. Pek tabi Age of Empires II'nin yenilenmesi, çok daha büyük yankı uyandırmıştı.

Tüm bu oyunlar, Steam üzerinden, günümüz bilgisayarları ve işletim sistemlerinde oynanabilir şekilde yenilendi. Hal böyle olunca, insanlardan gelen talepler de arttı. Konu Age of Empires serisi olduğu zaman, Age of Mythology isimli yapımın yeri bazıları için bambaşkadır. Uzun süredir hakkında konuşulan oyun, sonunda yenilenmiş bir şekilde Steam platformunda karşımıza çıkacak. 2002 yılına damgasını vurmuş olan gerçek zamanlı strateji türündeki oyunun, resmi çıkış tarihi 8 Mayıs olarak lanse edildi.

Hem oyunun kendi sitesinde, hem de Skybox Games tarafından yayınlanan video ile de kesinlik kazanan yeni Age of Mythology, beraberinde birçok yenilik getirecek. İlk olarak grafik kalitesinde bir artış yaşanacak. Özellikle daha iyi ışıklandırma ve gölgelendirme ile karşılaşacağımız bir gerçek ve su görüntülerinde de gözle görülür bir fark olacak.

Skybox Games'in üzerinde çalıştığı bu yenileme, aynı zamanda orijinal oyundan bazı farklılıklar da içerecek. Artık Twitch aracılığı ile online video yayını yapabilecek, Steamworks Workshop ile yeni modlar ve haritalar yaratabilecek, Steam achievements ile farklı zorlukları aşmak için uğraşacak, sanal kartlar kazanabilecek ve birçok farklı topluluk işine bulaşabileceğiz. Pek tabi Treaty ve yenilenmiş Observer mod'larını da unutmamak lazım.

Age of Mythology: Extended Edition adı altında satışa çıkan ürün, içerisinde hem orijinal oyunu, hem de The Titans eklenti paketini barındıracak. Ürünün satış fiyatı 29.99 dolar olarak belirlenmiş durumda. An itibariyle Steam üzerinden ön siparişe açık olan yapım, beraberinde yüzde 20'lik bir indirim de getiriyor. Meraklısına duyurulur...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

allah beee :D son düşman ne çektirmişti yaa :D

Age of serisi keşke son bulmasaydı.Eskiden her Age of oynamamda acaba bir sonraki Age of nasıl olacak keyfiyle daha da bir keyif alırdım.

ilkbahar veya yaz indirimlerinde %75 indirimle alırız artık :)

Hala büyük Bi zevkle oynuyorum ageof serisinde tek gecerim

Arkantos reyiz için akan sular durur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir