BitTorrent karmasını yükseltiyor!

BitTorrent dendiğinde aklınıza korsan filmler mi geliyor? Öyleyse bu habere çok şaşıracaksınız!

  • Gökay Özbudak
BitTorrent dost kazanmak istiyor!
Facebook'la yapılan çalışma da merakla bekleniyor...

BitTorrent'in içerik endüstrisinde kötü bir şöhreti bulunuyor. Korsan içeriğinin büyük bir bölümünün torrent dosyalarıyla paylaşılması BitTorrent'i korsana yakın bir yere taşısa da Bittorrent CEO'su Eric Klinker şunları söylüyor; "Bizim teknolojimiz çok arkadaşımızın olmasını engelleyen şeyler için kullanılıyor."

Ancak firma bu durumu değiştirmek istiyor. JumpWire gibi BitTorrent'te veri arayan ajanslarla çalışarak şirket, içerik analizlerine de yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca yalnızca BitTorrent'te dağıtılmak üzere çekilmiş olan yedi bölümlük dizi, Pioneer One da şirketin 18 aydır devam eden içerik konusunda ilerleme çalışmalarının bir sonucu.

BitTorrent Facebook'la da beraber çalışıyor ancak bu konuda pek sır vermiyor. Üzerinde çalıştıkları muhtemel alan olarak YouTube gibi durmaksızın devam eden bir yayın sistemi olduğu konuşulanlar arasında. Ayrıca Klinker'in şu sözleri BitTorrent'i akıllı telefonlarında görmek isteyenleri de sevindirebilir; "Eylül ayında 10. yılımız şerefine mobil sürümü de hazır etmeyi düşünüyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Steve amca yine killik yapmaz ins iOS ada gelir

Zaten Symbian Telefonlar için Symtorrent uygulaması var,onunla torrent kullanabiliyorsunuz,az film indirmedim o programla:)

zaten birkaç ios sürümleri var cydia da ancak yeterli mi? değil.

BitTorrent in mobile aleme gelmesi harika olur merakla bekliyoruzz :)

eylül de mobil sürümü de olcakmış güzel bir haber

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play