Bir sonraki Galaxy Note'tan işaret var!

Samsung'un bir sonraki Galaxy Note telefonu, HTML5 testinde yakalanmış olabilir!

Bir sonraki Galaxy Note'tan işaret var!

İnternette keşfedilen bilgiler, Samsung'un bir sonraki üst seviye telefonunu test etmekle meşgul oluğunu gösteriyor.

HTML5test veritabanında ortaya çıkan bilgiler "ZenZero" kod adlı, Android 5.1 ile çalışan yeni bir cihazın HTML5 testinden geçtiğini ortaya çıkardı. Cihazda çalışan web tarayıcısının "Samsung Browser 3.2" olması, onu Galaxy S6'dan daha yeni olduğunu gösteriyor (Galaxy S6'nın web tarayıcısının sürümü, 3.0). Cihazın Galaxy Note Edge'in yerine geçebileceği düşünülen Project Zen prototipi olma ihtimali de var. Bu cihazın 5,4 - 5,5 inç Super AMOLED çift kenarı kavisli ekrana, S Pen'e, altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemciye, 16GB depolama alanına, 16 megapiksel OIS destekli birincil kameraya, 8 megapiksel ön kameraya sahip olması bekleniyor.

Web tarayıcısı üzerinden tanımlanan cihazlarla ilgili dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var, çünkü bu şekilde herhangi bir cihazı taklit etmek oldukça kolay. Yine de ortaya çıkan bilgilerin uydurulduğunu pek sanmıyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Snapdragon 808 işlemciyle gelmesi biraz tuhaf. Kendi yüksek performanslı işlemcisi varken S810 ısınma probleminden dolayı S808 kullanılması anlamsız.

@12 Mayıs 2015 19:08 bir de öbür türlüsü var önceden beri çift varyant sunup daha bi gözüne gözüne sokuyodu dünyanın;benim işlemcilerin qualqomm dan her zaman daha hızlı daha önde diye. hem şu modifikasyon custom rom ve daha daha özelleştirilebilirlik de snapdragonlarla mümkün oluyor ve önemli bir kesim sırf bu yüzden bu varyantı alabiliyor.Bir sürü sebep işte, hem samsung a göre ne var her şekilde para giriyor kasasına.

yahu hiçbir yerde 808 yazmıyor, sammobile da bile, siz nereden duydunuz?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir